Jump to content
gtone

SKANDAL! (znów domeny.pl)

Recommended Posts

Jak tam panowie Wasze sprawy wyglądają ?

Płacicie czy twardo trzymacie się tego żeby nie płacić ?

 

Na razie twardo sie trzymam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przyszłym tygodniu mam wolne i wybieram się do kolegi prawnika i rzecznika praw konsumentów. Wysłałem pismo do UOKiK i w kilka innych miejsc, planuję wysłać donos do prokuratury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
robią takie cyrki w domenomania.pl? bo zarejestrowalem 4 domeny za 0,12 :)

ja tez zarejestrowałem i żałuję bo wydanie kodu authinfo musisz dać 80 zł!!!

 

regulamin też mają dziwny bo niby do domen dostałem hosting gratis na 6 miesięcy więc napalony się zgodziłem

 

okazuje się że po 6 mies. muszę zapłacić aż 150 zl.

 

ale jestem początkujący więc szybko się uczę (na błędach niestety)

 

ja polecam teraz active24.pl

 

bo tam kod authinfo za free jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dopłaciłem do normalnej ceny (tylko 2 domeny), powiedziałem "żegnam" i mam już spokój. Mam jednak nadzieję, że dzięki Wam, zaprzestaną takich praktyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontaktowałem sie wczoraj z KRD telefonicznie i przemiła Pani poinformowała mnie ze DOMENY.PL nie mogą wpisać do KRD osób fizycznych (czyli jeśli masz domene na osobe fizyczną to nie masz się czego obawiać) - firmy mogą dopisać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wygląda potwierdzenie zamówienia w domenach.pl, okres: 1 szt., tak się robi ludzi w balona

--------------------------------------------------------------------------

J.M.: usl.

ILOSC: 1

SERWER WIRTUALNY: PowerHost 60000 dla xxxxxxxxx

OKRES: 1 szt.

CENA: 1.00

PROMOCJA: Serwery od 1 złotówki II [dla firm]

--------------------------------------------------------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jedna rzecz, ktorej wszyscy rejestratorzy w Polsce moga pozazdroscic domeny.pl, a tym czyms jest PR, ktory w zadziwiajacy sposob wcisnie sie wszedzie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest jedna rzecz, ktorej wszyscy rejestratorzy w Polsce moga pozazdroscic domeny.pl, a tym czyms jest PR, ktory w zadziwiajacy sposob wcisnie sie wszedzie :-)

Po części to pewnie magia adresu domeny.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
kontaktowałem sie wczoraj z KRD telefonicznie i przemiła Pani poinformowała mnie ze DOMENY.PL nie mogą wpisać do KRD osób fizycznych (czyli jeśli masz domene na osobe fizyczną to nie masz się czego obawiać) - firmy mogą dopisać

Czemu nie mogą?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po części to pewnie magia adresu domeny.pl

 

DD

 

I to jest właśnie najgorsze Panie Danielu, że plugawią takim, trzeba nazwać sprawę po imieniu, oszukiwaniem ludzi, najlepszy z możliwych adresów dla domen i do tego dobrze wypozycjonowany. Wiele osób stawiających pierwsze kroki w Internecie i chcących postawić stronę internetową wpisze "domeny" w Google (wiadomo) i im domeny.pl wyskoczy pierwsze, ewentualnie wejdzie z type-in na domeny.pl (jak ktoś ma domenę domeny.pl to musi być przecież "najlepszą firmą w branży"). Weźmie serwerek do domeny u nich za 1 zł, nie przeczyta regulaminu, że to za pierwsze 3 miesiące, a na trzy lata, a po 3 miesiącach przyjdzie mu do zapłaty jakaś kosmiczna kwota i po każdych kolejnych dwóch latach. Trochę poklika, regulaminu nie przeczyta i ma problem życiowy i finansowy już niewirtualny. Co więcej te regulaminy ponoć tak schowane, że trzeba chcieć znaleźć regulamin, żeby go znaleźć. :mad:

 

Z domenami, że można dopłacać do odejścia od promocji to ciekawy wybieg i pokazanie, ehm "dobrej woli", ale problem leży w tym, że niewiele osób wie o tym, że coś takiego istnieje i dlatego z tego nie korzysta (nie ma tego ponoć na stronie, ani w żadnym mailu od domeny.pl). Co więcej wiele osób nie wie nawet pewnie, że ma domenę na x lat (w panelu domeny.pl nie ma ponoć dat ważności domen ani informacji o tym) i dowiaduje się pod koniec roku. Wtedy już trochę za późno, by zmienić na umowę bez promocji i zostaje płacić, płacić. ;)

 

Zastanawiam się też czy ktoś już komentował to:

 

http://domeny.pl/page/pl/article96.html

 

PRACA

 

Pracownik BIURA OBSŁUGI KLIENTA

 

Obowiązki:

monitorowanie stanu należności klientów

telefoniczny i pisemny kontakt z klientami

budowanie i rozwijanie dobrych relacji z klientami

bieżąca kontrola stanu zadłużenia klientów

 

Mogliby napisać kontrola stanu płatności albo nie dodawać tego ostatniego, a tak od razu widać, że mają w planie to, żeby klienci byli u nich zadłużeni, to nie za dobrze o nich świadczy, a raczej o tym, że kręcą jakiś wielki wałek. W złożeniu z "budowanie i rozwijanie dobrych relacji z klientami" to wygląda raczej tragikomicznie. :)

 

Przemyślany plan marketingowy jak widać kluczem do sukcesu finansowego, uczciwość gra drugie skrzypce, a pierwsze jechanie ostro po bandzie, ale (podobno) to wszystko w zgodzie z prawem. Oby się to kiedyś na nich zemściło, bo to chamskie żerowanie na nieczytaniu regulaminów przez ludzi, lukach w prawie i na ludzkiej niewiedzy jest podręcznikowym wykorzystywaniem silniejszej pozycji na rynku wobec podmiotów słabszych od siebie i we wszystkich krajach z bardziej przejrzystym prawem regulującym Internet i umowy na odległość, domeny.pl miałoby po dupie i takie sankcje finansowe, że szok. ;)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, tego typu stanowiska (miękkiej windykacji) zaczynają być standartem w firmach. Nie ma w nich nic dziwnego.

 

Sam miałem tam kartyplatnicze.waw.pl, puściłem ją, ale napiszę do nich pismo z rozłożeniem na raty. Przedłużenie kosztowało ok. 43 zł brutto, napiszę że chcę płacić po 5 zł miesięcznie. Muszą na to przystać, bo wykazuję wolę spłaty, to samo doradzam innym, bo moim zdaniem bzdurą jest pisanie, że osoby fizycznej nie podadzą do KRD (to jest jakaś dezinformacja). Podadzą, a wtedy będzie przypał na sto fajerek, i człowiek jest uwalony.

 

Wszyscy którzy nie zapłacą, są na najlepszej drodze do rejestru. Piszcie pisma z rozłożeniem na raty i zrzeknięciem się usług, tylko takie jest rozwiązanie. I będziecie mieli święty spokój. Wykazujcie wolę spłaty, nie czytajcie bzdur, które ktoś tu napisał o olewaniu pism sygnaturowanych.

 

Przy układanu się nie grożą Wam żadne odsetki, przy nie układaniu się mogą Was zajechać.

 

Podpiasliście umowy!

Edited by kilgna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 43 zł by nie wpisali do KRD, bo piszą, że mogą tylko od 200 zł ;)

 

Swoją drogą 43 zł to chyba nie jest tak duża kwota, by ją rozkładać na raty, co innego 800 zł albo 3300 zł albo i wyższe, wtedy może i byłby sens się ugadywać i rozkładać. ;) Co do wpisywania do KRD - wpis wpisem, nie wiem dokładnie jak działa ten rejestr, ale ciekawe czy w ogóle by osobę wykreślili nawet jakby do końca uregulowała należność czy też figurowanie w nim jest na x lat (i się dobrze zgrali z domeny.pl), po których wykreślają, bo jak tak to nieciekawie być tam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobić z 43 zł 200 zł to nie jest problem. To jest dodatkowo kwestia trzech - czterech monitów i doliczenie jakiś odsetek. Domeny.pl liczą za monit 25 zł brutto. Firmy windykacyjne działają bardzo skutecznie i wiedzą dokładnie jak "sobie zarobić". Co do wyższych kwot, to piszcie pisma, na wszystko musi być podkładka. Jak napisze ktoś, że chce 800 zł spłacać po 50 zł miesięcznie, to muszą to przyjąć i iść na ugodę. Dlatego im prędzej tym lepiej. Piszę to na własnym przykładzie, bo mnie kiedyś chciano zwindykować na 20 tyś zł. Jeżeli już dojdzie do tego, że komuś siądzie komornik, to nie ma zmiłuj się. Zarabiasz przykładowo 1800 zł, to komornik zostawia Ci tylko bodajże 700 lub 800 zł, a resztę "kosi" aż wióry lecą.

 

Domeny.pl to jest firma która działa 10 lat i zwróćcie uwagę, że sobie nic nie robią z obsmarowywania ich na forach. Dalej brylują w mediach i dają wywiady. Mają zaplecze prawnicze i wiedzą że i tak sciągną te pieniądze. Dlatego kujcie żelazo póki gorące, bo potem możecie mieć oparzenia trzeciego stopnia.

 

EDIT - obym się mylił i życzę załatwienia sprawy przez UOKiK

Edited by kilgna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po części to pewnie magia adresu domeny.pl

każda potwora prędzej czy później znajdzie swojego prokuratora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem po bardzo długiej rozmowie z panią z KRD (ale będę miał rachunek), i jest oczywistą oczywistością, że mogą dodać osobę fizyczną do rejestru. Powiedziała mi też to co pisałem, że nie można być obojętnym i trzeba wykazywać jakąś wolę.

 

Powiedziała mi też, że temat już gdzieś się jej obił o uszy. Mam do niej bezpośredni numer i umówiłem się z nią na telefon w przyszłym tygodniu, bo być może jest "kruczek". Muszę trochę powertować w tej kwestii. Nie chciała za bardzo udzielać informacji, ale chyba ją oczarowałem :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem po bardzo długiej rozmowie z panią z KRD (ale będę miał rachunek), ...........trzeba wykazywać jakąś wolę..........

bez urazy ale to co piszesz to dopiero bzdury po 1 to nie jest "obsmarowywanie na forum firmy która 10 lat świetnie radzi sobie w oszukiwaniu ludzi" tylko przedstawienie OSZUSTWA na ogólnokrajową skalę i DUŻAA pomoc dla oszukanych którzy zainteresują się swoją sytuacją i nie jest im obojętne stracenie pieniędzy, po 2 WYKAZYWANIEM WOLI jest zgłoszenie sprawy do RZECZNIKA PRAW KONSUMENTÓW jako osoba z wyrokiem na 20 tyś zł i komornikiem na karku powinno to być wiadome szczególnie TOBIE bez urazy, po 3 MUSI BYĆ WYGRANA sprawa sądowa przez domeny.pl w konkretnych przypadkach aby komornik miał prawo ściągnąć zadłużenie SAMO DODANIE do KRD o tym nie przesądza !!!! może tylko lekko utrudnić życie np nie dostanie się kredytu itp, po 4 WYNIK SĄDOWY SPRAWY CYWILNEJ na korzyść domen.pl jest mało prawdopodobny nawet w przypadku tego "LEGALNEGO" oszustwa, po 5 każdy prawnik nawet ten przydzielony z urzędu ciebie z tego wybroni ... może inaczej sam się każdy z tego wybroni .... więc lepiej przeprowadź rozmowę telefoniczną z jakimś prawnikiem jak to zrobiłem ja a nie z panią z KRD która w jeden dzień mówi jedno a w drugi coś innego, jeśli ktoś chociaż trochę czuje się oszukany przez domeny.pl ZAMIAST PŁACENIA może wysłać im życzenia powodzenia dalszego oszukiwania ludzi a nie pieniądze ...

Edited by morphiuss

Share this post


Link to post
Share on other sites
kontaktowałem sie wczoraj z KRD telefonicznie i przemiła Pani poinformowała mnie ze DOMENY.PL nie mogą wpisać do KRD osób fizycznych (czyli jeśli masz domene na osobe fizyczną to nie masz się czego obawiać) - firmy mogą dopisać

ZGADZA się a DLACZEGO ??? ano dlatego że feralna promocja na której ci oszuści chcą nabić największe pieniądze czyli serwery wirtualne za 1 zł dotyczy firm a nie osób fizycznych :) TYLE ....

= wymuszanie pieniędzy SĄD

= straszenie KRD SĄD

= luki w regulaminie dezinformacja klienta SĄD

= odszkodowania dla poszkodowanych klientów SĄD

= świadome wprowadzanie klientów w błąd SĄD

J.M.: usl.

ILOSC: 1

DOMENA: ........

OKRES: 1 rok

CENA: 9

PROMOCJA: Nadeszła domenomania II

 

--------------------------------------------------------------------------

J.M.: usl.

ILOSC: 1

SERWER WIRTUALNY: MyHost 15000 dla.......

OKRES: 1 szt. SĄD !!!!!!!!!!

CENA: 1.00

PROMOCJA: Serwery od 1 złotówki II [dla firm] SĄD

 

oto właśnie wizytówka domeny.pl SĄD !!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nikt z Was (poszkodowanych) do sadu nie pojdzie, tylko sie wyklocacie kto ma racje na forach? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu nikt z Was (poszkodowanych) do sadu nie pojdzie, tylko sie wyklocacie kto ma racje na forach? :)

bo nikt nie ma zamiaru ponosić pierwszy kosztów sprawy cywilnej bodajze 200 zł na początek, niech zrobią to ci którzy przyczynili się do całego zamieszania czyli OSZUŚCI domenki.pl ... ale widział ktoś OSZUSTA który sam siebie pogrąża w sądzie i sam sobie wytacza sprawę ??? :-)))) PIETRA MAJĄ domenki.pl bo polegliby odrazu .... tak jak mówię porozmawiajcie sobie z prawnikami i spokój jak nic gwarantuję :) i POWTARZAM to nie jest obsmarowywanie i niepotrzebne dyskusje jakieś tylko pomoc dla poszkodowanych żeby wiedzieli że nie są sami i nie dali się zastraszyć !!! jak inni którzy popłacili podwineli ogonki pod siebie a teraz straszą oparzonkami 3 stopnia :)

Edited by morphiuss

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo nikt nie ma zamiaru ponosić pierwszy kosztów sprawy cywilnej bodajze 200 zł na początek, niech zrobią to ci którzy przyczynili się do całego zamieszania czyli OSZUŚCI domenki.pl ... ale widział ktoś OSZUSTA który sam siebie pogrąża w sądzie i sam sobie wytacza sprawę ??? :-)))) PIETRA MAJĄ domenki.pl bo polegliby odrazu .... tak jak mówię porozmawiajcie sobie z prawnikami i spokój jak nic gwarantuję :) i POWTARZAM to nie jest obsmarowywanie i niepotrzebne dyskusje jakieś tylko pomoc dla poszkodowanych żeby wiedzieli że nie są sami i nie dali się zastraszyć !!! jak inni którzy popłacili podwineli ogonki pod siebie a teraz straszą oparzonkami 3 stopnia :)

 

Hehe, to lepiej placic 200 zlotych za odnowienie dwoch domen info?

Jak ktos Ci sra w gniazdo to sie cos z tym robi, bo jak nie, to bedzie Ci dalej srac :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, to lepiej placic 200 zlotych za odnowienie dwoch domen info?

Jak ktos Ci sra w gniazdo to sie cos z tym robi, bo jak nie, to bedzie Ci dalej srac :-)

problem w tym że domeny sobie same srają nie nam :-) i NIKT im nie będzie płacił za cokolwiek spokojna czaszka :)

Edited by morphiuss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadzwoniłem do KRD dlatego, że pojawiła się informacja, że nie mogą dodać osoby fizycznej do rejestru. Promocja obejmuje podmioty operujące na rynku oraz osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Jeżeli osoba nie posada zdolności prawnych, może korzystać z usług za zgodą opiekunów. To tyle.

 

Jeśli chodzi o Twoje ferowanie wyroków, gdzie piszesz o DUŻYM PRAWDOPODOBIEŃSTWIE wyroku na niekorzyść domeny.pl to sorry, bo jest też DUŻE PRWDOPODOBIEŃSTWO że będzie na ich korzyść. Co wtedy zrobią osoby uwikłane w tą promocję, jak nie będą miały podkładek na "dobrowolne poddanie się karze"? Będą bulić i to słono. Jeżeli teraz sobie pospłacają jakieś kwoty, to w przypadku wygranej przez nich sprawy, otrzymają te pieniądze spowrotem.

 

Moja rada; przestań ferować wyroki jak nie masz 200 zł na założenie sprawy.

 

Co do reszty to się nie wypowiadam, bo cały czas mnie wywala z innego proxy. :) Nie mogę w spokoju napisać posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja rada; przestań ferować wyroki jak nie masz 200 zł na założenie sprawy.

 

Co do reszty to się nie wypowiadam, bo cały czas mnie wywala z innego proxy. :) Nie mogę w spokoju napisać posta.

dobrze nie będę dyskutował kto nie ma na założenie sprawy a kto nie ma na dobry internet ;-))))) feruje wyroki bo poszkodowanych jest znacznie więcej niż pracowników domenki.pl mam tylko nadzieję że nie jesteś na ich liście płac :)))) pozatym feruję wyroki bo każdy ruch wykonywany przez domeny czytaj powyżej jest nielegalny wg mojego prawnika TYLE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×