Jump to content
gtone

SKANDAL! (znów domeny.pl)

Recommended Posts

Co wtedy zrobią osoby uwikłane w tą promocję, jak nie będą miały podkładek na "dobrowolne poddanie się karze"? Będą bulić i to słono.

człowieku co ty pierdzielisz jakie "podkładki" jaka"kara" faktury proforma domen to nie jest żadna kara to jest próba wymuszenia i się nadaje do prokuratury albo do cyrku nie do płacenia, nawet się tym przejmować nie trzeba przy takiej ilości poszkodowanych ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest sprawa netu. :) , tylko IP, ale to juz inna sprawa.

 

Podkładka kochany to nie faktury pro-forma, czy coś tam co jeszcze napisałeś. Podkładka to są pisma ugodowe o których pisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pan Marcin M. czyta sobie te Wasze posty i zrywa boki ze smiechu :)

Skoro uwazacie, ze zostalo zlamane prawo to idzie sie na Policje, albo robi samosad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest sprawa netu. :) , tylko IP, ale to juz inna sprawa.

 

Podkładka kochany to nie faktury pro-forma, czy coś tam co jeszcze napisałeś. Podkładka to są pisma ugodowe o których pisałem.

a to wyjaśnij "ciemnym" osobom takim jak ja co to nie mają na założenie sprawy z łaski swojej z jakiej racji mają się "ugadzać" ze złodziejami .... ??? z takiej że "podpisali" nielegalny regulamin ? z takiej że nie zostali poinformowani o niewątpliwych korzyściach płynących z "promocji" ? z takiej że tak samo oszukanych jest w polsce kilka tysięcy osób ???

a może pismo ugodowe dla pokrzywdzonego to jest zapłacona faktura wg ciebie ? hmmm no ciekawe niewątpliwie

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to wyjaśnij "ciemnym" osobom takim jak ja co to nie mają na założenie sprawy z łaski swojej z jakiej racji mają się "ugadzać" ze złodziejami .... ??? z takiej że "podpisali" nielegalny regulamin ? z takiej że nie zostali poinformowani o niewątpliwych korzyściach płynących z "promocji" ? z takiej że tak samo oszukanych jest w polsce kilka tysięcy osób ???

a może pismo ugodowe dla pokrzywdzonego to jest zapłacona faktura wg ciebie ? hmmm no ciekawe niewątpliwie

 

No przeciez z Twoich postow wynika, ze jestes pewien na 100%, ze domeny.pl lamia prawo.

To jak Ci ktos samochod ukradnie, to tez nic z tym nie zrobisz? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pan Marcin M. czyta sobie te Wasze posty i zrywa boki ze smiechu :)

Skoro uwazacie, ze zostalo zlamane prawo to idzie sie na Policje, albo robi samosad :)

niech sobie czyta a boki będzie zrywał ze śmiechu już niedługo ... policja w tym przypadku nie pomoże ponieważ oszustwo musi być udowodnione a takie przemyślane okradanie ludzi przez internet zakończyć mogą tylko procesy cywilne osobno w każdym przypadku lub jeden większy procesik wytoczony przez zrzeszonych poszkodowanych ot co ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
niech sobie czyta a boki będzie zrywał ze śmiechu już niedługo ... policja w tym przypadku nie pomoże ponieważ oszustwo musi być udowodnione a takie przemyślane okradanie ludzi przez internet zakończyć mogą tylko procesy cywilne osobno w każdym przypadku lub jeden większy procesik wytoczony przez zrzeszonych poszkodowanych ot co ...

 

Ale z tego co widze to jest Was lacznie kilkudziesieciu na kilku forach i narazie udalo Wam sie tylko zainteresowac cala sprawa Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow :)

Ej dobra mam to gleboko w d - Cackajcie sie dalej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przeciez z Twoich postow wynika, ze jestes pewien na 100%, ze domeny.pl lamia prawo.

To jak Ci ktos samochod ukradnie, to tez nic z tym nie zrobisz? :)

bez komentarza inteligencja górą :) ! złożyć podanie o pracę do domenek :-) gwartowany sukces zawodowy i szybki rozwój kariery

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez komentarza inteligencja górą :) ! złożyć podanie o pracę do domenek :-) gwartowany sukces zawodowy i szybki rozwój kariery

 

Smieszy mnie Twoja postawa.

Szczekasz, ujadasz, ale masz podlukony ogon.

Pewnie! Lepiej poczekac, az ktos inny za Was (poszkodowanych) wezmie sprawe w swoje rece i niech sie wychyla, a co zlego to nie ja:P

Powodzenia w zyciu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

az ktos inny za Was (poszkodowanych) wezmie sprawe w swoje rece

 

a co to wedlug ciebie ma znaczyc?

Share this post


Link to post
Share on other sites
az ktos inny za Was (poszkodowanych) wezmie sprawe w swoje rece

 

a co to wedlug ciebie ma znaczyc?

 

Wytlumacze Ci to obrazkowo:

 

:) - Hm, zarejestrowal bym sobie jakas domene i moz ejakis hosting.

:P - Kurde, szkoda, ze jestem zielony w temacie, ale sprobuje poszuakc czegos w sieci.

:) - Kurcze, tylu rejestratorow, ktorego wybrac? O, w artykule o domenach na onet.pl wspomnieli cos o domeny.pl - sprawdze ich!

:P - Hm, ciekawa oferta, domeny i hosting za zlotowki, kurcze! Musze szybko wykupic, bo promocja moze sie zaraz skonczyc!

:) - Dalej, Dalej, Tak zgadzam sie, Chce domene, Chce Serwer za zlotowke, no Dalej, Tak, Potwierdzam .. uff ostatnei klikniecie!

:) - No! Teraz jestem gosc! I to za zlotowke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po roku ....

 

:) - &*^@%$!!!! Jakie 400 zlotych???

:P - $%!#$%#!$%#%?!!!! Jaki wpis do KRD???

:) - Ide ich obsmarowac na forum! Ja im pokaze!

:P - Ej, no kurde na kazdym forum napisalem jak mnie domeny.pl urzadzily, a Oni dalej chca ode mnie 400 zlotych i co teraz?

:) - Bede czytac regulamin zanim klikne zgadzam sie ... Bede czytac regulamin zanim klikne zgadzam sie ... Bede czytac regulamin zanim klikne zgadzam sie ....

:) - KTOS W KONCU ZA MNIE SIE TYM ZAJMIE! BO PEWNIE JEST O WIELE WIECEJ POSZKODOWANYCH! .... A JA SOBIE POCZEKAM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cabona rozwaliłeś mnie kompletnie :) :) Rzeczywiście tak właśnie to wygląda, nic dodać nic ująć i w dodatku zrozumiałe dla obcokrajowców :)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
No cabona rozwaliłeś mnie kompletnie :) :) Rzeczywiście tak właśnie to wygląda, nic dodać nic ująć i w dodatku zrozumiałe dla obcokrajowców :)

 

Zainspirowal mnie Twoj program telewizyjny gornik.tv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj chyba panowie nie wiecie w jaki sposob mozna dochodzic swoich spraw, sa sady polubowne, jest tez Sad Konsumencki

 

Narazie nikt nie podal informacji na temat sprawy toczace sie przeciw domeny.pl sa tylko informacje o wygasaniu kont dla osob ktore nie bawily sie w oplacanie faktury o przedluzenie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
oj chyba panowie nie wiecie w jaki sposob mozna dochodzic swoich spraw, sa sady polubowne, jest tez Sad Konsumencki

 

Narazie nikt nie podal informacji na temat sprawy toczace sie przeciw domeny.pl sa tylko informacje o wygasaniu kont dla osob ktore nie bawily sie w oplacanie faktury o przedluzenie domen.

 

Ale Ty i Tobie podobni (pokrzywdzeni) nie rozumiecie do czego zmierzam.

DZIALA SIE, A NIE CZEKA - na co czekacie, az ktos za Was po sadach bedzie biegac?

Zrobili Was w konia, to trzeba sie postawic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DZIALA SIE, A NIE CZEKA - na co czekacie, az ktos za Was po sadach bedzie biegac?

Zrobili Was w konia, to trzeba sie postawic

 

a ty chyba sam nie wiesz na czym niby to postawienie sie ma polegac

 

powtarzam UOKiK rozpatruje wnioski zbiorowe gdzie naruszone zostaly prawa jakiejs grupy ludzi, wiem ze wiele juz takich podan zostalo wyslanych i ja rowniez takowe wysle

Sad polubowny ale tam musza zgodzic sie 2 strony na co domeny.pl pewnie nie pojda.

Jest rowniez sad konsumencki gdzie mozna kierowac swoje sprawy

 

Nie dziw sie pokrzywdzonym bo domeny.pl w swoim regulaminie maja wiele krzaczkow, dotychczas nie jest znany przyklad podania kogos do sadu przez domeny.pl czy tez zajecia kogos majatku przez komornika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dziw sie pokrzywdzonym bo domeny.pl w swoim regulaminie maja wiele krzaczkow, dotychczas nie jest znany przyklad podania kogos do sadu przez domeny.pl czy tez zajecia kogos majatku przez komornika.

Ludzie - to są jakieś jaja normalnie.. ehh :) Jak w regulaminie wpiszę, że jak nie przedłużysz domeny na 100 lat po 1000 zł rocznie, to poddajesz się egzekucji i oddajesz swój dom, samochód oraz będziesz świadczyć pracę przez 50 lat bezpłatnie, to będzie OK, bo zatwierdziłeś regulamin? :) Jak regulamin jest niezgodny z prawem, to możesz sobie go zatwierdzać i nie ma on i tak żadnej wartości. Szczególnie, jeśli jest w Internecie i zmienia się jak w kalejdoskopie.. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie - to są jakieś jaja normalnie.. ehh :) Jak w regulaminie wpiszę, że jak nie przedłużysz domeny na 100 lat po 1000 zł rocznie, to poddajesz się egzekucji i oddajesz swój dom, samochód oraz będziesz świadczyć pracę przez 50 lat bezpłatnie, to będzie OK, bo zatwierdziłeś regulamin? :) Jak regulamin jest niezgodny z prawem, to możesz sobie go zatwierdzać i nie ma on i tak żadnej wartości. Szczególnie, jeśli jest w Internecie i zmienia się jak w kalejdoskopie.. :)

 

DD

 

Tymbardziej, że jest tak, iż oni mogą zmienić regulamin w każdej chwili. Wg tego regulaminu, jak nie zgłosisz co do niego sprzeciwu w ciągu dwóch tygodni automatycznie go akceptujesz. To jest właśnie paranoją, że nawet jak akceptowałeś normalny regulamin, to może się zdarzyć, że za chwilę go nie poznasz.

 

To są właśnie moim zdaniem nie zgodne z prawem i pełne absurdu zapisy.

 

Co prawda po wielu skargach, zmienili oni regulamin, i wg nich nowy nie zawiera niezgodnych z prawem punktów...

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj od automat@dns.pl dostalem takiego maila:

 

-------------

 

(Wiadomosc wyslana z systemu TESTOWEGO)

 

Ponizsze dane zostaly wpisane do glownego rejestru domeny .pl przez Domeny.pl Sp. z o. o., ktoremu zleciles obsluge swoich danych.

 

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

Jesli masz jakies pytania, skontaktuj sie z Domeny.pl Sp. z o. o., ktory obsluguje Twoje dane.

 

Jezeli jestes abonentem domeny Twoje dane beda widoczne w powszechnie dostepnej bazie abonentow domen WHOIS (nie dotyczy osob fizycznych, ktore nie wyrazily zgody na opublikowanie swoich danych osobowych):

 

i tutaj moje pełne dane wraz z ID partnera

 

-----------------------------

 

co to jest ??? przypomnę ze nie mam żadnych domen w DOMENY.PL związanych z NASKIEM ponieważ jest to domena globalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

czy mozesz wyslac mi ten stary regulamin na maila liszewski@vp.pl .Takie firmy nie moga funkcjonowac w internecie -mam zamiar udac sie do prokuratury-to jest wyludzanie

Pozdrawiam

Normal1

 

 

Jak już pisałem w innym temacie, zarejestrowałem kilka domen w promocji "Wiosna przynosi tanie domeny" w Domenach.pl. Jako że zawsze archiwizuję regulaminy promocji które akceptuję, w tym przypadku nie było inaczej. Dzisiaj postanowiłem wgłębić się w te regulaminy. Jak okazuje się po lekturze regulaminów obecnie dostępnych na stronie wiadomej firmy oraz kontakcie z ich BOKiem nie będę mógł zrezygnować z przedłużania tych domen po upływie roku od ich rejestracji pod groźbą sankcji finansowych i innych (zapis raczej niezgodny z prawem; http://www.euroinfo.org.pl/index.php?optio...0&Itemid=34, ale to narazie odstawmy na bok) i przedłużać je muszę "na siłę" przez następne 2 lata. Ten wątpliwy zapis widnieje jednak w regulaminie TERAZ dostępnym na stronie Domen.pl, jednakże w dniach kiedy rejestrowałem swoje domeny tego wątpliwego zapisu "...lub rezygnacja z odnowienia tych domen..." w regulaminie NIE BYŁO, gdyż sprawdziłem to w swoim, zarchiwizowanym w czasie rejestracji domen regulaminie!!!!!

 

Postanowiłem pogrzebać trochę w Googlach, i jest!!:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=

 

Porównajcie zapisy w podpunkcie 4 punktu 5 obu regulaminów! Nie dajcie się robić w konia! Mimo tego iż ten zapis budzi ogromne wątpliwości co do zgodności z prawem (brak możliwości REZYGNACJI!), to jeszcze sformułowanie "...lub rezygnacja z odnowienia tych domen..." chcą rozciągnąć na ludzi którzy tego sformułowania nie akceptowali! Uważam to za SKANDAL, karygodną wręcz praktykę!!

 

A jakby komuś nie chciało się szukać w Googlu, to napisze tutaj:

 

1 Regulamin, punkt 3: "Akcja promocyjna trwa od 2 marca do 5 kwietnia 2007 r." i zapis podpunktu 5.4: "Przeniesienie domen zarejestrowanych w ramach promocji “Wiosna przynosi tanie domeny” do

innego usługodawcy przed upływem trzech lat od daty ich rejestracji, zobowiązuje Abonenta do

uiszczenia z chwilą rezygnacji jednorazowej opłaty w wysokości proporcjonalnej do czasu, który

pozostał do końca w/w okresu i ustalonej według aktualnie obowiązującego cennika."

 

2 regulamin, punkt 3: "Akcja promocyjna trwa od 2 marca do 30 czerwca 2007 r." i zapis podpunktu 5.4: "Przeniesienie domen zarejestrowanych w ramach promocji “Wiosna przynosi tanie domeny” do

innego usługodawcy lub rezygnacja z odnowienia tych domen przed upływem trzech lat od daty ich

rejestracji, zobowiązuje Abonenta do uiszczenia z chwilą rezygnacji jednorazowej opłaty w wysokości

proporcjonalnej do czasu, który pozostał do końca w/w okresu i ustalonej według aktualnie

obowiązującego cennika."

 

Archiwizujcie regulaminy!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

w załącznikach pisemko z UOKiK, troszkę wymazane z uwagi na dane osobowe ;);) w skrócie: PREZES UOKiK NIE DA RADY ! ale działać u LOKALNEGO rzecznika ile wlezie i jeszcze raz działać, no i "pracują" nad naszą ulubioną firmą w każdym razie, może to starczy chwilowo na "PODKŁADKĘ" ;);)

post-2378-1212259313_thumb.jpgpost-2378-1212259339_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

rohirrim na jakie działania Domeny.pl Sp. z o.o. poskarżyłeś się UOKiK? Możesz zamieścić wzór pisma jakie wysłałeś do UOKiK?

Z góry dzięki

pozdrawiam

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
rohirrim poskarżyłeś się UOKiK? Możesz zamieścić wzór pisma

Przykro mi ale nie mogę zamieścić wzoru pisma o które prosisz, wogóle to dziwna prośba zważywszy na to że każdy ma troszkę inne problemy z TĄ firmą, nie rozumiem też twojego stwierdzenia **poskarżyć się do UOKiK**, więc po 1 nie poskarżyłem się tylko zgłosiłem że czuję się oszukany opisując zaistniałą sytuację (poskarżyć to się można w przedszkolu) i po 2 pismo zawierało powody tego dlaczego czuję się oszukany czyli: wątpliwości co do traktowania klientów FIRMY zgodnie z prawem np. podejrzenie próby wymuszenia pieniędzy, podejrzenie nieuzasadnionego zastraszania konsekwencjami braku współpracy, podejrzenie luk w regulaminie, podejrzenie świadomej dezinformacji klienta i to wszystko nie tylko w moim przypadku poparte odpowiednimi dowodami i tyle, poczytaj sobie fora od deski do deski to sobie złożysz takie pismo bez problemu pod twoją konkretną sprawę, zresztą widać jasno że moje pismo nie było pierwsze i ostatnie więc poszkodowani sobie jakoś radzą, bez urazy i Pozdrawiam ;) c.d.n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×