Jump to content
gtone

SKANDAL! (znów domeny.pl)

Recommended Posts

Napisałem pismo do Miejskiego Rzecznika Konsumentów, jutro składam.

Pomocne były:

- uwagi rohirrim'a

- post z PiO

- rejestr niedozwolonych klauzul z strony UOKiKu

- USTAWA z dnia 14 lutego 2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych

 

Teraz pozostaje mi tylko czekać na odpowiedź rzecznika i krok domeny.pl.

Edited by tom_net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Ja również jestem poszkodowany przez firmę Domeny.pl Sp z.o.o

I chciałbym również złożyć pismo, lub zadzwonić do jakiegoś rzecznika.

Jednak kompletnie się nie orientuje w tych sprawach, nie wiem od czego zacząć itp.

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś wskazówki i linki oraz telefony, których powinniem użyć.

 

dodam, że w moim przypadku chodzi o to, że rok temu kupiłem 1 domenę w promocji "Urodzinowa Superoferta", i teraz Domeny.pl żądają od mnie opłaty co roku, a dla mnie są to spore pieniądze.

 

I moim zdaniem każdy poszkodowany powinien coś zrobić, w końcu czym będzie więcej takich skarg, tym prędzej np. UOKIK może coś z tym zrobi.

 

Dodam, że chciałbym zrobić to w miarę szybko, zanim odwiedzi mnie komornik.

 

Pozdrawiam

Edited by Cool_Zeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. wejdź na stronę UOKiK

2. znajdź właściwego rzecznika

3. wyślij/złóź pismo

4. czekaj na odpowiedź

 

hint1: W regulaminie promocji jest zakazana klauzula nr 512.

hint2: w obowiązującym regulaminie: 669, 1183, 634.

 

Resztę musisz opracować samodzielnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. wejdź na stronę UOKiK

2. znajdź właściwego rzecznika

3. wyślij/złóź pismo

4. czekaj na odpowiedź

 

hint1: W regulaminie promocji jest zakazana klauzula nr 512.

hint2: w obowiązującym regulaminie: 669, 1183, 634.

 

Resztę musisz opracować samodzielnie.

 

Dzięki, zaraz zabieram się do roboty.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I pojawił się pierwszy wyrok:

 

Sygn. akt XVII AmC 265/07

 

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Dnia 26 marca 2008r.

Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

w składzie:

Przewodniczący: SSO Bogdan Gierzyński

Protokolant: asystent sędziego Adam Zaborski

po rozpoznaniu w dniu 26 marca 2008r. w Warszawie na rozprawie

sprawy z powództwa Dariusza Kowalczuka

przeciwko "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie

o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone

 

I. Uznaje za niedozwolone i zakazuje stosowania przez "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie w obrocie z konsumentami postanowień wzorca umowy o treści:

1. "Kwota opłaty za usługę jest wnoszona za cały okres i nie podlega zwrotowi, nawet jeżeli Abonent wcześniej z niej zrezygnuje."

2. "Domeny.pl" sp. z o.o. zastrzega sobie prawo dokonania zmian niniejszego regulaminu. Zmiany te obowiązują od chwili udostępnienia nowej wersji Regulaminu na stronie www.domeny.pl."

 

II. Nakazuje pobranie kasie Sądu Okręgowego w Warszawie od "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie kwotę 600 zł (sześćset złotych) tytułem opłaty stałej od pozwu, od której uiszczenia powód był zwolniony z mocy prawa.

 

III. Zarządza publikację prawomocnego wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym na koszt pozwanego.

 

SSO Bogdan Gierzyński

 

http://www.goldenline.pl/forum/domeny/286810/s/1#6964332

Share this post


Link to post
Share on other sites

Certyfikat "Rzetelna Firma" dla Domeny.pl :rolleyes:

 

"Firma Domeny.pl otrzymała certyfikat "Rzetelna Firma", przyznany przez Krajowy Rejestr Długów. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wiarygodności i rzetelności płatniczej."

 

http://domeny.pl/page/pl/article300.html

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Certyfikat "Rzetelna Firma" dla Domeny.pl :rolleyes:

 

"Firma Domeny.pl otrzymała certyfikat "Rzetelna Firma", przyznany przez Krajowy Rejestr Długów. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wiarygodności i rzetelności płatniczej."

 

http://domeny.pl/page/pl/article300.html

 

DD

Powiem jak pani Frał z serialu Włatcy Móch: "Apokalipsa!" :wacko:

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Certyfikat Rzetelności jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz sumiennie reguluje swoje zobowiązania i stanowi dlań rekomendację udzieloną przez największą w Polsce instytucję weryfikującą rzetelność przedsiębiorców i konsumentów. Zachęcamy rzetelnych, uczciwych przedsiębiorców, by wykorzystali te swoje cechy do budowy pozytywnego wizerunku firmy. Uczciwość warta jest tego, aby się nią chwalić – przekonuje Adam Łącki, prezes Zarządu KRD.

 

Dość niefrasobliwie dobrali nazwę certyfikatu.

Co nie zmienia faktu, że nia mają się czym chwalić. Tak naprawdę świadczy to tylko o tym, że są dobrym płatnikiem, tzn. rzetelnie wywiązują się ze swoich płatności. I tyle. Nie świadczy on wcale o "rzetelności" tej firmy. Dodatkowo niestety może jednak wprowadzać w błąd klientów domeny.pl. Nie każdy przeczyta certyfikat a zasugeruje się tytułem. :rolleyes:

 

Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich "dyplomów" i pseudocertyfikatów. Robią sporo zamieszania i zazwyczaj wprowadzają w błąd klientów.

 

 

EDIT:

Ja poproszę od dropped.pl i zlapane.pl o taki sam certyfikat :wacko:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja poproszę od dropped.pl i zlapane.pl o taki sam certyfikat :rolleyes:

 

Właśnie zapoznaję się z procedurą i w wolnej chwili wystąpię o ten ozdobny papierek. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie zapoznaję się z procedurą i w wolnej chwili wystąpię o ten ozdobny papierek. ;-)

 

120zł netto miesięcznie. Rzetelni chyba nie mają potrzeby go mieć :)

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
120zł netto miesięcznie. Rzetelni chyba nie mają potrzeby go mieć ;)

 

No cóż, ozdoby kosztują. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie zapoznaję się z procedurą i w wolnej chwili wystąpię o ten ozdobny papierek. ;-)

 

 

Chodziło mi o Wasz certyfikat dla mnie jako rzetelnego płatnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o Wasz certyfikat dla mnie jako rzetelnego płatnika ;)

 

A, jasne, ok, poproszę jakieś znajome dziecko żeby Ci namalowało laurkę i powiesisz sobie w biurze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję tak jak sylyx, że ktoś prześwietli w końcu dokładnie te całe domeny.pl. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wezwanie do usunięcia krytycznych komentarzy można uznać za próbę kneblowania ust poszkodowanym? 24 grudnia br. Dziennik Internautów otrzymał od Domeny.pl wezwanie do usunięcia nieprzychylnych tej firmie komentarzy Czytelników, które umieszczono pod artykułami opisującymi kontrowersyjne praktyki tego rejestratora. Postanowiliśmy przy okazji sprawdzić, czy polskie prawo rzeczywiście zmusza operatorów stron WWW do usuwania krytycznych i nieprzychylnych komentarzy.

 

http://di.com.pl/news/25205,9.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nadal uważam, że prawo jest dziurawe i że wreszcie trzeba zrobić porządna nowelizację ustawy prawo prasowe. Chodzi o to, aby nie mogło byc tak, że Domeny.pl żąda sobie bezzasadnego usunięcia komentarzy, które i tak są moderowane. Natomiast wprowadzić prawo do sprostowania wobec komentarzy internetowych (i tam nie sobie wyją firmy do bólu, które czują się poszkodowane), a przy każdym komentarzu link do sprostowania dla zainteresowanych. I tyle. Nikt też nie mówi, że Domeny.pl (i ogólnie inne firmy) nie podstawiaja ludzi, ktorzy anonimowo pisza jedynie przychylne komnentarze (w prasie drukowanej mamy "listy do redakcji" i geste sito redakcyjne, a tu i tak każdy może sobie pisać. jesli natomiast są bzdury, to dana firma może iśc do sądu, ale nie wobec wlasciciela serwisu tylko wobec tego, kto zostawia komentarze, co jest jakos tam do ustalenia, choc czesto trudne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawosci wszedlem na chatonline domeny.pl.Mozna tam wybrac tematyke rozmowy.Opcja-odnowienie uslug jest w chwili obecnej niedostepna...?.czyzby operator targnal sie na swoje zycie ze wzgledu na ilosc wyzwisk pod swoim adresem?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos domen(cymbaly).pl

 

Dzis dostalem poleconym z kancelarii prawnej

 

Ostateczne przedsądowe wezwanie do zaplaty.

imieniem wierzyciela, domeny.pl sp. zawodowych oszustów oralnych z siedziba w krk przy wielickiej...(chyba tam do nich pojadę) na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, ktore poziostaje do wglądu w siedzibie kancelarii wzywam do zaplaty kwoty 512,96.

 

Co polecacie zrobic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×