Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

przyznam ze jak tydzien temu czytalem tego posta to tez nie zrozumialem tego tekstu;) myslalem ze wypowiedz dotyczy lapania domen.

dokładnie tak to zrozumiałem, tym bardziej że łaparka az już działa, przechwytując domeny po rezerwacji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie tak to zrozumiałem, tym bardziej że łaparka az już działa, przechwytując domeny po rezerwacji ;)

O matko, to po mnie ta łaparka się nachapie ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczy, jakich mi brakuje w az.pl

Pierwsza to statystyki ruchu dla domen zaparkowanych na dns-ach az.pl, i przekierowujących na jakiś portal.

Przy odnowieniu domeny nie wiadomo jaki ruch ma domena i czy warto ją przedłużać, więc za każdym razem kilka tygodni przed wygaśnięciem musze ją parkować np. na namedrive czy sedo, co jest kłopotliwe jeżeli domena wcześniej należała do kogoś innego i jest ciągle u kogoś w panelu na parkingu ( przesyłanie zrzutów ekranu czy potwierdzenie własnosci domeny, czekanie na zmiany itd) - więc wtedy ją transferuje do innego rejestratora który ma statystyki w panelu.

 

Druga rzecz to brak podglądu zbiorowego czy domeny są przekierowane, jeżeli tak, to na jaki portal, oraz zbiorowe zmiany przekierowań.

 

 

Wprowadzeni tych rzeczy na pewno zwiększy ilość odnowień szczególnie literówek-przynajmniej w moim wypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Dziękuję Panie ankon za uwagi co do dodatkowych funkcji jakie AZ.pl może dodać w swoim systemie.

 

Zajmiemy się tym ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań dot. AZ.pl

 

1. Panel Klienta/Partnera to katorga, nic nie mogę tam znaleźć... Gdzie jest zakładka w której znajdę przechwycone/utrzymywane w AZ domeny? Gdzie moge zarządzać tymi domenami?

2. Czy w AZ.pl można bez problemu uzyskać kod authinfo przechwyconej domeny i po 5 dniach od przechwycenia przetransferować ją do innego usługodawcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Pisałem na ten temat w tym wątku (i biłem się w piersi).

 

Najprościej dostać się do tej list za pomocą linku:

 

http://go.az.pl/catch/list

 

Odnośnie drugiego punktu. W tej chwili nasz automat po pięciu dniach od rejestracji przechwyconej domeny dokonuje jej transferu z jednej z akredytacji konsorcjum do naszej głównej akredytacji (AZ.pl). Od tego momentu domena ta jest dostępna w Panelu Klienta użytkownika i jak w przypadku każdej domeny w AZ.pl Klient ma dostęp do kodu authinfo. Kolejny transfer jest możliwy po 5 dniach (w sumie 10 dni od rejestracji).

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

snieradka dzięki wielkie...

Muszę powiedzieć, że jest lipa z tym czekaniem aż 5 dni po przechwyceniu domeny, aby móc nią zarządzać, a do tego mamy zablokowany transfer przez kolejne 5 dni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wyglądają plany na przedłużanie opcji w AZ ?

 

Zaczęliśmy prace nad tym przy okazji porządkując widok opcji w naszym Panelu.

 

Chciałbym uruchomić tą usługę produkcyjnie w lutym.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy coś się zmieniło w opcjach, tj. czy jest już dostępne przedłużanie?

Jeszcze nie. Pracują nad tym. Powinno być od lutego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu klientka kliknęła przy jednej z domen "kup". Domena została tym samym usunięta z listy domen na sprzedaż. Nie doszło do transakcji za pomocą giełdy AZ a domeny jak nie było tak nie ma. Pewnie muszę ją znów dodać. Może warto wprowadzić jakiś automat przywaracający domeny z "przechowalni" wraz z ustawieniami które się wybrało wcześniej dla danej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś czas temu klientka kliknęła przy jednej z domen "kup". Domena została tym samym usunięta z listy domen na sprzedaż. Nie doszło do transakcji za pomocą giełdy AZ a domeny jak nie było tak nie ma. Pewnie muszę ją znów dodać. Może warto wprowadzić jakiś automat przywaracający domeny z "przechowalni" wraz z ustawieniami które się wybrało wcześniej dla danej domeny?

 

Witam,

 

Będę wdzięczny za nazwę domeny na priv. Analizując konkretny przypadek będzie nam łatwiej rozwiązać problem (ten i zbliżone).

 

SZN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontakt infolinia, od kilu dni nie mogę połączyć się tel z infolinia domen az czy ktos ma ten sam problem...?

Edited by marti

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam tak.

 

http://www.az.pl/kontakt-az.pl.html

Na stronie jest napisane ze do 19tej mozna dzwonic do dzialu domen.

Numer z 801 (nie do osiagniecia z zagranicy).

Centrala natomiast czynna do 16.

 

43913968.jpg

 

Probuje mimo to przez centrale a potem wbijam wewnetrzny 11 a potem 12 a potem 13 i 14.

 

Zawsze po minucie czy dwoch przelacza mnie i slysze tekst powitalny (ponownie). Po nastepnych dwoch minutach mam "wszystkie linie sa zajete" co jest oczywiscie nieprawda. (jesli wszystkie linie sa zajete to chyba kolejkujecie klientów? czy nie?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probuje mimo to przez centrale a potem wbijam wewnetrzny 11 a potem 12 a potem 13 i 14.

 

Zawsze po minucie czy dwoch przelacza mnie i slysze tekst powitalny (ponownie). Po nastepnych dwoch minutach mam "wszystkie linie sa zajete" co jest oczywiscie nieprawda. (jesli wszystkie linie sa zajete to chyba kolejkujecie klientów? czy nie?)

No właśnie AZ ma debilne rozwiązanie, chyba nie "kolejkuje" tylko dziekuje i do usłyszenia następnym razem. Też mnei to denerwuje. System obsługi telefonicznej jak z Bangladeszu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×