Jump to content
Mr.Tea

15k na inwestycję pod domeny - dużo / mało ?

Recommended Posts

Chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii.

Gdybyście mieli wolne 15k i postanowili przeznaczyć je na działalność związaną z domenami, czyli zwykły handel.

Myślicie, że dałoby radę się z tego utrzymywać?

 

Sprawa wbrew pozorem nie jest taka prosta.

Kupujemy domeny, sprzedajemy i miesięcznie chcemy mieć z nich około 1000 zł na rękę (reszta ceteris paribus), czyli powiedzmy, że podwoić kwotę bazową.

 

Czy około 1k miesięcznie na inwestycje to mało / dużo ?

Załóżmy, że będą to w większości generyki bez egzotyki.

 

Zapraszam bardzo do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Wg mnie to mało, dużo za mało żeby uczynić z domen stałe źródło utrzymania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tyle to będzie raczej jeden generyk bez egzotyki lub dwa.

 

A 1k miesięcznie z inwestowanych 15k to ponad100% rocznie, czyli bardzo dużo.

 

Pamiętam jak miałem 1k na domeny i tak się jakoś zaczęło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak miałem 1k na domeny i tak się jakoś zaczęło ;)

Odzywałbyś się częściej w dziale wycen z tym doświadczeniem! W końcu to Twoje forum a wydaje mi się, że działy związane z handlem sprowadzają najwięcej nowych userów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi o to żeby zainwestować 15 tys. zł i mieć z tego stały zarobek w postaci 1 tys zł miesięcznie przy założeniu, ze zarobek ten nie będzie pochodził z wyprzedaży portfolio zmierzając do jego unicestwienia. Wg mnie jest to raczej niewykonalne, może gdyby to było 150 tys. i udało się je zainwestować naprawdę dobrze to tak, chociaż też będzie ciężko. Zakładam oczywiście, że nie trafisz na jakąś ekstremalna sytuację typu zarejestrujesz ninję, a 2 miesiące później powstanie bank lub sieć komórkowa o takiej nazwie i kupią domenę za 400 tys. Niestety istnieje coś takiego jak konieczność odnawiania domen i to zjada często cały zysk.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radziłbym po długiej wielomiesięcznej obserwacji zakupić za całą tą kwotę jednego mocno niedoszacowanego TOP generyka - coś klasy gitary.pl/wentylatory.pl/ekspert.pl

Tylko wtedy domeny nie przypominają totolotka i można wybierać wśród zapytań...

Z takiej kwoty nie da się uczynić stałego źródła utrzymania poza konsumpcyjnym przez góra 5 miesięcy... (jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o zwykły obrót, skup - sprzedaż + czasem KK wiadomo.

He ale tymi 150 k to zabijasz mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Osobiście zainwestowałbym taką wolną kwotę w opcje ;-)

 

I ile za to kupisz dobrych opcji? 30? 50? A ile Ci z nich wpadnie w ciągu 3 lat? 1? 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ad meritum - rozłożyłbym inwestycję na minimum 0,5 roku i w tym czasie szukałbym okazji na rynku wtórnym oraz przechwytywał spady. Kwota inwestycji pozwoliłaby na ekstrawagancje w wysokości xxxx na jeden/dwa zakupy "premium" z rynku wtórnego + w.w. spady i ewentualnie jakieś nowe rejestracje (max 25% całości)

 

EDIT:

 

Nie dałoby się z tego utrzymać!

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze inwestowanie w kilka rzeczy. Podzieliłbym na opcje/kupno/przechwytywanie. 15k bardzo dużo dla niektórych dla innych śmieszne pieniądze. Mi na miesiąc 1k starczyłby w zupełności ze stopą zwrotu 100% ;) pozdrawiam Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślicie, że dałoby radę się z tego utrzymywać?

... miesięcznie chcemy mieć z nich około 1000 zł na rękę...

Mi na miesiąc 1k starczyłby w zupełności ...

I jak tu Wam nie zazdrościć ? Po co było mi pchać się w te wszystkie koszty ?

Żyją sobie chłopaki w jakimś raju i tylko na automat ze święconą woda potrzebują ;)

-

Jeśli jesteś dzieckiem szczęścia i bystrości, to teoretycznie masz szansę na takie dochody z 15 k.

Tylko czy na pewno szczęście i bystrość są Twoimi rodzicami ? ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000 zł na utrzymanie się z domen jak pensja *minimalna* na etacie to ok. 1100 zł na rękę?

Poza tym jeśli byś utrzymywał się z domen to bez działalności się nie obędzie, a wtedy dodatkowe koszty porobią ZUS i np. księgowość.

 

Oczywiście zakładam wariant utrzymania się w 100% z domen, bo tak to zrozumiałem. Podstawowa zasada inwestowania, której warto się trzymać to inwestować środki zbędne, których nie przeznacza się na życie i koszty bieżące. No i jakieś rozrywki. Bo inaczej to nie inwestycja a hazard.

 

#utrzymanie.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tą cenę możesz mieć raptem 2-3 może max 5( o ile jakieś aukcje by się trafiły ) a przy takiej ilości raczej nie ma co liczyć na tak duży zwrot na szybko o jakim piszesz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz nakupować literówek i żyć z parkingu ale portfolio nie będzie zbyt szykowne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla niektórych 15K to mało - sam przytoczyłeś Mr.Tea taki przypadek (swoją drogą ciekawe, czy cokolwiek sprzedał cat11 ze swojej egzotyki, już pół roku minęło... ceny obniżył drastycznie :) - ale to inny temat). Dla innych będzie sporo. A mi jest zawsze w sam raz. ;)

 

Kwestią zasadniczą jest właśnie jak rozplanujesz te środki, które masz, jakimi danymi historycznymi dysponujesz, ile % domen sprzedałeś ze swojego portfolio dotychczas, czy były to generyki, ile czasu średnio czekasz na sprzedaż domeny, za jaką średnią kwotę sprzedajesz swoje domeny, jak dzielisz portfolio, ile % z domen w nim posiadanych jest bezwzględnie do przedłużenia, a ile jednorocznych, do ilu KK dotrzesz lub pozwolisz im dotrzeć do siebie, jak się będzie zmieniał rynek i jak Ty się zachowasz w stosunku do tych zmian etc.

 

Pytań jest milion, na które musisz sam sobie odpowiedzieć - nie ma złotej reguły. Z pewnością monitorowanie i oszacowanie tego co robisz dużo pomoże - kilka tabelek w exelu i do przodu! :D

 

Pozdrawiam i życzę co najmniej 1000% rocznie

AA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Chciałem się dowiedzieć czy przeznaczając rocznie 15k na domeny (jednym sortem czy ratami, obojętnie), możemy wyjąć z nich około 1k miesięcznie na plus. Czyli w przestrzeni roku "zarobić" kolejne 12-15k.

Wiadomo, że można kupić 2-4 dobrych domen i czekać na KK.

Jednak, bliższym modelem jest obrót na rynku.

Koszta, zusy itp nas nie interesują. Chodzi tylko o stopę zwrotu z 15k.

To nie ma być etat. Założyłem taki zwrot bo minimum to 15k (bazowej) + 5k (zarobku).

Chodzi tylko o rynek wtórny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawowa zasada inwestowania, której warto się trzymać to inwestować środki zbędne

Znaczy się nadwyżki finansowe ? ;-)

za tą cenę możesz mieć raptem 2-3 może max 5

Taka kwota wystarczy na nabycie ułamkowej części domeny, jednej, kilku albo 200-300 przechwyconych.

Czasami w spadach trafi się domena, której nikt nie chce lub licytują minimalnie tylko dwie osoby.

Wśród takich domen zdarzają się takie, po które zgłosi się były abonent lub nowy nabywca.

Wcześniej w coś takiego bawiłem się planowo - przechwytywałem ok. 100 takich mizerotek rocznie ( jeszcze kilka lat temu zdarzały się nawet niezłe średniaki ), z których 5-10 rocznie można było bez większych problemów sprzedać po 2-3 tysiące.

Z tych, które w ciągu roku nie zostały sprzedane, przedłużałem na kolejny rok ok. 20%, resztę odpuszczałem.

Ciągle takie domeny można znaleźć ale dla mnie zarobek był zbyt niski a czas na takie poszukiwania zbyt cenny.

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Mógłbyś przekazać komuś te 15k z warunkiem wypłacania co miesiąc 1k przez np 18 miesięcy. Ktoś może wiedzieć jak to zainwestować ale się tutaj nie bardzo będzie chciał pochwalić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś przekazać komuś te 15k z warunkiem wypłacania co miesiąc 1k przez np 18 miesięcy. Ktoś może wiedzieć jak to zainwestować ale się tutaj nie bardzo będzie chciał pochwalić.

A gdzie tu satysfakcja z dobrze wykonanej roboty, przecież to ona jest najważniejsza, napędza cały rynek i trzyma przy domenach i tych, którzy zarabiają i tych pozostałych... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 15k możesz trochę pomyśleć nad serwisami internetowymi i z 5 sensownych za tę kwotę założyć. Później wystarczy czekać i działać trochę w tym kierunku a... zysk sam przyjdzie - a jeśli nie to zawsze ktoś to kupi za przyzwoitą cenę (nie tak jak w przypadku domen internetowych średniej klasy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 15k możesz trochę pomyśleć nad serwisami internetowymi i z 5 sensownych za tę kwotę założyć.

Kolejny głos prosto z raju.

Chcecie mnie dzisiaj zdołować, że niepotrzebnie więcej kasy inwestuję ? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny głos prosto z raju.

Chcecie mnie dzisiaj zdołować, że niepotrzebnie więcej kasy inwestuję ? ;)

 

To już każdego sprawa indywidualna gdzie lokuje swoje pieniądze. Ceny domen są oszacowywane czysto spekulacyjnie bowiem wartość domen jest uzależniona od tego czy jest ktoś kto ma pomysł na zagospodarowanie i pieniądze na wyłożenie. Plusem tego wszystkiego jest to, że bezproblemowo może zarządzać tym jedna osoba - w przypadku prowadzenia kilku/kilkunastu stron internetowych sama osoba nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć chyba, że zatrudni sama siebie na dwóch etatach biorąc pod uwagę, że oczywiście mamy odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy. Suma sumarum - KK odkupuje te domeny ponieważ widzi potencjał w ich zagospodarowaniu i potencjalnym zysku, więc wniosek prowadzi do jednego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 15k zł

 

zarejestrowałbym 750 domen 750 domen x 10 zł = 7500 zł

 

zostawił na przechwytywanie 5000 zł (100-200 domen) = 5000 zł - pod warunkiem, że nikt inny nie będzie licytował

 

Potestował z 500 z domen-literówek = ok 600 zł

 

Założył z 50 opcji = 1500 zł lub kupił parę domen na last minute lub aukcjach od 10 zł.

 

NIestety, taka strategia to raczej statyczne pielęgnowanie portfolio i liczenie na szczęście. Nie możesz liczyć na uczestnictwo w ciekawych aukcjach, bo nie ma wolnej kasy na bitwę o domeny. Domeny leżą odłogiem i z każdym dniem zbliża się TEN DZIEŃ czyli dzień karmienia domen, kiedy wołają papu. Dla każdej domeny nastepne papu jest już za 365 dni, które znikają w okamgnieniu.

Najważniejsze, aby coś sprzedać i wtedy dochód podzielić na 3 części (odnowienia domen, zakup nowych lub przechwytywanie spadów i reszta (najmniejsza ) do własnej kieszeni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×