Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Może ktos wie jak wygląda sprawa transferu domeny odnowionej w dropped "nopwym systemem"? Czy moge transferowac domene, za odnowienie której środki zostały pobrane i zamiast odnowienia ustawiony został tylko marker odnowienia w oststniej chwili? Jeśli mogę, czy po przeniesieniu do innego rejestratora taka domena tez zostanie automatycznie odnowiona w ostatniej chwili, czy tez od nowa trzebna będzie płacic za odnowienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ktos wie jak wygląda sprawa transferu domeny odnowionej w dropped "nopwym systemem"? Czy moge transferowac domene, za odnowienie której środki zostały pobrane i zamiast odnowienia ustawiony został tylko marker odnowienia w oststniej chwili? Jeśli mogę, czy po przeniesieniu do innego rejestratora taka domena tez zostanie automatycznie odnowiona w ostatniej chwili, czy tez od nowa trzebna będzie płacic za odnowienie?

 

Taką domenę trzeba będzie normalnie odnowić u docelowego rejestratora, natomiast w dropped środki zostaną zwrócone na saldo (tak stoi na http://blog.dropped.pl/2012/odnawianie-domen-pl/).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki PB za odpowiedż. Ja jeszcze raz pomęczę Was kwestią "nowego" sposobu odnawiania domen - chcę to dobrze zrozumieć.

Jako przyklad podam swoją domenę pedzelek.pl . Dropped opłatę pobrał 2012-03-29 10:43:45, w panelu mam, że domena odnowiona do 2013-04-07 21:42:38

Sprawdzam przed chwilą whois, a tam takie coś:

 

pedzelek.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

utworzona:2010.04.07 21:42:38

ostatnia modyfikacja:2012.04.07 21:56:10

wygasa: 2012.04.22 21:42:38

opcja: brak

 

Zniknęły też dane abonenta, jest tylko rejestrator. Moje pytanie brzmi: Kiedy powinna zostać odnowiona domena i jak to się ma do whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zniknęły też dane abonenta, jest tylko rejestrator. Moje pytanie brzmi: Kiedy powinna zostać odnowiona domena i jak to się ma do whois?

 

O ile dropped.pl posiada środki na koncie do odnowień domen (czyli tym całym koncie prepaid) to domena powinna się automatycznie odnowić dziś o 21:42:38 czyli już powinna zmienić status na zarejestrowana.

 

Jeśli domena się nie odnowiła (i dalej wygasa) znaczy, że dropped.pl aktualnie nie posiada już środków i pewnie ją ręcznie odnowią w najbliższych dniach (nie piszę, że będzie to jutro, bo Święta są) lub jak odblokują w końcu te środki na PayPal-u.

 

Mam nadzieję, że Artur nie miałeś tam postawionego serwisu? Bo domena chyba trochę powisi jako wygasająca.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dropped.pl posiada środki na koncie do odnowień domen (czyli tym całym koncie prepaid) to domena powinna się automatycznie odnowić dziś o 21:42:38 czyli już powinna zmienić status na zarejestrowana.

 

Jeśli domena się nie odnowiła (i dalej wygasa) znaczy, że dropped.pl aktualnie nie posiada już środków i pewnie ją ręcznie odnowią w najbliższych dniach (nie piszę, że będzie to jutro, bo Święta są) lub jak odblokują w końcu te środki na PayPal-u.

 

Mam nadzieję, że Artur nie miałeś tam postawionego serwisu? Bo domena chyba trochę powisi jako wygasająca.

 

A możliwe jest żeby domena w stanie wygasania nadal przekierowywała na inną stronę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A możliwe jest żeby domena w stanie wygasania nadal przekierowywała na inną stronę?

 

Też się nad tym zastanawiałem przed chwilą, bo wszedłem na pedzelek.pl i jeszcze przekierowuje na domenydokupienia.pl i też nie wiem jak to możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dropped.pl posiada środki na koncie do odnowień domen ...

To znaczy, że trzeba teraz każdą domenę sprawdzać ze stanem faktycznym bo inne dane mogą być w panelu użytkownika AM a inne w WHOIS dns.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To znaczy, że teraz każdą domenę sprawdzać ze stanem faktycznym bo inne dane mogą być w panelu użytkownika AM a inne w WHOIS dns.pl ?

 

Wg tego nowego systemu odnowień to zawsze będą się różniły po samym odnowieniu domeny w panelu do momentu faktycznego odnowienia domeny. Jak ktoś ma dużo czasu to może sprawdzać, a jak ufa, że Aftermarket.pl przedłuży to nie musi.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg tego nowego systemu odnowień to zawsze będą się różniły.

Nie jestem na bieżąco z informacjami w ostatnim czasie - proszę link do informacji o działaniu nowego systemu odnowień.

 

Edit: Dzięki Tomek.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też się nad tym zastanawiałem przed chwilą, bo wszedłem na pedzelek.pl i jeszcze przekierowuje na domenydokupienia.pl i też nie wiem jak to możliwe.

 

Tak jak podejrzewałem - było to opóźnienie we whois. Domena jest przedłużona.

Możesz spać spokojnie Artur ^_^

 

Koniec okresu rozliczeniowego 2013.04.07 21:42:38

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą domena pedzelek.pl została odnowiona rzeczywiście. Dla porównania podam whois. Ciekawe skąd jest to opóźnienie i prawie godzinny wpis, że domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego?

 

NAZWA DOMENY: pedzelek.pl

utworzona: 2010.04.07 21:42:38

ostatnia modyfikacja: 2012.04.07 22:49:21

koniec okresu rozliczeniowego: 2013.04.07 21:42:38

 

Tak jak podejrzewałem - było to opóźnienie we whois...

...

To słabe te whois, gdy ma takie opóźnienia ^_^ Akurat ta domena to pikuś, w przeciągu kilku dni będę miał to samo z kilkoma innymi, dla mnie cennejszymi domenami.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą domena pedzelek.pl została odnowiona rzeczywiście. Dla porównania podam whois. Ciekawe skąd jest to opóźnienie i prawie godzinny wpis, że domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego?

 

NAZWA DOMENY: pedzelek.pl

utworzona: 2010.04.07 21:42:38

ostatnia modyfikacja: 2012.04.07 22:49:21

koniec okresu rozliczeniowego: 2013.04.07 21:42:38

 

Prosta sprawa - pisał o tym Pine z supportu dropped.pl w jednym z wątków. Dropped.pl na głównym koncie nie ma środków na prepaid, ale ma kilku innych rejestratorów i któryś z nich miał te środki.

 

Nie było opóźnienia - domena została przeniesiona z Michau Enterprises do Eighth Dropcatchers, LLC i wtedy się odnowiła, co widać też we whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosta sprawa - pisał o tym Pine z supportu dropped.pl w jednym z wątków. Dropped.pl na głównym koncie nie ma środków na prepaid, ale ma kilku innych rejestratorów i któryś z nich miał te środki.

 

Nie było opóźnienia - domena została przeniesiona z Michau Enterprises do Eighth Dropcatchers, LLC i wtedy się odnowiła, co widać też we whois.

Dzięki, teraz wszysko jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszedłem na pedzelek.pl i jeszcze przekierowuje na domenydokupienia.pl i też nie wiem jak to możliwe.

u mnie nie odnajduje strony, nie jest czasem tak, że u Ciebie przeglądarka pobiera informacje o stronie z cache? ^_^

 

edit: nie doczytałem kolejnych postów, już wszystko wiadomo ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie nie odnajduje strony, nie jest czasem tak, że u Ciebie przeglądarka pobiera informacje o stronie z cache? ;)

 

Pewnie tak, bo używam Firefox-a i on faktycznie ma jakiś taki cache. ;) No to już wiem jak to możliwe.

 

To słabe te whois, gdy ma takie opóźnienia ^_^ Akurat ta domena to pikuś, w przeciągu kilku dni będę miał to samo z kilkoma innymi, dla mnie cennejszymi domenami.

 

Whois ma opóźnienie do 15 minut, jest na dole whois nawet napisane: "WHOIS udostępnia dane z opóźnieniem nie większym niż 15 minut w stosunku do zawartości centralnego systemu rejestracji domen .pl".

 

Domena pedzelek.pl więc przez godzinę wygasała, nie jest to długo, ale zawsze, więc takie przenoszenie domen między rejestratorami oby było tylko rozwiązaniem tymczasowym. Bo niektóre serwisy niestety (jakieś wiadomości, społecznościówki itd.) nie mogą sobie pozwolić nawet na godzinę przerwy w funkcjonowaniu. A właściwie dla większości, które mają reklamy może to być jakaś strata.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg tego nowego systemu odnowień to zawsze będą się różniły po samym odnowieniu domeny w panelu do momentu faktycznego odnowienia domeny. Jak ktoś ma dużo czasu to może sprawdzać, a jak ufa, że Aftermarket.pl przedłuży to nie musi.

Niestety wg starego też trafiają się takie sytuacje.

 

Przedłuzałem zakupioną na LM domenę i dostałem email od AM że odnowiona a naskowe whois bez zmian.

Napisałem ticket z prośbą o przywrócenie starego systemu odnawiania ale okazało się że jest stary ^_^

 

Pomyślałem że może to wynikać z przypisania nazwy domeny bezpośrednio do stary/nowy system. Domena nie była moja i przyszła np z takim (obcym) ustawieniem do mojego panelu.

Dlatego odnowiłem na próbę kolejną. która jest u mnie już znacznie dłużej niż wprowadzony sposób odnawiania. Efekt taki sam.

 

Proponuję sprawdzać wszystkie domeny bez względu na zakładany sposób odnowień do czasu aż problemy ustaną.

 

Przed wprowadzeniem zmiany sposobu odnowienia nie dostrzegłem takiego problemu (może się nie przyglądałem zbytnio) Teraz mam mniejszy komfort i oczekuję że zostanie mi on przywrócony ;)

 

Nie pieklę się tylko chcę zauważyć że kupując usługę odnowienia kupuję usługę a nie obietnicę jej wykonania w czasie przyszłym.

Jesli więc zlecam, opłacam to oczekuję niezwłocznej realizacji.

 

Peace ;)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja mam ciekawego zonka........

 

Testuję domenę. Mam w panelu, że wygasa 2012-04-09 09:04:44

 

Dostałem dziś (2012-04-08) mail , że za 24 h wygasa test. To postanowiłem kupić domenę, bo udała mi się.... tylko podczas próby rejestracji tej testowanej domeny wyskakuje bład, że domena already registered.....

 

patrzę we whois, a tam nie ma Dropped !!! :

 

created: 2012.03.31 09:25:13

last modified: 2012.04.07 09:19:10

renewal date: 2013.03.31 09:25:13

 

no option

 

 

TECHNICAL CONTACT:

company: Premium.pl Przemyslaw Bojczuk Sp. k.

 

 

Co to za cyrk cholera jasna ???

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zapewne jakaś wariacja po transferze domen z AM do premium, zapewne się wyjaśni.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja mam ciekawego zonka........

 

Testuję domenę. Mam w panelu, że wygasa 2012-04-09 09:04:44

 

Dostałem dziś (2012-04-08) mail , że za 24 h wygasa test. To postanowiłem kupić domenę, bo udała mi się.... tylko podczas próby rejestracji tej testowanej domeny wyskakuje bład, że domena already registered.....

 

patrzę we whois, a tam nie ma Dropped !!! :

 

created: 2012.03.31 09:25:13

last modified: 2012.04.07 09:19:10

renewal date: 2013.03.31 09:25:13

 

no option

 

 

TECHNICAL CONTACT:

company: Premium.pl Przemyslaw Bojczuk Sp. k.

 

 

Co to za cyrk cholera jasna ???

 

M

 

Sprawdź nie Technical, a Registrar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem przed chwilą przetransferować jedną z moich domen. Jako, że e-mail potwierdzeniowy nie przychodził po kilkunastu minutach zleciłem transfer kolejnej, tylko dokładnie czytałem komunikaty jakie wyskakują przy zleceniu transferu.

Okazuje się, że nie mam e-mail potwierdzeniowych, bo dla wszystkich (chyba? sprawdziłem tylko kilka losowych) jest ustawiony e-mail: maverickdomainers@gmail.com

Ki daiabeł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem przed chwilą przetransferować jedną z moich domen. Jako, że e-mail potwierdzeniowy nie przychodził po kilkunastu minutach zleciłem transfer kolejnej, tylko dokładnie czytałem komunikaty jakie wyskakują przy zleceniu transferu.

Okazuje się, że nie mam e-mail potwierdzeniowych, bo dla wszystkich (chyba? sprawdziłem tylko kilka losowych) jest ustawiony e-mail: maverickdomainers@gmail.com

Ki daiabeł?

 

To jedna z kilku firm dropped.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję właścicielowi e-maila maverickdomainers@gmail.com, że raczy za mnie klikać w potwierdzenia transferu domen, ale ja naprawdę wolał bym sam to robić. Trochę obawiam się, że za jakiś czas nawet możliwośc transferu zostanie zablokowana i nawet ucieczka nie będzie możliwa.

Ten sam e-mail widnieje w tym temacie:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=82857

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])

 

Ej, no zaraz, przecież gdzieś ktoś pisał, że z tym koniec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×