Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

audycja o domenach, ale widać że dla prowadzących to czarna magia, raczej nie warto tracić czasu na słuchanie

 

http://www.kontestacja.com/inwestowanie-w-domeny,2750

 

Nieźle się Danielowi dostało w tej audycji. Faktem jednak jest, że poziom wiedzy o domanach prowadzących jest delikatnie mówiąc żenujący...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta "audycja" to jedna z najgorszych rzeczy jakie w życiu słuchałem ...

 

Ja również. Audycja należy do tych, których nawet nie sposób komentować. Żenada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również. Audycja należy do tych, których nawet nie sposób komentować. Żenada.

 

Przetrwałem tylko kilka minut. Nie mogłem dłużej słuchać tych bzdur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze nie artykuł ale przypadkowa dyskusja która pokazuje jak postrzegane sa domeny w pl i dlaczego tak to i nie tlyko to się kształtuje w naszym kraju - zwłaszcza ciekawe wypowiedzi forumowego guru aka admin w stylu: "3500 za domenę inną nić np. cocacola.com itp. to dużo.":

 

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=25530

 

Moge się tylko domyśleć że takich wątków na forach różnych są dziesiątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink: Myślę, że jeszcze ze 2 pokolenia potrwa zanim świadomość o domenach i innych "internetach" będzie na zadowalającym poziomie...co innego być znawcą a co innego się za niego uważać

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.reuters.com/article/2014/04/28/az-godaddy-idUSnBw286190a+100+BSW20140428

 

With today’s announcement, GoDaddy is offering localized products and support in 14 new languages. New countries served with this expansion include Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Russia, Sweden, Switzerland, Turkey and Ukraine. GoDaddy established its presence earlier in Europe with support for United Kingdom, Ireland and Spain.

 

;)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cache Google, pokazuje że godaddy.pl należała do forumowego kolegi. Ciekawe jakie były kulisy przejęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cache Google, pokazuje że godaddy.pl należała do forumowego kolegi. Ciekawe jakie były kulisy przejęcia.

Hm, sądowe czy pozasądowe? :)

 

GoDaddy zamienia się w takie globalne AZ. Strony są strasznie nieprzejrzyste, tony stron, podstron, nie wiadomo co gdzie jest. Usability bliskie zera. Wyszukiwanie domen fatalne, ale za to wszystko nawalone czcionką jakbym miał ślepotę i niedowidział. Kolorowy jarmark zamiast konkretne informacje. przykładowo: chciałbym sprawdzić dostępność nTLDs hurtowo wpisując jedną nazwę i żeby pokazało różne końcówki. NIe widze takiej możliwości. A masowe wyszukiwanie domen nie obejmuje nTLDs. W dodatku ceny podawane w dolarach pomimo strony PL. przecież to podstawy jak nauka alfabetu. Ja się aktualnie wynoszę z GoDaddy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sądowe czy pozasądowe? :)

 

GoDaddy zamienia się w takie globalne AZ. Strony są strasznie nieprzejrzyste, tony stron, podstron, nie wiadomo co gdzie jest. Usability bliskie zera. Wyszukiwanie domen fatalne, ale za to wszystko nawalone czcionką jakbym miał ślepotę i niedowidział. Kolorowy jarmark zamiast konkretne informacje. przykładowo: chciałbym sprawdzić dostępność nTLDs hurtowo wpisując jedną nazwę i żeby pokazało różne końcówki. NIe widze takiej możliwości. A masowe wyszukiwanie domen nie obejmuje nTLDs. W dodatku ceny podawane w dolarach pomimo strony PL. przecież to podstawy jak nauka alfabetu. Ja się aktualnie wynoszę z GoDaddy.

 

W końcu odkąd pamiętam AZ wzorowało się na GD :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie większa kontrola domen .ru

 

 

Teraz rosyjscy politycy ścigają się na coraz bardziej radykalne pomysły. Według dziennika "Kommiersant", grupa robocza na Kremlu już przygotowała projekt kolejnej ustawy internetowej, która m.in.:

podzieli internet na trzy poziomy: lokalny, regionalny i ogólnokrajowy;

powierzy zarządzanie domenami agendzie rządowej;

a strony w domenie.ru pozwoli rozmieszczać wyłącznie na serwerach znajdujących się w Rosji
.

A członek Rady Federacji Maksim Kwadżaradze zaproponował utworzenie ogólnokrajowej sieci wewnętrznej, zamkniętej dla krajów UE czy dla USA. Mogłyby do niej dołączyć takie kraje jak Białoruś, Kazachstan, Tadżykistan czy Armenia, a na jej finansowanie miałyby łożyć władze regionalne. - Nieważne jak ją nazwiemy, "Krokodyl Giena" czy "Kiwaczek". Lepszy byłby ten ostatni, bo nikt "Kiwaczka" nie ma - powiedział Kwadżaradze dziennikarzom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Myślałam, że bardziej się już nie da utrudnić życia a tu proszę...zawsze cos wymyślą..

Nie dość, że domenę mogą Ci usunąć nie podając żadnego powodu to teraz jeszcze wymóg zamieszczenia strony na rosyjskich serwerach...paranoja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i tak nic nie zmieni...sztab prawników już pracuje nad tym, że cały ten proceder stanie się krystalicznie czysty... uroki bycia monopolistą..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co wyprawia Google tylko zachęca do tego żeby spróbować znaleźć jakiekolwiek alternatywne rozwiązanie, nawet jeśli pozornie wydaje się, że o nie trudno.

Stawki w AdWords dla wielu fraz są zawyżane tak zachłannie, że nawet jeśli akurat nie wyświetlają się żadne reklamy dla danej frazy, to reklama potrafi nie być wcale wyświetlana dopóki nie podwyższy się stawki do poziomu oczekiwanego przez Google.

A jak wielu z Was dobrze wie i jak pokazuje ten artykuł, w AdSense stawka za kliknięcie potrafi być bliska zeru.

Na dłuższą metę, nic dobrego to nie wróży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze powtarzałem: Analytics śmierdzi na odległość (a wszyscy się tak zachwycali) i zawsze montowałem różne statystyki na strony. I się nie myliłem.

 

PS No i już mamy odpowiedni tekst obśmiewający "fantasmagorie" anonimowego rzekomo pracownika Google.

 

1. Zakłądamy, że chodzi o konta, które co miesiąc wyciągały średnio minimum 1000, 5000 i 10000 USD, bo to nie jest powiedziane. A nie były to jakieś okazjonalne paychecki jak się uzbierało.

2. Nie ma informacji, czy te konta były blokowane jednorazowo czy później też. Tzn. rozumiem, że Google AdSense nie blokuje tylko wypłaty pieniędzy, ale od razu całe konto, tak? Tzn., że wydawca nie założy już drugiego konta na siebie?

 

Wtedy mamy pytanie:

 

 

Let's think about this logically. Google takes 32% of every adsense click [1], so assuming an account makes $5,000/month, Google is making $2,352/month from that account. So by banning the account, they are making $5,000 one-time, and losing $2,352/month forever. No company is stupid enough to do that.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do AdSense zastrzeżeń nie mam, nie doświadczyłem na sobie żadnych przykrości z ich strony (no może poza tajemniczymi korektami kliknięć na koniec miesiąca). Może w Polsce jest inna (uczciwsza) ekipa od AdSense.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny a wolność internetu

http://neusnews.com/2014/05/internet-freedom-call-to-action/

Ciekawe spojrzenie na sprawę nowych domen i domen w ogóle.

Również dlatego, że dostarcza bardziej nośnych niż biznesowe argumentów do podkreślania wartości domen.

Poniżej skrócona wersja z tłumaczeniem

http://rynekdomen.pl/2014/domeny-fundament-wolnego-internetu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny blog o domenach, głównie AFNIC czyli dotyczących rynku francuskiego w powiązaniu z informacjami o patentach, znakach towarowych i aspektach prawnych. Wpisy w dużej mierze w postaci infografik. Szkoda, że większość po francusku (niewiele rozumiem niestety), ale są też czasem artykuły po ang. Nie jest tego dużo, ale dla fanów francuskiego rynku domen jak znalazł!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam do zapoznania się:

 

Rynek domen .pl w 2013 roku – podsumowanie

 

http://danieldryzek.pl/2014/05/27/rynek-domen-pl-w-2013-roku-podsumowanie/

 

TOP 5 rejestratorów utrzymuje blisko 67% domen .pl. Jeśli dodać do tego fakt, że home.pl przejął swojego dotychczasowego konkurenta AZ.pl, to widać że rynek uległ już znacznej konsolidacji. Razem z wcześniejszą inwestycją home.pl w premium.pl, firma ta posiada pośrednio i bezpośrednio blisko 35% udziałów w rynku utrzymania domen .pl oraz ponad 41% w rynku nowych rejestracji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×