Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

W najgorszym wypadku nic nie zostanie opublikowane i sam będę sobie Wasze zdjęcia oglądał :lol:
Zgoda taka nie jest wymagana jeśli osoba sfotografowana otrzymała wynagrodzenie za pozowanie (domyślnie wypłacenie honorarium wiąże się z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia).

Jeszcze jest możliwość wypłaty honorarium - zapewne większość zgodzi się przyjąć zapłatę w domenach albo chociażby w opcjach :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje żeby Ci którzy tak histerycznie reagują na zdjęcia, aby na następnym spotkaniu nosili kominiarki, ewentualnie zrobić coś takiego:

 

fr_sprawca_004_40309e.jpg

 

:lol:

 

Dokładnie, jest czego sie wstydzic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może udostępnić w jakimś katalogu miniaturki. Wysłać maile do obecnych. Każdy sobie poogląda i poda Ci numery których sobie nie życzy.

Osoby które sobie wcale nie życzą - wytniesz sam.

Przeglądnięcie tylu zdjęć to poważna sprawa - więc nie dziwię się że tyle trwa.

Pierwszą selekcję zrobił mam nadzieję fotograf - drugą musisz zrobić sam - jeśli ktoś wyszedł zdecydowanie źle - to wywalasz i tyle.

Jak wyszedł śmiesznie to mu możesz wysłać na priv jak Ci się zechce.

Moim zdaniem fotograf był trochę za długo. Nawet na weselu siedzi zazwyczaj do północy czy jakoś tak a tam są w końcu znajome osoby.

Podpisywanie nazwiskami rzeczywiście sensu nie ma.

Nickami - nie wiem. Sam nie zdążyłem wszystkich poznać więc może byłoby fajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może udostępnić w jakimś katalogu miniaturki. Wysłać maile do obecnych. Każdy sobie poogląda i poda Ci numery których sobie nie życzy.

Raczej tak nie będziemy się "bawić" - w końcu w MD nie chodziło o zdjęcia, tylko o coś innego. I tak nie spodziewałem się, że będzie tak pod górę :lol: Choć chodziło właśnie też w dużej mierze o poznanie się a to ułatwiają zdjęcia. Myślę, że wysłanie zdjęć do Uczestników z prośbą o autoryzację jest OK. Z zaznaczeniem oczywiście, że tych zdjęć nie wolno wykorzystywać. Oczywiście wcześniej osoby, które jakichkolwiek zdjęć nie chcą będą mogły zgłosić, żeby je wyciąć.

 

Pierwszą selekcję zrobił mam nadzieję fotograf - drugą musisz zrobić sam - jeśli ktoś wyszedł zdecydowanie źle - to wywalasz i tyle.

 

To już zrobiłem.

 

Jak wyszedł śmiesznie to mu możesz wysłać na priv jak Ci się zechce.

Może za jakieś pół roku jak będzie mi się nudziło :o 10 zł od zdjęcia :o

 

Podpisywanie nazwiskami rzeczywiście sensu nie ma.

Nickami - nie wiem. Sam nie zdążyłem wszystkich poznać więc może byłoby fajnie.

Nie są podpisywane i nie będą. Także tutaj bez obaw.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej tak nie będziemy się "bawić" - w końcu w MD nie chodziło o zdjęcia, tylko o coś innego. I tak nie spodziewałem się, że będzie tak pod górę :lol:

DD

 

Tu nie chodzi o zabawę a o taką zmianę jakości żeby zdjęcia nie nadawały się np do wydruku czy do poważniejszej publikacji.

To możesz zrobić automatycznie jakimś programem.

Czy to umieścisz w katalogu - z hasłem które poślesz mailem czy wyślesz wszystkim - to mniejsza. Wydaje mi się, że katalog będzie łatwiejszy.

 

A ja się spodziewałem bo robię czasem zdjęcia na imprezach i wiem co się potem słyszy.

I tak masz szczęście, że było tak mało kobiet bo byś żadnego zdjęcia nie mógł opublikować :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje "zamazać" twarze osób, które sobie tego nie życzą i tyle.

Demokracja jest fajna ale trzeba znać umiar. I nie każdy nadaje się do demokracji. Czasami potrzebny jest po prostu bat bo inaczej zawsze coś komuś nie będzie pasowało.

 

Niedługo dojdziemy do takich absurdów jak w USA gdzie złodziej otrzymuje odszkodowanie od restauracji za to, że wybił sobie zęby przewracając się na śliskiej podłodze w toalecie podczas próby ucieczki przez okno żeby nie płacić rachunku.

 

Trochę więcej rozwagi i zdrowego rozsądku. Mniej zadufania i popisów. :lol:

Zresztą chyba ostatnio GIODO stwierdziło w przypadku kontroli n-k, że publikacja zdjęcia klasowego bez zgody jakiejś osoby, która tego sobie nie życzyła nie jest naruszeniem przepisów przynajmniej o ochronie danych osobowych. Myślę, że tutaj można by przyjąc podobnie. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci, którzy nie byli w Scandale Royal mogą sobie obejrzeć niektóre tancerki i kelnerki w galerii na ich stronie:

http://www.lescandale.pl/frame/royal/onas.html

 

Niemniej pozwolę sobie na drobny ot i na wklejenie jednego linku, który - jak na tak fajną obsługę bardzo mnie zmartwił bo byłem przekonany, że takie dziewczyny przyzwoicie zarabiają :lol:

http://krakow.gumtree.pl/c-Praca-bar-resta...QQAdIdZ58980524

( ponieważ ogłoszenie następnego dnia zostało usunięte napiszę, iż dziewczyna, która tam rzekomo pracowała narzekała, iż za tydzień pracy dostała tylko 80 zł czyli ok. 4 zł/godz. mimo, iż obiecywano jej 15 zł /godz. Czuła się oszukana i odradzała innym pracę w tym miejscu )

 

Jeśli tak jest to proponuję dodatkową zrzutkę przynajmniej na jedną tancerkę i dwie kelnerki :o

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

wobec faktów jakie podał Kangur, można spodziewać się tematu "wyzyskiwacze" z załączonymi fotkami i odpowiednim komentarzem, a następnie to oczywiście pierwsza strona wykopu :lol::o

 

ps. i oby nikt nie miał postępowania arbitrażowego, bo zwyczajem tematu gm.. z forum, może liczyć na to, że jego foto trafi na pierwszą stronę z komenarzem, prawie jak w Misiu.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra - email poszedł. Macie czas do piątku na zgłoszenie swoich uwag. Zależnie od ilości osób, które zgłoszą, że nie chcą by udostępniać ich zdjęcia, zostanie podjęta decyzja czy zdjęcia w ogóle publikować. Dziękuję za uwagę i życzę udanego wieczoru :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozwole sobie nie komentowac tego artykulu.

A ja sobie pozwolę skomentować w trzech słowach: poziom merytoryczny faktu. Nie mniej dobra "reklama" dla kilku osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0c239...f7-b8fcc4682051

 

pozwole sobie nie komentowac tego artykulu.

 

Artykuł jakiś taki brukowy. Ale nie znam tej gazety, może o wszystkim piszą w tym stylu. Miałem kupić papierowy egzemplarz, ale dzięki linkowi już wiem że nie ma sensu. Swoją drogą, wykonanie strony tragiczne – wszędzie coś mruga, strasznie skacze przy przewijaniu, w dodatku chowa się pod nagłówek... Web 0.9 czy co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Faktycznie poziom napisanego artu na bardzo niskim poziomie... Ale może trochę otworzy ludziom oczy jakie są realia i jakie ceny domen...

 

Artykuł jakiś taki brukowy. Ale nie znam tej gazety, może o wszystkim piszą w tym stylu. Miałem kupić papierowy egzemplarz, ale dzięki linkowi już wiem że nie ma sensu. Swoją drogą, wykonanie strony tragiczne – wszędzie coś mruga, strasznie skacze przy przewijaniu, w dodatku chowa się pod nagłówek... Web 0.9 czy co?

 

 

To trudno pod Web podciągnąć :) Niby gazeta, ale jeszcze się bawi w taką ilość reklam - czasami ludzie nie znają umiaru i nie zdają sobie sprawy, że to im bardziej szkodzi niż pomaga :/

Edited by F.Z.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"9000 zł - tyle kosztuje na rynku wtórnym domena 2-literowa .pl". To raczej nie jest reklama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
"9000 zł - tyle kosztuje na rynku wtórnym domena 2-literowa .pl". To raczej nie jest reklama...

 

Ja bardzo chętnie komuś dam 9k za domenę dwuliterową:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

artykuł taki trochę w stylu tanije sensacji,z aczyna się rpawie jak jakaś tania powieść szpiegowska

 

ale sam fakt "rozkładówki" w PB jest dla branzy chyba dobry. w końcu to gazetka prenumerowana w wielu wielu firmach szczególnie finansowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×