Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Dziękuję za wyręczenie w odpowiedzi ;) Jest dokładnie tak, jak napisał thomaso. Pozdrawiam z Amsterdamu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za wyręczenie w odpowiedzi :) Jest dokładnie tak, jak napisał thomaso. Pozdrawiam z Amsterdamu ;)

OK. A jak jest jeden chętny na domenę i ustawi cene max 1000 zł, to za ile zostanie mu zarejestrowana .eu ?

Czy jest jakaś cena minimalna? Michał czy masz gdzieś spisane te zasady dla domen .eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam propozycję dotyczącą profili do rejestracji domen:

Po pierwsze przydałaby się możliwość usunięcia danego profilu, a jeśli nask na to nie pozwala to przynajmniej nie wyswietlania go w panelu.

Po drugie chciałbym obok każdego profilu móc umieścić swoją nazwę, która pozwoli mi w łatwy sposób rozróżnić od siebie profile. W obecnej formie bardzo trudno je zapamiętać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktos mi moze pomoc z ustawieniem domeny poprzez CNAME?

Z www niedziala

Bez www dziala

 

Powiedzmy ze mam domene x.pl

 

Ustawilem:

------------

 

Type Host name Date MX Actions

A @ 10.10.10.1 Delete

 

Fajnie. Domena dziala bez www

Jak zrobic zeby dzialala tez z www ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktos mi moze pomoc z ustawieniem domeny poprzez CNAME?

Z www niedziala

Bez www dziala

 

Powiedzmy ze mam domene x.pl

 

Ustawilem:

------------

 

Type Host name Date MX Actions

A @ 10.10.10.1 Delete

 

Fajnie. Domena dziala bez www

Jak zrobic zeby dzialala tez z www ?

 

Trzeba ustawić też delegację dla hosta "www" (a najlepiej dla wildcarda *, choć nie wiem czy w dropped się da).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale jak ?

Co mam wpisac ?

 

Mam tak:

 

Type Host name Date

CNAME www domena.pl.

 

I nie dziala...

 

 

 

edit

 

ok dziala, sie odswiezylo... jestem hepi : )

dzieki za pomoc : )

(wykoncze sie nerwowo - ide odreagowac na wykop)

Edited by VisaCardCredit

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok dziala, sie odswiezylo... jestem hepi : )

dzieki za pomoc : )

(wykoncze sie nerwowo - ide odreagowac na wykop)

 

Bo w życiu trzeba cierpliwości trochę, inaczej to faktycznie może być trudno. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie pomyślałem, że Michał mógłby zrobić na stronie głównej AM płatną promocję domen "Promowane domeny" Np. Zamiast "losowe domeny" to byłaby lista wyróżnionych na pomarańczowo domen lub aukcji i płatne byłoby to np. sms za 1.22 albo 2.44

Share this post


Link to post
Share on other sites

przydało by się więcej zmian, aby serwis rozwijał się, zmiany w serwisie były bardziej dynamiczne na etapie tworzenia AM,

 

teraz można poważnie zastanawiać się, czy opłacalne jest wystawianie domen na formularzu AM, czy nie lepiej jest poszukać innej strategii sprzedaży, w każdym razie samo wystawienie formularza sprzedaży i czekanie to za mało, by interes się kręcił,

 

można zauważyć, że przechwytywanie napędzają głównie nowi użytkownicy, ale zwykle po pewnym czasie zaprzestają, gdyż zauważają, że domeny trzeba także sprzedać, rynek wtórny ma zdecydowany wpływ na przechwytywanie, i dla dobra serwisu powinien być dużo bardziej rozwijany, powinno być więcej możliwości promocji i sprzedaży domen, możliwość umieszczenia własnych linków, czy ministrony

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa dropped.pl ?

 

Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem www.dropped.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy transferze domen europejskich, pojawiło się w Dropped rozróżnienie na "transfer" oraz "trade":

 

Transfer type:

Transfer (when you are transferring your own domain) - domain holder data will not change.

Trade (when you are transferring someone else's domain) - domain holder will be set to you.

 

Jest to logiczne. Jednakże dotychczas, kiedy przenosiłem swoje własne domeny "eu" do Dropped od innego rejestratora, email z linkiem z Euridu do mnie jako do "byłego" abonenta lub drugi email z linkiem do mnie jako "docelowego" abonenta pojawiał się (niezależnie od dnia, pory dnia) dosłownie w chwilę. Jeśli nie jeden email to ten drugi. Teraz, po zaznaczeniu opcji "transfer" kiedy próbuję przenieść również moją domenę do Dropped ... nic się nie dzieje. Czekam już 20 minut. Emaila z linkiem jeszcze nie otrzymałem. Czy to już teraz tak będzie? Na jakiś długi czas oczekiwania na przeniesienie domen należy być przygotowanym?

A może zaznaczać po prostu "trade" i będzie szybciej (ale chyba tak naprawdę rozpoczęcie trade domeny "eu" nie jest możliwe na mniej niż 7 dni przed datą wygaśnięcia domeny)?

 

Edit:

No jest pierwszy z emaili. Po 40 minutach (tylko, że w Dropped mam podanego innego mojego emaila niż u byłego rejestratora . Nr. telefonu też inny. Zobaczymy co będzie dalej, czy to nie jest aby jakaś komplikacja ..?).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj przy testowym transferze czekałem około 15 minut na email z linkiem. Może EURid ma dzisiaj opóźnienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in /var/home/svn/production/include/db.php on line 13

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 14

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

MySQL Error:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
while executing query:
SET wait_timeout=864000

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

MySQL Error:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
while executing query:
SET interactive_timeout=864000

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

MySQL Error:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
while executing query:
SET NAMES utf8

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

MySQL Error:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
while executing query:
select name, price from brag order by brag_id desc limit 15

 

i

 

Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Link to server lost, unable to reconnect in /var/home/svn/production/include/db.php on line 13

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 14

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

Warning: mysql_db_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/home/svn/production/include/db.php on line 50

 

Mniam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dzisiaj przy testowym transferze czekałem około 15 minut na email z linkiem. Może EURid ma dzisiaj opóźnienia?

 

Może faktycznie ma opóźnienia, bo domenę mam w panelu dopiero od dzisiaj.

Z tym, że widnieje przyporządkowany do niej (we "who is" patrzyłem) stary/poprzedni email.

Jak go mogę zmienić na email (i nr telefonu), który posiadają obecnie wszystkie moje domeny w Dropped, i który zapisany jest w moich "danych do rejestracji" w Dropped? Właściwie wszystkie te domeny były przeniesione od innego rejestratora, przed wprowadzeniem w Dropped osobnych opcji "transfer" i "trade".

Próbowałem w "zarządzaniu domeną" zmianę tych danych ale widzę, że w takim przypadku musiałbym za to zapłacić 20 zł :unsure: .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na razie mogę zmienić ten email ręcznie - podeślij mi nazwę domeny i nowe dane.

 

Przesłałem na Twoje PW.

Dzięki :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta której DynaDot nie chciał wypuścić?

 

Raczej tej, której Twój partner EuroDNS nie chce przyjąć i nie DynaDot w gwoli ścisłości.

 

Tak na marginesie jak ostatnio próbowałeś coś z tym zrobić i nic z tego nie wyszło to nie dostałem zdaje się zwrotu kasy za transfer.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche offtopic, ale mam pytanie do Dropped.pl, z jakiego pośrednika korzystanie przy wysyłaniu hurtowo SMSów?

 

Właśnie szukam czegoś takiego, ale nie wiem co wybrać :unsure: Chodzi mi o wysylanie smsów przez API.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troche offtopic, ale mam pytanie do Dropped.pl, z jakiego pośrednika korzystanie przy wysyłaniu hurtowo SMSów?

 

Właśnie szukam czegoś takiego, ale nie wiem co wybrać :unsure: Chodzi mi o wysylanie smsów przez API.

 

Dobre pytanie, też takiego czegoś poszukuję jak na razie na rynku znalazłem 2 graczy którzy zajmują się czymś takim, ciekawe za czyim pośrednictwem wysyłane są sms'y z dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×