Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Nie macie przypadkiem problemu z wpłatami? Od 3 dni próbuję zasilić konto i nic.

 

EDIT:

Już pieniądze doszły, ale to wciąż praktycznie 3 dni:)

Edited by szmalu

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Dotpay nie miałem na liście kanału Moneybookers - okazuje się że jest potrzebna aktywacja. Dodam opcję płatności jutro.

 

Na liście nadal nie ma Moneybookers, a byłoby przydatne.

 

 

potrzebny jest oddzielny regulamin dla Escrow, teraz nie jest to jasno przedstawione

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dało by się zrobić taki feature, żeby zaznaczone już domeny do przechwycenia nie pokazywały się w wynikach wyszukiwania , albo pokazywały, tylko z adnotacją, że są już zaznaczone do przechwycenia ?

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wazne. ;)

 

Czy to jakaś forma buntu przeciwko zablokowaniu możliwości edycji postów ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakies ostatnio błędy się pojawiają w Dropped

 

1) Domena weszła w stan BLOCKED 21. maja (no czyli dziś), a przy dodaniu do przechwycenia mam komunikat "Domena została już przechwycona" ;) przy czym sprawdzając jej stan we whois mam "xxxxxxxxxxx.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego" oraz "wygasa 2009.06.05" (???)

 

2) NIe wiem, skąd pojawiła się w moim panelu w sekcji przechwytywanie domena AAAAAAAAiBBBBBBB.pl i to podwójnie, z linkiem do licytacji publicznej. Dałem ją do przechwycenia 19 maja. teraz okazało się, że domena wygasła 3 stycznia br. i nie wiem jakim cudem pojawił się u mnie link (i to podwójnie) do aukcji publicznej kończącej się 26 maja (AAAAAAAAiBBBBBBB.pl oczekuje w kolejce na rejestrację, utworzona: 2009.05.19) . Wynika z tego, że jest to domena wystawiona przez Dropped za 30 PLN. Ale ja tego kompletnie nie rozumiem. ;)

 

3) Przechwytywanie własnej domeny przez opcję. Domena wygasła 19 maja wieczorem. Mając oczywiscie odpowiednią ilość pieniążków na koncie, zawsze niemal automatycznie domena była rezerwowana lub rejestrowana. a teraz musiałem czekać do 8mej rano 20-go maja, żeby domena została zarejestrowana. W sumie nic sie nie stalo, ale skąd takie opóźnienie i dlaczego nie poszło z automatu

 

4) Nagle dzisiaj maile dostaję po angielsku, pomimo, ze zawsze były pom polsku.

POza tym niemal za każdym razem gdy wejdę do panelu, to przestawiam na język polski. BTW, Dlaczego do cholery nie potrafi zaopamiętać na zawsze, na amen już, że ja ustawiam panel w jęz. polskim(!!!)? Dlaczego tak często resetuje. OK, mam Windows DE, łączę się nie z Polski, ale czemu nie potrafi zapamiętać tych ustawień!?

 

5) Czy jest opcja wyłączenia gdzieś powiadomień Dropped, że taka a taka domena .pl została nieopłacona (chodzi o rezerwacje)? Jesli nie, to naprawdę nie da się tego zrobić?

 

EDIT

 

6) kolejny kwiatek. Czy Dropped wariuje, czy cos u mnie jest nie tak? Dodałem własnie domeny do przechwycenia i jak zawsze wyskoczył BOKS "

domenyprzechwycenie.jpg

Jedna domena, o któej pisałem w pkt. 1, nie została dodana

Jednak w panelu nie widzę tych domen i ostatecznie nie wiem, czy są do przechwycenia, czy nie.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
3) Przechwytywanie własnej domeny przez opcję. Domena wygasła 19 maja wieczorem. Mając oczywiscie odpowiednią ilość pieniążków na koncie, zawsze niemal automatycznie domena była rezerwowana lub rejestrowana. a teraz musiałem czekać do 8mej rano 20-go maja, żeby domena została zarejestrowana. W sumie nic sie nie stalo, ale skąd takie opóźnienie i dlaczego nie poszło z automatu

 

Mam ten sam problem tylko ze maila o tresci: "Opcja dla nazwy domenowej fotoflitr.pl zostala zrealizowana. Domena oczekuje na rejestracje. Aby zarejestrowac nazwe domeny, skontaktuj sie z Michau Enterprises Ltd.." dostałem 20 maja o 12:20, a dziś jest 21 maja 21:55 i mimo środków na koncie domena wciąż nie została zarejestrowana. Dodatkowo nie pojawiła się w liście zrealizowanych opcji... Więc jak mam się skontaktować skoro nie dostaję żadnych odpowiedzi na maile?

Edited by KraYu

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Więc jak mam się skontaktować skoro nie dostaję żadnych odpowiedzi na maile? "

 

Z jakiego maila pisales ? Bo ja nie widze zadnej wiadomosci dotyczacej tej domeny ?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki mail dostałem po zarejestrowaniu domeny wylicytowanej na aukcji (9 osó;). ;)

 

Domena xxxxxx.pl właśnie została przechwycona przez system Dropped.pl.

 

Ponieważ jesteś jedyną osobą, która była zainteresowana tą domeną, zarejestrowaliśmy ją dla ciebie.

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki mail dostałem po zarejestrowaniu domeny wylicytowanej na aukcji (9 osó;). ;)

 

Reszta widocznie nie była zainteresowana, skoro nie wygrali aukcji. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Domena weszła w stan BLOCKED 21. maja (no czyli dziś), a przy dodaniu do przechwycenia mam komunikat "Domena została już przechwycona" ;) przy czym sprawdzając jej stan we whois mam "xxxxxxxxxxx.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego" oraz "wygasa 2009.06.05" (???)

 

Podaj proszę nazwę tej domeny. Domyślam się, skąd mógł wziąć się błąd, ale nazwa domeny pozwoli mi się upewnić.

 

2) NIe wiem, skąd pojawiła się w moim panelu w sekcji przechwytywanie domena AAAAAAAAiBBBBBBB.pl i to podwójnie, z linkiem do licytacji publicznej. Dałem ją do przechwycenia 19 maja. teraz okazało się, że domena wygasła 3 stycznia br. i nie wiem jakim cudem pojawił się u mnie link (i to podwójnie) do aukcji publicznej kończącej się 26 maja (AAAAAAAAiBBBBBBB.pl oczekuje w kolejce na rejestrację, utworzona: 2009.05.19) . Wynika z tego, że jest to domena wystawiona przez Dropped za 30 PLN. Ale ja tego kompletnie nie rozumiem. ;)

 

To akurat jest proste. Zleciłeś przechwycenie domeny, która była wolna. Została więc natychmiast przechwycona i trafiła na twoje konto. Problem leży pewnie w tej podwójności - sprawdzę skąd się wzięła. System widząc dwa wpisy do przechwycenia wystawił aukcję, nie wiedząc że oba należą do ciebie.

 

Generalnie 19 i 20 maja występowały sporadyczne problemy z bazą danych, i stąd zapewne ten problem. Problemy zostały przedwczoraj usunięte.

 

3) Przechwytywanie własnej domeny przez opcję. Domena wygasła 19 maja wieczorem. Mając oczywiscie odpowiednią ilość pieniążków na koncie, zawsze niemal automatycznie domena była rezerwowana lub rejestrowana. a teraz musiałem czekać do 8mej rano 20-go maja, żeby domena została zarejestrowana. W sumie nic sie nie stalo, ale skąd takie opóźnienie i dlaczego nie poszło z automatu

 

Jeden ze skryptów wsadowych przetwarzających dane miał opóźnienie - dlatego trwało to nieco dłużej.

 

4) Nagle dzisiaj maile dostaję po angielsku, pomimo, ze zawsze były pom polsku.

POza tym niemal za każdym razem gdy wejdę do panelu, to przestawiam na język polski. BTW, Dlaczego do cholery nie potrafi zaopamiętać na zawsze, na amen już, że ja ustawiam panel w jęz. polskim(!!!)? Dlaczego tak często resetuje. OK, mam Windows DE, łączę się nie z Polski, ale czemu nie potrafi zapamiętać tych ustawień!?

 

W panelu masz ustawiony język angielski, więc też tak wysyła:

https://www.dropped.pl/language.php

 

Z zapamiętywaniem ciasteczek faktycznie coś się dzieje, właśnie teraz nad tym pracuję.

 

5) Czy jest opcja wyłączenia gdzieś powiadomień Dropped, że taka a taka domena .pl została nieopłacona (chodzi o rezerwacje)? Jesli nie, to naprawdę nie da się tego zrobić?

 

Jeszcze nie ma, ale będzie (tak jak dla SMS). Na razie, jeśli chcesz, mogę to ustawić ręcznie.

 

6) kolejny kwiatek. Czy Dropped wariuje, czy cos u mnie jest nie tak? Dodałem własnie domeny do przechwycenia i jak zawsze wyskoczył BOKS "

domenyprzechwycenie.jpg

Jedna domena, o któej pisałem w pkt. 1, nie została dodana

Jednak w panelu nie widzę tych domen i ostatecznie nie wiem, czy są do przechwycenia, czy nie.

 

21 maja o godzinie 20:26 dodałeś te domeny do przechwycenia, po czym o godzinie 23:13 je usunąłeś. Więc ich nie ma :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy przy transferze domeny wewnątrz dropped, nowy abonent widzi cenę za jaką była kupiona domena wcześniej?

Finalizuję właśnie dwie sprzedaże za kwoty x razy większe niż wylicytowane w aukcji i zastanawiam się jak to wygląda.

Chodzi o transfer wewnętrzny, nie sprzedaż przez AM.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy przy transferze domeny wewnątrz dropped, nowy abonent widzi cenę za jaką była kupiona domena wcześniej?

Finalizuję właśnie dwie sprzedaże za kwoty x razy większe niż wylicytowane w aukcji i zastanawiam się jak to wygląda.

Chodzi o transfer wewnętrzny, nie sprzedaż przez AM.

 

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś jedną kupiłem, to widniała przy niej kwota za którą poprzedni abonent ją zarejestrował po zrealizowanej opcji (inna niż 'moja' cena rejestracji).

 

Jak chcesz na szybko przetestować, to przetransferuj mi jakąś (na domeny@varia.pl) i Ci powiem. Oczywiście domenę oddam. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio zakupiłem jakąś 3-lit i po transferze zastanawiałem się co to za 220 zł przy niej, więc wynikałoby z tego, że widzę cenę, a to moim zdaniem błąd. Teraz widzę, że przepłaciłem, damn it albo po tyle były 3-literówki na aukcjach rok temu, więc też damn it. :blink:

 

EDIT: sprawdziłem w archiwum i te 220 zł przy domenie po transferze wewnętrznym to na 100% cena z zeszłorocznej aukcji domeny na dropped.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio zakupiłem jakąś 3-lit i po transferze zastanawiałem się co to za 220 zł przy niej, więc wynikałoby z tego, że widzi poprzednią cenę z aukcji, a to moim zdaniem błąd, bo co mnie to powinno obchodzić. :blink: Teraz widzę, że przepłaciłem, damn it albo po tyle były 3-literówki na aukcjach rok temu, więc też damn it. :P

Jeśli tak, nie pozostanie mi nic innego jak przetransferowywać domeny zarejestrowane w dropped gdzie indziej.

Michau weź to popraw.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś jedną kupiłem, to widniała przy niej kwota za którą poprzedni abonent ją zarejestrował po zrealizowanej opcji (inna niż 'moja' cena rejestracji).

 

Jak chcesz na szybko przetestować, to przetransferuj mi jakąś (na domeny@varia.pl) i Ci powiem. Oczywiście domenę oddam. ;-)

Sprawdziłem przetransferowane z konta opcyjnego, faktycznie cena przechodzi.

Kto jeszcze jest za tym, żeby to zmienić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle mogłaby istnieć edycja tego pola, bo jeśli ma ono służyć, jako informacja dla użytkownika - za ile kupił domenę, to być może ten użytkownik chciałby doliczyć tam opłaty roczne, prowizje itp, albo ustawić wszystko na 0,00, bo go to nie interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem przetransferowane z konta opcyjnego, faktycznie cena przechodzi.

Kto jeszcze jest za tym, żeby to zmienić?

Poprawiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko w moim panelu jest ostatnio cos nie tak z statystikami ND (tylko przy kilka domen, nie wszystkich)?

Np.

8.00 USD, 720 wejść, 0 kliknięć
(tyle wejść i zarobek nie zalatwi ta domena nawet w 10 lat :D

Na inne mam wejść 140k+ - szkoda że to też bląd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez mialem wczoraj 400 USD dla jednej domeny - sprawdzilem na ND niestety bylo kilkanascie

Dzisiaj w dropped juz dzialalo ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto dodać powiadomienia o przelicytowaniu w aukcji na sms, (coś takiego chyba chodzi na maila tylko) szczególnie pod koniec aukcji,

sms po każdym przelicytowaniu właściwie by się przydał,

 

Domeny zejdą drożej, a zainteresowani zakupem będą się cieszyć :D

A może warto by też dać wydłużenie czasu po zalicytowaniu tuż przed zakończeniem aukcji

 

kupę aukcji mi przepadło przez gapiostwo

 

 

jak myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli szczerze, to jak będziesz chciał za bardzo wygrać, to szybciej zbankrutujesz, niż zyskasz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może warto by też dać wydłużenie czasu po zalicytowaniu tuż przed zakończeniem aukcji

 

Godzinka od ostatniej oferty wystarczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×