Jump to content
Kangur

Mundial 2010

Recommended Posts

Mnie to nie dziwi, graja strasznie słabo... a Korea jest cholernie waleczna.

 

 

Raczej w grze obronnej waleczna :). To jednak nie jest Korea z Południa. Poza tym, jeśli pójdzie im coś nie tak, to obozy pracy czekają a chęć przeżycia to jednak jest motywacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten z korei co wbił tę bramkę wygrał przepustkę z obozu pracy :). Ogólne słabe mecze faworyci nie zachwycają. Podobał mi się jedynie mecz Portugalii z Wybrzeżem kości słoniowej niezła walka była. Lece bo moi faworyci zaczęli grę. Zobaczycie hiszpania namiesza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Google przygotowało widok Street View oraz pogląd 3D siedmiu nowych stadionów piłkarskich w Republice Południowej Afryki.

Lista wszystkich stadionów, na których rozgrywane są mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010: http://maps.google.com/maps?ftr=marketing.worldcup

 

Przy okazji Street View, można zobaczyć kawałek Afryki(np. jak ludzie mieszkają) i muszę przyznać, że takie widoki(pomijając dziką Afrykę) to można spotkać w Polsce.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Włączyłem teraz. Bramki nie widziałem, ale gdybym stawiał to postawiłbym już parę dni temu na dzisiejszy mecz x2, żeby się obłowić rzecz jasna :)

Czy - z całym szacunkiem dla wielkiej drużyny Hiszpanii - Szwajcarzy to nie są przypadkiem MŚ do lat 21, 23 czy coś około tego [coś mi się tak kołacze po głowie ale nie wiem czy mam rację]? Kiedy Hiszpanie porównywali drużynę Polski do Szwajcarii, uznałem te wypowiedzi za bardzo wielką kurtuazję.

Helweci na pewno przygotowali swój futbol solidnie [jak na futbol Szwajcarski] już do ME, które organizowali. Ich zespoły w pucharach europejskich to też nie są "Kopciuszki" [FC Basel chociażby] ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

biało-czerwoni całkiem dobrze sobie radzą, tylko jakiś inny trener im się trafił tym razem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sędzia Webb chyba oszalał. O 5 minut przedłużył mecz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sędzia Webb chyba oszalał. O 5 minut przedłużył mecz :)

 

Ja się nie dziwię szczerze powiedziawszy, w lidze angielskiej o tyle się najczęściej mecze przedłuża. Przy okazji - uważam go za naprawdę dobre sędziego, a na Euro skrzywdził Austriaków, a nie nas, uznając bramkę z kilometrowego spalonego.

 

W każdym razie Szwajcarzy dowieźli wynik do końca, najgorszy chyba dla reprezentacji Chile:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nie dziwię szczerze powiedziawszy, w lidze angielskiej o tyle się najczęściej mecze przedłuża. [...]

 

Tak. Tylko, że raczej powinno zależeć to od przerw w meczu a nie od lokalnych zwyczajów. W innym wypadku może lepiej po prostu od razu założyć, że mecz trwa 95 minut.

Nie kibicuję na tych Mistrzostwach Europie [może bliskiej mi Słowacji] a w tym meczu miło mi było widzieć, kiedy "słabszy" wygrywa :)

 

Kibicuję tak jak Ty, Barcelonie [m.in. jej zawodnicy byli dzisiaj na boisku] ale ponieważ nie utożsamiam jej z Hiszpanią, więc dla mnie wynik OK ;).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak. Tylko, że raczej powinno zależeć to od przerw w meczu a nie od lokalnych zwyczajów. W innym wypadku może lepiej po prostu od razu założyć, że mecz trwa 95 minut.

Nie kibicuję na tych Mistrzostwach Europie [może bliskiej mi Słowacji] a w tym meczu miło mi było widzieć, kiedy "słabszy" wygrywa :)

 

Kibicuję tak jak Ty, Barcelonie [m.in. jej zawodnicy byli dzisiaj na boisku] ale ponieważ nie utożsamiam jej z Hiszpanią, więc dla mnie wynik OK ;).

 

Howard Webb to sędzie trochę aptekarski, zawsze postępujący zgodnie z literą futbolowego prawa. A to stanowi, że za każdą zmianę trzeba doliczyć 30 sekund, plus trochę za leżenie na boisku Iniesty, rzuty wolne i rożne itd - 95 minut na tle innych meczów to faktycznie długo, ale moje zdanie jest takie, że mecze powinny raczej trwać 95 niż 92-3 minuty.

 

Wynik jak najbardziej OK, wyszarpany Hiszpanom przez Szwajcarów i wygląda na to, że w tej grupie będziemy mieli konkurs pt. "Kto więcej nastrzela Hondurasowi"?

 

Wieczorem mam nadzieję, że wygrają gospodarze, choć najważniejsze dla mnie w tej grupie to żeby Francuzi czym prędzej wracali tam skąd przyjechali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale się ucieszyłem że dłużej w pracy zostałem bo miałem grubo postawić na Hiszpanów . Te MŚ są porażkowe . Potencjalni zwycięzcy słabo grają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskiej reprezentacji przydałby się taki przywódca jak z Korei .On by zmotywował abyśmy wkońcu coś grali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czuję w kościach i moczu, że Urugwaj pogoni nieźle gospodarzy. Chociaż tym ostatnim pomogą trybuny i ewentualnie sędziowie.

 

RPA - Urugwaj x2 wg mnie.

 

Kur ... ka ... W drużynie z RPA nie ma chyba ani jednego Afrykanera. Toż to rasizm :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czuję w kościach i moczu, że Urugwaj pogoni nieźle gospodarzy. Chociaż tym ostatnim pomogą trybuny i ewentualnie sędziowie.

 

RPA - Urugwaj x2 wg mnie.

 

Kur ... ka ... W drużynie z RPA nie ma chyba ani jednego Afrykanera. Toż to rasizm :)

 

Ja sądzę iż będzie remis albo wygrana Urugwaju ;)

 

Postawiłem za drobne iż będzie remis do połowy oraz X2 dla całego meczu

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem głównym powodem dzisiejszej porażki Hiszpanii jest Smuda i jego taktyka "gramy do przodu", co spowodowało, że Hiszpanie strzelili z nami za dużo bramek i stracili motywację do walki w kolejnym meczu, nawet trener Hiszpanów dostał takie pytanie na konferencji przed meczem, czy tych bramek przypadkiem nie było za dużo, na dodatek selekcjoner Szwajcarii Ottmar Hitzfeld dostał świetny materiał do analizy i powody do nadzwyczajnej mobilizacji,

 

także powiedzenie "Smuda czyni cuda" kolejny raz się sprawdziło :)

 

Hiszpanom motywacja już pewnie wróciła, ale ta porażka przerwała ich passę bez przegranej, co może skutkować tym, że nie zdobędą pucharu, choć to już daleko idący wniosek,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem głównym powodem dzisiejszej porażki Hiszpanii jest Smuda i jego taktyka "gramy do przodu", co spowodowało, że Hiszpanie strzelili z nami za dużo bramek i stracili motywację do walki w kolejnym meczu, nawet trener Hiszpanów dostał takie pytanie na konferencji przed meczem, czy tych bramek przypadkiem nie było za dużo, na dodatek selekcjoner Szwajcarii Ottmar Hitzfeld dostał świetny materiał do analizy i powody do nadzwyczajnej mobilizacji,

Po tym meczu to im raczej morale spadło niż wzrosło. Ze Szwajcarami i tak Hiszpanie pokazali ze umieją grać w piłkę i pewnie wyjdą z grupy.

 

Ja jestem ciekaw jak tam idą obstawiania w bukach, czy jesteście na plus czy na minus, te mistrzostwa sa jakies dziwne faworyci nie wygrywają można się na tym nieźle przejechać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po tym meczu to im raczej morale spadło niż wzrosło. Ze Szwajcarami i tak Hiszpanie pokazali ze umieją grać w piłkę i pewnie wyjdą z grupy.

 

Ja jestem ciekaw jak tam idą obstawiania w bukach, czy jesteście na plus czy na minus, te mistrzostwa sa jakies dziwne faworyci nie wygrywają można się na tym nieźle przejechać :)

 

Gdyby grał regularnie, to wyszedłbym na plus.

Utopiłem z Niemcami (i przerwałem grę ;)), bo nadal uważam, że te MŚ nie będą europejskie.

 

Jestem więc na minusie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem ciekaw jak tam idą obstawiania w bukach, czy jesteście na plus czy na minus, te mistrzostwa sa jakies dziwne faworyci nie wygrywają można się na tym nieźle przejechać :)

 

 

Ja póki co jestem na plusie ;) . Gdybym postawił Hiszpanie byłbym na ogromnym minusie . Korzystam / udzielam się na jednym serwisie z forum gdzie ludzie obstawiają mecz oraz wrzucają skany swoich kuponów . Starzy wyjadacze bardzo dziś przeklęli Hiszpanów .Rekordzista przejechał się na nich 20500zł . Dzisiaj buki z pewnością sporo zarobili na Hiszpanach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem więc na minusie.

 

Ja do dzisiaj byłem na dużym plusie :)

 

Niestety nie zostałem dłużej w pracy jak Designer i bardzo ostro zagrałem na Hiszpanów - teraz jestem na 0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po tym meczu to im raczej morale spadło niż wzrosło.

 

morale Hiszpanom z pewnością spadło, ale wzrosła im motywacja, bo zeszli z obłoków, gdzie trafili po meczu z Polską

 

jak widać znajomość piłki nożnej, a zakłady sportowe to niekoniecznie to samo, bo jak można grać faworytów, to podstawowy błąd, powiedziałbym abecadło, a zasad jest dużo więcej

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak widać znajomość piłki nożnej, a zakłady sportowe to niekoniecznie to samo, bo jak można grać faworytów, to podstawowy błąd, powiedziałbym abecadło, a zasad jest dużo więcej

 

Zgadza się jednak nikt się nie spodziewał takiego rezultatu . Szwajcaria nie należy do potentatów zdobycia pucharu . Dodatkowo większość osób obstawiała mecz przed rozpoczęciem a nie na livie :)

 

Urugwaj wygrał 2:0 ;) . Kolejny kuponik na plus ;)

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak widać znajomość piłki nożnej, a zakłady sportowe to niekoniecznie to samo, bo jak można grać faworytów, to podstawowy błąd, powiedziałbym abecadło, a zasad jest dużo więcej

 

To prawda, rzadko grywam faworytów, grałem np. Koreę Północną +1,5, USA +1 z Anglią itd. (chociaż zagrałem też Niemców), niemniej jednak Hiszpania wydawała mi się za mocna, żeby Szwajcarzy cokolwiek byli w stanie ugrać (oglądałem też ich sparing z Kostaryką, raptem dwa tygodnie temu, w którym grali po prostu tragicznie). Piłka jest jednak nieprzewidywalna i teraz trzeba odrabiać straty:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×