Jump to content
Kangur

Mundial 2010

Recommended Posts

Ja wręcz znacznie lepiej wspominam te mistrzostwa, na których Polacy nie grali, [...] można trochę fajnej piłki pooglądać.

-_- Boskie...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mamy rozlosowane grupy

 

Grupa A: RPA, Meksyk, Urugwaj, Francja

 

Grupa B: Argentyna, Nigeria, Korea Południowa, Grecja

 

Grupa C: Anglia, USA, Algieria, Słowenia

 

Grupa D: Niemcy, Australia, Serbia, Ghana

 

Grupa E: Holandia, Dania, Japonia, Kamerun

 

Grupa F: Włochy, Paragwaj, Nowa Zelandia, Słowacja

 

Grupa G: Brazylia, Korea Północna, Wybrzeże Kości Słoniowej, Portugalia

 

Grupa H: Hiszpania, Szwajcaria, Honduras, Chile

 

najbardziej egzotyczne zestawienie - chyba grupa C

najłatwiejsi przeciwnicy - (teoretycznie) dla Niemców w grupie D

najbardziej wyrównana może być na moje oko grupa H i A

 

 

# Mundialowo*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbardziej egzotyczne zestawienie - chyba grupa C

najłatwiejsi przeciwnicy - (teoretycznie) dla Niemców w grupie D

najbardziej wyrównana może być na moje oko grupa H i A

Ile można wygrać stawiając na Koreę Północną jako mistrza świata ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nie ma co gdybać... MŚ to turniej, w którym z całą pewnością objawi się kilka świetnie grających

(zdawałoby się że "słabych") drużyn... Na pierwszy rzut oka Grupa G wydaje się być mocna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grupa A. Francja ma szczęście. Po cichu, za karę (wyeliminowanie Irlandii przy pomocy oszustwa Henry' ego) wrzucono ją do takiego koszyka, z którego mogła wpaść do grupy europejskich potęg piłkarskich albo trafić na gospodarza MS. To ostatnie było najmniej możliwe a stało się. Czyli ma Francja fuksa ale nie do końca. Gospodarze po prostu "muszą" wyjść z grupy. Poza tym Meksyk i Urugwaj to nie są przeciętniaki. Grupa A jest więc moim zdaniem silna a "najsłabsze ogniwo" to paradoksalnie ... Francja (wg mnie).

 

Grupa B. Gdyby nie słabszy ostatnimi laty okres dla Argentyny, powiedziałbym że to jest cholernie mocna grupa. (Maradona to przewspaniały piłkarz ale kiepski trener. Zresztą, ta zasada zdaje się sprawdzać w odniesieniu nie tylko do Argentyny). Jednak na boisku grają piłkarze, a na tych Argentyna nie ma co narzekać ... I to nie tylko jest Leo Messi. Nigeria - mocarz afrykański. Grecja - mówi się, że pod wodzą Otto Rehhagela zabiła futbol. Brzydka piłka. Bardzo brzydka. Zgoda ale ma na koncie pod jego wodzą Mistrza Europy. Zaryzykuję więc, że pod dowództwem tego trenera to może być drużyna "turniejowa" (styl quasi niemiecki). Pełznie ale do celu. Korea PD - co prawda sędziowie nie będą im pomagać jak podczas Mistrzostw u nich (będą pomagać Południowym Afrykańczykom :)) lecz ten zespół jest nieobliczalny. Szybki, świetna motoryka a technika również niczego sobie. To jest bardzo mocna grupa. Faworytem musi być Argentyna ale jeśli trenerem będzie (jest?) Maradona, nie zdziwiłbym się jeśli to ona nie wyszłaby z grupy ...

 

 

Grupa C. Wiadomo, Anglia. Ponoć mają przekichane tylko wtedy, kiedy na drodze stanie im reprezentacja Niemiec ;). Na tym etapie rozgrywek nic takiego się nie stanie. Natomiast USA naprawdę od przygotowań do swoich własnych Mistrzostw poczyniły wielkie postępy. Ściągnęli do siebie całą kolonię trenerów i zawodników z Europy. Podpatrują ich. Przygotowanie fizyczne zaś przetransponowali wprost ze swoich najwyższej klasy teamów lekkoatletycznych.

I chyba postępy są, bo o ile sobie przypominam to nie tak dawno w swojej "strefie" piłkarskiej Stany wygrały chyba jakiś puchar (być może nawet odpowiednik Mistrzostw Europy - Puchar Konfederacji?). Jeśli można mówić o jakimś zespole z Afryki, który gra piłkę "francuską" :P to na pewno będzie Algieria. Nie można ich lekceważyć, chociaż wg mnie zajmą w grupie ostatnie miejsce, ponieważ jest jeszcze Słowenia. Jak nam wiadomo po ostatnich meczach reprezentacji Polski nawet Słowenia jest o lata świetlne przed Polską ;)

 

Grupa D. Niemcy - faworyt. Typowy zespół "turniejowy". Dużo by mówić ale i oni nie są ze stali chociaż często w przeszłości wydawało im się, iż z tego właśnie materiału są skonstruowani ;). Jeśli otrząsną się z narodowej traumy po stracie bramkarza swojej reprezentacji, to nie powinni odbiegać od "zwykłej" swojej normy. Podobno zawsze na końcu wygrywają oni. Zwłaszcza, jeśli naprzeciwko siebie mają Anglików ;). I chyba, że nos im utrze Ghana (czyli jeden z pięknego "stałego" afrykańskiego kwartetu w skład którego wchodzą jeszcze Wybrzeże Kości Słoniowej, Nigeria i Kamerun). Serbowie mają ostatnio kryzys ale jako jeden z dwóch głównych (Chorwacja) depozytariuszy Jugosłowiańskiej schedy piłkarskiej, godny przeciwnik dla pozostałych zespołów. Ostatnim z nich jest Australia. Nie znaczy to, że musi być na finiszu ostatni w tej grupie. Bardzo mocny fizycznie nieustępliwy, ambitny.

 

Kurcze, jest już późno, przerywam tę nocną osobistą, pseudo charakterystykę, może ktoś za mnie dokończy :P ?

 

Dodam tylko, że do tej pory w pierwszej czwórce Mistrzostw Świata zawsze brakowało zespołów z Czarnego Lądu. Z różnych przyczyn. Prawdopodobna potęga innych federacji piłkarskich mogła ukazać swą moc ... Sędziowie również nie są bez winy. Czasem niewiele brakowało.

Jeśli nie teraz, w RPA (państwie zbudowanym przez białych Burów ale jednak afrykańskim ...) czyli tam gdzie w 2010 roku gospodarzom mogą pomagać przysłowiowe "ściany" - to kiedy?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile można wygrać stawiając na Koreę Północną jako mistrza świata ? :)

 

Spain 9/2

England 5/1

Brazil 11/2

Argentina 9/1

Italy 12/1

Germany 12/1

Netherlands 14/1

France 14/1

Portugal 28/1

Ivory Coast 28/1

Chile 40/1

Paraguay 50/1

Ghana 66/1

Serbia 66/1

Cameroon 80/1

Mexico 80/1

Nigeria 80/1

USA 80/1

Uruguay 100/1

South Africa 125/1

Australia 125/1

Denmark 125/1

Greece 150/1

Switzerland 200/1

South Korea 200/1

Slovenia 200/1

Slovakia 250/1

Japan 250/1

Algeria 250/1

Honduras 750/1

New Zealand 1000/1

North Korea 2000/1

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spain 9/2

England 5/1

Brazil 11/2

Argentina 9/1

Italy 12/1

Germany 12/1

Netherlands 14/1

France 14/1

Portugal 28/1

Ivory Coast 28/1

Chile 40/1

Paraguay 50/1

Ghana 66/1

Serbia 66/1

Cameroon 80/1

Mexico 80/1

Nigeria 80/1

USA 80/1

Uruguay 100/1

South Africa 125/1

Australia 125/1

Denmark 125/1

Greece 150/1

Switzerland 200/1

South Korea 200/1

Slovenia 200/1

Slovakia 250/1

Japan 250/1

Algeria 250/1

Honduras 750/1

New Zealand 1000/1

North Korea 2000/1

Ciekawe jaka stawka byłaby dla Polski gdyby grała?

 

Chyba postawie coś na tą Koree może to będzie czarny koń przyszłych mistrzostw :)

Edited by roberto_one

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem mnożyć tematów o sporcie, stąd ten poniżej link.

Kolejny przykład na to, że nie można ufać całkowicie lekarzom ...

 

Reprezentantowi Polski i Wisły Kraków zszyto nogę po niemiecku ale nieprecyzyjnie bo ... z igłą chirurgiczną :)

 

Za:

http://www.dziennik.pl/sport/article503989...nta_Polski.html

 

Edit:

[Jeśli miejsce posta nieodpowiednie i tworzę OT, przepraszam - zbyt późne moje "opamiętanie" :).

I proszę wówczas o jego przeniesienie].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jaka stawka byłaby dla Polski gdyby grała?

 

Chyba postawie coś na tą Koree może to będzie czarny koń przyszłych mistrzostw :)

 

Patrząc na wczorajszą jednostronna grę w meczu Hiszpania - Polska ( 6:0 ) myślę iż kurs byłby wyższy od Korei ;)

 

Nasi grali jak dzieci we mgle :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Patrząc na wczorajszą jednostronna grę w meczu Hiszpania - Polska ( 6:0 ) myślę iż kurs byłby wyższy od Korei ;)

 

Nasi grali jak dzieci we mgle :P

 

Nie da się ukryc, aczkolwiek ciężko było przed meczem spodziewac się czegokolwiek innego. Nie oszukujmy się - mamy naprawdę słabą drużynę, a Hiszpanie to chyba najlepszy teraz zespół na świecie. NA dobry występ na Euro mamy szansę tylko jeśli będziemy miec nieprawdopodobne szczęście w losowaniu i przynajmniej ze 2 więcej naturalizowanych piłkarzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfrajerowałem się. Postawiłem na remis u buka.

 

------------

 

Polska i Ukraina jak każdy prawie gospodarz będzie dobrze "prowadzona" przez sędziów (może do ćwierćfinałów?) aby widowisko trwało i tubylczy kibice przychodzili, oglądali, kupowali ... :)

Później, musimy liczyć na siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sfrajerowałem się. Postawiłem na remis u buka.

 

Faktycznie bardzo optymistyczny typ - ja za to patriotycznie postawiłem na Hiszpanię -3 :)

 

Przekręty z sędziami przechodzą raczej na MŚ, gdzie mecze prowadzą raczej egzotyczni sędziowie, na Euro nie przypominam sobie jakiś większych manipulacji.

 

Poza tym sędziom trzeba też pomóc, jak to zrobiła choćby Korea, przepchana do półfinału, ale też grająca więcej niż przyzwoicie - w przypadku naszej reprezentacji nie widzę na to nadziei,

może pojawi się jeden czy dwóch piłkarzy, którzy jeszcze wskoczą do składu, ale na rewolucję w naszej grze nie ma co liczyć. Trzeba jednak zauważyć, że taktyka na ostatnie sparingi była słuszna - z 3x 0:0 są szanse na wyjście z grupy, tylko w meczu z Hiszpanią dajmy na to, trzeba zabronić komukolwiek przekraczania liniii środkowej boiska i wszystko wybijać na oślep, wtedy mamy szansę na wyjście za grupy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj był dla Polaków mecz na opamiętanie, gdyz już zaczynało sie gadanie jacy to juz dobrzy jestesmy, jak sie to zgrywa i wogóle nie ta sama drużyna co kiedyś. Hiszpanie nam pokazali, że drużyna Polska jest na etapie tworzenie i tak naprawdę to nic jeszcze nie umie, kiwali ich i zabierali im piłkę jakby Polacy mieli nogi z drewna. Jedno jest pewne w RPA Hiszpania nieźle zamiesza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile można wygrać stawiając na Koreę Północną jako mistrza świata ? :)

Można wygrać torpedę. ;-)

A tak na poważnie to synowie Albionu grają już w sobotę. Z grupy wyjdą bez problemu ale co potem? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można wygrać torpedę. ;-)

A tak na poważnie to synowie Albionu grają już w sobotę. Z grupy wyjdą bez problemu ale co potem? ;-)

 

Nie sądzę, żeby Anglicy wiele namieszali na tych mistrzostwach, tradycyjnie zgubi ich pycha z jaką jadą na Mistrzostwa. Moim zdaniem 1/8 finału, ew. cwiercfinał to maksimum ich możliwości.

 

Wygra moim zdaniem ktoś z trójki Hiszpania, Holandia, Brazylia. Moim czarnymi końmi są Chile, Meksyk i WKS (choc to bardziej z sentymentu do drużyn afrykańskich). Z grupy nie wyjdą Portugalia i Francja, szybko z turniejem pożegnają się Włosi.

 

A jakie są Wasze typy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sądzę, żeby Anglicy wiele namieszali na tych mistrzostwach, tradycyjnie zgubi ich pycha z jaką jadą na Mistrzostwa. Moim zdaniem 1/8 finału, ew. cwiercfinał to maksimum ich możliwości.

 

Wygra moim zdaniem ktoś z trójki Hiszpania, Holandia, Brazylia. Moim czarnymi końmi są Chile, Meksyk i WKS (choc to bardziej z sentymentu do drużyn afrykańskich). Z grupy nie wyjdą Portugalia i Francja, szybko z turniejem pożegnają się Włosi.

 

A jakie są Wasze typy?

w półfinałach widzę Argentynę, Włochy, Brazylię i Hiszpanię (Ewentualnie może tam się wkręcić Anglia..) Ogólnie stawiam na futbol w stylu "południowym" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sfrajerowałem się. Postawiłem na remis u buka.

 

------------

 

Polska i Ukraina jak każdy prawie gospodarz będzie dobrze "prowadzona" przez sędziów (może do ćwierćfinałów?) aby widowisko trwało i tubylczy kibice przychodzili, oglądali, kupowali ... :P

Później, musimy liczyć na siebie.

 

 

Ja postawiłem 1000zł że padnie więcej niż 3,5 gola ;) . Wyciągnałem 1890 :P

 

 

Edit : Luksemburg (U21) - Polska (U21) 1:0 :)

 

Jeżeli Polska nie może wygrać z Luksemburgiem to już nie wiem na jakim poziomie jesteśmy...

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem się zgłosić po przepustce do szpitala. Poszedłem tam i powiedziałem sorry Winnetou, ale jutro startują mistrzostwa świata. Dzisiaj miał przyjechać jakiś doktor-nefrolog żeby zbadać nerkę którą mam do usunięcia. Wczoraj zarezerwowałem na miesiąc pięć miejsc przy barze w pubie obok mojego miejsca zamieszkania.

http://www.neobar.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj miałem się zgłosić po przepustce do szpitala. Poszedłem tam i powiedziałem sorry Winnetou, ale jutro startują mistrzostwa świata. Dzisiaj miał przyjechać jakiś doktor-nefrolog żeby zbadać nerkę którą mam do usunięcia.

Twardy z Ciebie zawodnik. Trzymaj się wariacie i dużo zdrowia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzymaj się wariacie i dużo zdrowia!

Dzięki. ;-)

Nie mogłem tego sobie odpuścić. Znajomy który obstawia kupę meczy wziął wolne na trzy tygodnie a wozi ludzi do pracy w Holandii. Zawsze spotykamy się w barze i razem typujemy przy kawie. Teraz to już chyba kawa pójdzie w zapomnienie. ;-) Znowu te dyskusje, ten cały zgiełk i religia lecąca przez trzy mecze dziennie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twardy z Ciebie zawodnik. Trzymaj się wariacie i dużo zdrowia!

Dokładnie, dużo zdrowia, nerki to nie przelewki, szczęśliwie z jedną da się normalnie żyć. 3maj się.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×