Jump to content
Kangur

Mundial 2010

Recommended Posts

Wprawdzie Leo jest słabym trenerem, ale za to jest świetnym biznesmenem. Do prawdy ciężko będzie znaleźć drugi tak ciemny naród, który pozwoli się do tego stopnia doić i jeszcze będzie go wielbił jak bożka.

 

Tak na marginesie to świetny sposób na biznes. Zepchnąć drużynę poniżej dna, pozwolić się wypierdzielić ze stołka i zgarnąć gigantyczne odszkodowanie. Ciekaw czy na to też są dotacje z UE. :)

 

 

Pensje tez nie miał małą jak na warunki trenerskie w Polsce . A odnośnie odszkodowania było to niechlujne zaniedbanie ze strony PZPN przy zawarciu umowy

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pensje tez nie miał małą jak na warunki trenerskie w Polsce . A odnośnie odszkodowania było to niechlujne zaniedbanie ze strony PZPN przy zawarciu umowy

Co do braku tego zapisu w umowie to brak słów. :) Osoba, która za to odopowiadała powinna zostać pociągnięta finansowo do odpowiedzialności.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jedziemy na mundial do RPA, bo piłkarze zmamiast trenować woleli się bawić. Wszystko wskazuje na to, że na zgrupowaniach biało-czerwonych suto zakrapiane imprezy to chleb powszedni. Dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski Jan de Zeeuw ujawnia kulisy tego, co się działo w kadrze.

http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/ar...z_mundialu.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Cały Kraj pije, więc zdziwiłbym się gdyby piłkarze tego nie robili :rolleyes: .

Różnica tylko jest taka, że np. siatkarze piją "po" a piłkarze nożni i "przed" i "po" (gdyby nie kontrola antydopingowa to myślę, że piliby również "w trakcie", w szatni). Efekty można porównać :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cały Kraj pije, więc zdziwiłbym się gdyby piłkarze tego nie robili :rolleyes: .

Różnica tylko jest taka, że np. siatkarze piją "po" a piłkarze nożni i "przed" i "po" (gdyby nie kontrola antydopingowa to myślę, że piliby również "w trakcie", w szatni). Efekty można porównać :) .

 

A Potem "łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje przez całą jesień, zimę i wiosnę prezes Lato, naczelny pijak przodownik polskiej piłki kopanej

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak, że tu nic nie da zmiana trenera na nowego, jak nie zmienią piłkarzy reprezentacji. Powinni rozpierdzielić tą całą naszą reprezentację i zbudować od początku na młodych , ambitnych piłkarzach, którym jeszcze kasa nie uderzyła do głowy. Tak zrobiła Rosja, średnia wieku na mistrzostwach świata mieli coś koło 22-23 i jak już grali. A my mamy średnią wieku ponad 25, a niektórzy piłkarze to nie powinni grać w reprezentacji od dopbrych paru sezonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wina stoi po stronie piłkarzy , trenera oraz PZPN

 

 

Piłkarzy . Tak jak wspomniałeś wiecznie te nazwiska nie będą błyszczeć , zatem część a nawet większą część osób powinna zostać zmieniona na nową świeża krew . Która nie balanguje dzień przed meczem a później na boisku umierają

 

PZPN - Tak jak już wcześniej wspomniałem niechlujna umowa na korzyść Leo , zero jakichkolwiek działań mających na celu pozytywne spojrzenie na piłkę oraz rezultat naszej kadry . Jedyne ich działania to spożywanie trunków

 

Trenera - Leo od lutego tego roku nie zjawiał się na żadnych ligowych meczach a to jest podstawa i obowiązek trenera w celu dobrania kadry która dysponuje dobrą kondycją oraz umiejętnościami . Wystawił praktycznie ten sam skład który dostawał po dupsku w Korei na MŚ 04

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka uwag:

 

Odszkodowanie dla Leo chyba nie będzie. Po prostu dostanie wynagrodzenie do października - bez obowiązku świadczenia pracy.

Co nie zmienia faktu, że umowa była źle podpisana - przez co nie można go było wykopać wcześniej.

 

To, że winę za porażki zwala na dziennikarzy i działaczy - to niehonorowe. Jemu zwyczajnie znudziła się praca w Polsce i prawdopodobnie chciał ją jak najszybciej zakończyć. Dlatego stracił werwę.

Natomiast podstawowym problemem są działacze. Jeśli do RPA jedzie więcej działaczy niż piłkarzy...

Tę bandę należałoby rozgonić. Albo zaprosić do Wrocławia. Wszystkich na raz. Na kilka lat.

 

I jeszcze pozwolę sobie na taką hipotezę:

Otóż uważam, że jednym z głównych winowajców obecnego stanu naszej piłki jest Szpakowski. Żeby zrozumieć tę tezę - trzeba się cofnąć o kilka lat.

Otóż Szpakowski był przez wiele lat głównym komentatorem telewizyjnym . I miał katastrofalną manierę podsumowywania meczy w trakcie lub przed końcem. Jeśli przegrywaliśmy - to ostatnie pięć, dziesięć minut meczu było poświęcone na analizę czemu jesteśmy tacy słabi i czemu kolejny raz przegramy. Nie starał się zmotywować graczy myślą, krzykiem, zaangażowaniem - a podsumowywał porażkę. Wmawiał telewidzom, że nam to się nic nie udaje i nigdy nic nie uda. Nudzącym smętnym głosem. Choć wiedzy odmówić mu nie sposób.

 

Nie myślał tylko o takiej drobnej rzeczy, że tego gadania słuchało kilka milionów ludzi - w tym piłkarze klubów, i dzieci. I oni następnego dnia wychodzili na boisko z myślą, że my to nie jesteśmy piłkarsko uzdolnieni, że w sumie nie warto się starać bo i tak się nie uda. To było wieloletnie pranie mózgów - które moim zdaniem miało przełożenie na postawę dzieciaków na podwórkach, piłkarzy najpierw w klubach a później w reprezentacji.

 

Później zniknął na jakiś czas. Teraz wrócił - ale nie mam TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja powiem tak, że tu nic nie da zmiana trenera na nowego, jak nie zmienią piłkarzy reprezentacji. Powinni rozpierdzielić tą całą naszą reprezentację i zbudować od początku na młodych , ambitnych piłkarzach, którym jeszcze kasa nie uderzyła do głowy. Tak zrobiła Rosja, średnia wieku na mistrzostwach świata mieli coś koło 22-23 i jak już grali. A my mamy średnią wieku ponad 25, a niektórzy piłkarze to nie powinni grać w reprezentacji od dopbrych paru sezonów.

 

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że być może Polacy jako naród mają zbyt wygórowane oczekiwania wobec polskich piłkarzy. Oni są zwyczajnie słabi. Czasem uda im się dobry mecz ale jest to zazwyczaj wyjątek od reguły. Polscy piłkarze nie grają w europejskich klubach a nasze kluby nie liczą się w Europie. Nie ma u nas dobrego klimatu dla piłki ani warunków do szkolenia (tutaj być może coś się powoli zmienia). Piłkarsko i organizacyjnie jesteśmy gdzieś pomiędzy 2 a 3 ligą, o ile nie dalej. Co w takim razie należy zrobić?

Potrzebne są generalne zmiany. Zmiana trenera, zmiany w PZPN, zmiana zawodników. To niestety wiąże się głównie z czasem co może być przeszkodą nie do pokonania, zwłaszcza dla działaczy. Na efekty możemy czekać dobrych kilka lat dlatego uważam, że najbliższe 3 lata, gdzie nie będzie meczów o stawkę, powinny być maksymalnie wykorzystane na budowę klimatu dla Polskiej piłki. Trzeba wykorzystać tę sytuację na naszą korzyść.

Rosja, owszem, to całkiem dobry przykład ale miejmy na uwadze, że Leo to nie ta klasa trenerska co Guus Hiddink a podejście Rosjan do budowania futbolu nie ma nic wspólnego z naszym (poczynając od tego, że u nas brak jakiejkolwiek strategii rozwoju tego sportu).

Reasumując, biorąc pod uwagę, że wszystko jest na "Nie" w Polskiej piłce, poprzednie awanse do ME i MŚ powinniśmy chyba traktować jako duży sukces mimo porażek jakie przyszło nam ponieść w dalszym etapie.

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites
widać twoją dużą satysfakcję umberto, ustaliłeś już swoją narodowość :)

Już pisałem, że, niestety, polska.

 

0005_b3ee.jpeg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już pisałem, że, niestety, polska.

 

to teraz wiadomo skąd jest ta autodestrukcja, dużo lepiej kiedy jest się dumnym ze swojej narodowości

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to trochę przewrotne co napiszę.Im dłużej obecni Panowie z PZPN będą mieli swobodę pracy tym krócej ta praca będzie trwała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejna akcja kibiców, tym razem organizatorami są autorzy bloga Supergigant.pl. Od wczoraj list do Fifa i Uefa podpisało już ponad 13 tysięcy osób.Link:

 

Fifauefa.pl

Co daje duża oglądalność bloga :P Podpisałem się ;) Ładnie im lista rośnie, już 14 tys.

 

Myślę, że nie pomimo, że polska reprezentacja się nie dostała a wręcz odpadła w fatalnym stylu kibice i tak będą oglądać mistrzostwa, tak samo jak oglądają Ligę Mistrzów, Euro itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że nie pomimo, że polska reprezentacja się nie dostała a wręcz odpadła w fatalnym stylu kibice i tak będą oglądać mistrzostwa, tak samo jak oglądają Ligę Mistrzów, Euro itp.

 

Ja wręcz znacznie lepiej wspominam te mistrzostwa, na których Polacy nie grali, nie ma się czym stresować i można trochę fajnej piłki pooglądać. Niestety na ostatnich trzech turniejach za każdym razem nasza drużyna była jedną z najgorszych w każdym aspekcie spośród całej stawki.

Edited by blaugrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reportaż o najniebezpieczniejszym mieście na świecie Johannesburgu:

Warto to obejrzeć zwłaszcza jeśli się ktoś tam wybiera na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reportaż o najniebezpieczniejszym mieście na świecie Johannesburgu...

 

Z tym najniebezpieczniejszym miastem świata nie do końca już jestem pewien jak to jest - twórcy tego filmu

twierdzą, że to stolica Haiti. Pomijając to, kto ma rację to bardzo gorąco polecam ten dokument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×