Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

No popatrz pan, a ja akurat ani nie z lewicy, ani nie z prawicy, ani nie z centrum i co wtedy?

 

Wkurza mnie, ze politycy podzielili sobie spoleczenstwo na jakies durne obozy i szczuja sie wzajemnie. Czesc z tych nieswiadomych nawet nie ma pojecia, czym jest lewica/prawica/centrum, ale gdy dochodzi do wyborow, to idzie glosowac na "prawice/lewice/centrolewice/centroprawice/centrum". Zapytac jednego z drugim, czym tak naprawde jest ta lewica, to powie, ze to SLD, a prawica to Kaczynski (tak, wiem, smieszne). I cala wiedza o biegunach politycznych sie konczy na sloganach podawanych w mediach..

 

Horacy, nie wszystko jest czarno biale! Sa jeszcze ludzie, ktorzy trzezwo patrza na rzeczywistosc i maja odrobine oleju w glowie.

 

A w ogole, to mam wrazenie, jakby to konto bylo zalozone przez kogos z di.pl tylko po to, zeby nudno nam nie bylo. Ot, taki jakis prowokator dyskusji, bo nie chce mi sie wierzyc, ze PO go tu wyslalo.

Nie mówie że jesteś z prawicy, ale musisz przyznać że w tym wątku(oraz w jakim to p...dyn kraju żyjemy, oraz katastrofie smoleńskiej) w przewadze jest prawica(albo przynajmniej bardziej aktywna).

 

Co drugi komentarz to krytyka obecnej władzy, jeżdzenie po wyborczej, tvn, czy też wklejanie artykułów z niezależna.pl/nasz_dziennik.

 

Jestem świadom, że jeśli ktoś wierzy w "fizykę smoleńską" promowaną przez Macierewicza, to choćbym stawał na głowie, nie przegadam go.

Ale czasem wbrew sobie, piszę jakiś komentarz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co myślicie o pakiecie fiskalnym? Dla mnie to już jest maksymalne "przegięcie pały". Mamy przekazać prawie 30 mld zł (tylko, że - jeśli dobrze się orientuję - nie w PLN, a z naszych rezerw walutowych), na ratowanie tych, którzy żyli i żyją ponad stan. To my jesteśmy takim bogatym krajem, że mamy finansować innych? A co, jako kraj, będziemy z tego mieli? Ano poklepią paru zdrajców po plecach, ale mimo że dorzucamy się do wspólnego kosza, to nie będziemy mogli brać udziału we wszystkich szczytach związanych z paktem, bo nie jesteśmy w strefie euro (osobiście mam nadzieję, że nigdy nie będziemy) oraz przyjmujemy na siebie grube zobowiązania, za niewywiązanie się z których będziemy musieli zapłacić spore kary (pomijam fakt, że same te zobowiązania, są czymś co wiąże naszą gospodarkę, więc suwerenność naszej polityki fiskalnej zostaje ograniczona). Przecież to nawet dziecko widzi, że ten pakiet to bagno, jak można podpisać coś takiego rozumując w kategoriach interesu narodowego? Anglia i Czechy powiedziały: NIE...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co myślicie o pakiecie fiskalnym

 

To po prostu idealnie pasuje:

 

Kiedy kilka tygodni temu okazało się, że będziemy musieli pożyczyć „bogatemu wujkowi”, czyli strefie euro kilkadziesiąt miliardów euro, przypomniała mi się jeden z autentycznych przekrętów Śliwy (pokazany również w filmie „Konsul”). Otóż podał się on za rzekomego ocalałego z Holocaustu, który chciał swojemu wybawcy podarować 90 tys. USD a skończyło się na tym, że to wybawca pożyczył mu prawie 100 tys. zł a Śliwa zniknął razem z pieniędzmi. Oto cała historia, ku przestrodze:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co, jako kraj, będziemy z tego mieli?

 

Jak to co? Znów jakis Moshe Buzek Bis zostanie Przewodniczącym Rady Ktora Nic Nie Może a o jego córce będą mówic że jest piękną zdolną aktorką, choć jest tak "urodziwa" że nie ma tyle alkoholu na swiecie po ktorego wypiciu człek by sie skusił ;)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś to Polska mogła rozgrywać karty.

 

Teraz jest jedynie statystą i pachołkiem USraju.

Nie rozumiem Twojego komentarza, bo to byla zykla wymiana handlowa, aczkolwiek bardzo spodobal mi sie komentarz do tego artykulu:

 

Szach Iranu na Ratajach. Co tam robił w 1977 roku?

gnago 08.02.12, 17:51 Odpowiedz

""Polska Rzeczpospolita Ludowa pod przywództwem towarzysza Edwarda Gierka uchodziła za dynamicznie rozwijający się kraj, otwarty na kontakty z państwami "o odmiennych systemach politycznych i ekonomicznych"."

 

Była, była młodzieńcze. A miernoty ostatnich dwudziestu lat mogą jedynie marzyć o takim znaczeniu RP jaką wtedy miał PRL dlatego ją cały czas obsrywają.

A i sami w porównaniu z Gierkiem wypadają również znacznie i to bardzo mikro

 

Re: Szach Iranu na Ratajach. Co tam robił w 1977 IP: *.icpnet.pl

Gość: kazek 08.02.12, 19:36 Odpowiedz

dodam; ówcześni politycy otaczali się fachowcami, bo mieli świadomość swoich ograniczeń, natomiast dzisiejsi tak wierzą w swoją nieomylność, że z fachowców to zatrudniają tylko wizażystki i kosmetyczki. I dlatego mamy jak mamy np niedouczonych i nierzetelnych dziennikarzy.

 

Swietnie podsumowujacy komentarz, ukazujacy roznice miedzy PRL a RP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Polsce (i w Europie bo chodzi o Ligę Europejską) nie wolno na meczu pokazać transparentu o takiej treści:

 

"Nie trzeba być faszystą, by dbać o Ziemię Ojczystą".

 

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,115698,...e_na_Wisle.html

Pytanie: po co w ogóle NA MECZU pokazywac tego typu transparent nie związany z meczem ani sportem? Czy jak idziesz kupić bilet na pociąg to na Dworcu prosisz o druk z ZUS-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie: po co w ogóle NA MECZU pokazywac tego typu transparent nie związany z meczem ani sportem? Czy jak idziesz kupić bilet na pociąg to na Dworcu prosisz o druk z ZUS-u?

Bo to ogranicza szeroko rozumianą "wolność" prawicowca.

 

Oni chcą mieć prawo do wyzywania się od gejów, czarnych, żydów. Dla rozrywki plucia na "pikników", a na "do zobaczenia" dania po pysku wybranym piłkarzom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie: po co w ogóle NA MECZU pokazywac tego typu transparent nie związany z meczem ani sportem? Czy jak idziesz kupić bilet na pociąg to na Dworcu prosisz o druk z ZUS-u?

 

 

Pytanie można również odnieść do formy w jaką zazwyczaj przyoblekają się na meczach kibice Standardu. W symbole komunizmu, "Wielkiego" CHE, itp.

 

 

Stąd kontrakcja:

 

 

Poza tym, jak każda grupa społeczna i kibice mają prawo wyrazić pogląd na temat otaczającej ich rzeczywistości.

 

"Nie trzeba być faszystą, by dbać o Ziemię Ojczystą". Taka treść nie jest chyba agresywna lub obraźliwa? Usunięcie transparentu o takiej treści, to wg mnie przykład na krępowanie swobodnego wyrażania poglądów.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to ogranicza szeroko rozumianą "wolność" prawicowca.

 

Oni chcą mieć prawo do wyzywania się od gejów, czarnych, żydów. Dla rozrywki plucia na "pikników", a na "do zobaczenia" dania po pysku wybranym piłkarzom.

 

 

Akurat "pudło". Fani Wisły uwielbiają swoją kolorowo żydowską drużynę :mellow:

 

 

Natomiast Leodyjczycy, wielbiciele wartości, których na terytorium RP nie wolno propagować, podczas meczu rzucali w kierunku kibiców Wisły zapalone race. No ale cóż ... media skupiły się na śnieżkach ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat "pudło". Fani Wisły uwielbiają swoją kolorowo żydowską drużynę :)

 

 

Natomiast Leodyjczycy, wielbiciele wartości, których na terytorium RP nie wolno propagować, podczas meczu rzucali w kierunku kibiców Wisły zapalone race. No ale cóż ... media skupiły się na śnieżkach ...

Racja, pomyliłem ich z Warszawką:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
70 lat po akcji scaleniowej, w wyniku której powstała Armia Krajowa - zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego - władze Rzeczypospolitej Polskiej nie potrafiły uczcić Bohaterów AK. 14 II 2012 ważniejsze były walentynki i inne głupoty

 

 

14 lutego (9 lat temu) to uśpiona została owca Dolly.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 lutego (9 lat temu) to uśpiona została owca Dolly.

14-stego lutego (4 dni temu) żałosny, szwabski pachołek umberto napisał, jak co dnia kolejny głupi komentarz na forum

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×