Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

AxelSpringer - nowe portale

Recommended Posts

Nawiązując trochę do tego posta:

 

oFeminin.pl - właśnie wystartował, na licencji spółki auFeminin, we współpracy z Axel Springer Polska. Domena oczywiście nijaka, ale widać, że stawiają na wypromowanie własnej marki; podobne serwisy (aufeminin.com, gofeminin.de, sofeminine.co.uk itp) działają bardzo prężnie w zachodniej europie.

 

Należy się uznanie za zabezpieczenie domen: ofeminine.pl, ofemini.pl i ofemin.pl, choć niedoróbki jak zwykle są - pod ofeminine.pl i ofemini.pl mogłoby działać przekierowanie podobne jak pod ofemin.pl.

 

Ciekawie wygląda także whois dla domeny aufeminin.pl

 

DOMENA: aufeminin.pl

...

utworzona: 2006.10.03 10:15:57

ostatnia modyfikacja: 2009.10.12 16:22:18

Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na dole w stopce serwisu jest masa delikatnie mówiąc dziwnych adresów w tym 2 kreski + IDN czyli http://www.prezenty-i-zyczenia.pl/

A jednak 'ekspert' od wolnych-domen-internetowych ma wpływ na innych ;)

Czy naprawdę są tacy, którzy wstawiają banner na swoją stronę tylko dlatego, że taki serwis komuś się spodoba ?

http://www.prezenty-i-zyczenia.pl/wstaw-na...nner-na-strone/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trafiłem przypadkiem czytając tekst o przejęciu Dziennika przez Gazetę Prawną (Infor Biznes). Ciekawe, które domeny wyszły w aporcie do spółki i na ile zostały wycenione. Fajnie, że ktoś zaczyna brać domeny pod uwagę jako ważne aktywa przedsiębiorstwa.

 

Spółka Infor Biznes wydająca "Gazetę Prawną" została powołana do życia w maju 2008 r. przez Infor PL, inną firmę należącą do Pieńkowskiego. Początkowo opłacony gotówką kapitał wydawcy "Prawnej" wynosił zaledwie 50 tys. zł. Potem został podwyższony o 15 mln zł, ale tzw. aportem, czyli bezgotówkowo. Na aport złożyły się znaki towarowe na czele z "Gazetą Prawną", kilkanaście domen internetowych, komputery, drukarki, a nawet... siedem klimatyzatorów.

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,743528...l_Springer.html

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
... i na ile zostały wycenione. Fajnie, że ktoś zaczyna brać domeny pod uwagę jako ważne aktywa przedsiębiorstwa.

 

DD

 

Wg mnie wzorowa robota z uwzglęnieniem domen. Dobrze byłoby takie kwestie nagłaśniać, aby każdy przedsiębiorca (i nie tylko) zdał sobie sprawę, że domena to też majątek firmy. Ciekawe jest też w jaki sposób dokonano wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ważniejsze chyba jest przez kogo. Ciekawe.

I po co zostały wycenione. Ano wiadomo po co. Jak sugeruje jeden z komentarzy pod tekstem

 

Odkup znikomej ilości udziałów własnych w celu umorzenia za bardzo

wysokie wynagrodzenie to bardzo modny ostatnio model optymalizacji

podatkowej, zdecydowanie tańszy niż wypłata dywidendy z zysku. Polsat

ponoć wypłaca w ten sposób zyski co roku.

 

W ogóle bardzo ciekawy tekst.

 

Teraz czekamy na artykuł w DGP o optymalizacji podatkowej Agory :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Syndykator.pl

Jak dla mnie mylna nazwa. Powinien być MisterWidżet.pl a nie Syndykator.pl. Juz sobie wyobrazałem coś na kształt Zoom24.pl Wyborczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie mylna nazwa. Powinien być MisterWidżet.pl a nie Syndykator.pl. Juz sobie wyobrazałem coś na kształt Zoom24.pl Wyborczej.

Dokładnie. I do tego to logo, które w ogóle nie pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Trafiłem przypadkiem czytając tekst o przejęciu Dziennika przez Gazetę Prawną (Infor Biznes). Ciekawe, które domeny wyszły w aporcie do spółki i na ile zostały wycenione. Fajnie, że ktoś zaczyna brać domeny pod uwagę jako ważne aktywa przedsiębiorstwa.

 

Ostatnio natknąłem się na następującą stronę:

http://www.poradaprawna.pl/porady/czy-dome...-spzoo,821.html

 

Domena internetowa może być aportem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Należy jednak pamiętać o podanych poniżej przepisach kodeksu spółek handlowych.

[...]

Art. 175. § 1. Jeżeli wartość wkładów niepieniężnych została znacznie zawyżona w stosunku do ich wartości zbywczej w dniu zawarcia umowy spółki, wspólnik, który wniósł taki wkład, oraz członkowie zarządu, którzy, wiedząc o tym, zgłosili spółkę do rejestru, obowiązani są solidarnie wyrównać spółce brakującą wartość.

§ 2. Od obowiązku określonego w § 1 wspólnik oraz członkowie zarządu nie mogą być zwolnieni.

 

Tak że można domeny bez problemu wnosić jako aport do spółki. Kwestia wyceny wiąże się jednak z odpowiedzialnością majątkową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×