Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

PrzegladSportowy.pl

Recommended Posts

Co niepokojącego jest w tym, że Bazyli myśli?

 

W tym nic nie ma niepokojącego - to jest nawet chwalebne :)

Niepokojące jest to, że gdyby to była prawda pojawi się pole do nadużyć i do pogorszenia - i tak już kiepskiego - wizerunku domeniarzy.

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym nic nie ma niepokojącego - to jest nawet chwalebne :)

Niepokojące jest to, że gdyby to była prawda pojawi się pole do nadużyć i do pogorszenia - i tak już kiepskiego - wizerunku domeniarzy.

 

Dlaczego domeniarzy? To przeciez NASK ma taki, a nie inny regulamin...

 

Az teraz zaluje, ze nie mam jeszcze dzieci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy to nie jest tak, że za niepełnoletnich odpowiadają ich rodzice/opiekunowie? (pytam tylko, bo z prawa jestem lewy)

 

 

Przyłączam się do tego pytania.

 

Czy ustawowy opiekun prawny, jest odpowiedzialny w tym zakresie za działania małoletniego?

Jest jeszcze kwestia opłaty za domenę w tym, potencjalnej opłaty za [przyszłe] odnowienie tej domeny, czyli działanie takie w którym za domniemaną zgodą opiekuna prawnego nieletni może czy będzie mógł przelew zrealizować/wykonywać jakieś operacje finansowe.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyłączam się do tego pytania.

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Widziałem, że Bazyli przeglądał temat, ale nic nie odpowiada...

Dodatkowo mam pytanie czy osobą niepełnoletnią może być 3-letnie dziecko jak i 15 latek? Jeżeli nie to jaka jest różnica między niepełnoletnim w wieku 3 i 15 lat? Czy 3 latek może być abonentem domeny, skoro 15-latek może?

 

Żeby nie było - jestem przeciwnikiem zabierania domen słownikowych (a przegladsportowy.pl takim jest), w ogóle jestem przeciwnikiem tego, że ktoś może zarejestrować słownikowe wyrazy jako TM, co jest wg mnie absurdem. Więc życzę Ci Bazyli skutecznej obrony domeny, ale motyw z niepełnoletnim abonentem mnie zaciekawił, bo jak tak można to istnienie Sądu Polubownego za chwilę nie będzie miało sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę w prawie (w kwestiach odpowiedzialności karnej, cywilnej) jest istotne rozgraniczenie ze względu na wiek niepełnoletnich: do 13 i od 13tego roku życia (w momencie popełniania sądzonego czynu).

 

Tak czy inaczej współczuję arbitrom w tej sprawie... a case może być naprawdę ciekawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mniej więcej tak jak wyżej

:D

 

W naszym prawie rozróżnia się dwa etapy w życiu młodego człowieka...dziecko nieletnie od urodzenia do 13 roku życia, posiadającą zdolność prawną, ale nie dysponującą zdolnością do czynności prawnych. oraz dziecko małoletnie od 13 do 18 roku życia, któremu przysługuje ograniczona zdolność do czynności prawnych. Dzięki temu że 13 latek ma ową ograniczoną zdolność do czynności prawnej może samodzielnie kupić bilet do kina, autobusu, czy też zarejestrować domenę. Zakres jego czynności prawnych do zawierania umów ogranicza się zatem do prostych, codziennych czynności prawnych. Nieruchomości niestety już nie kupi samodzielnie. Z owym ograniczeniem wiąże się również to iz nie można wystąpić z pozwem przeciwko osobie nie posiadających pełnej zdolności do czynności prawnej ( z małymi wyjątkami ).

 

Ja tej domeny bronić nie będę...wszak to nie moja domena.

Jednak zgodnie z moja wiedzą obecny abonent nie zrobił nic co dawałoby jakiekolwiek podstawy odebrania tej domeny w ten czy inny sposób...chociaż,,,niezbadane są wyroki Boskie i Sądów Arbitrażowych...

:D

 

Rozważam również inny scenariusz....vide...Klauzule Abuzywne w regulaminie NASK-u

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby nie było - jestem przeciwnikiem zabierania domen słownikowych (a przegladsportowy.pl takim jest), w ogóle jestem przeciwnikiem tego, że ktoś może zarejestrować słownikowe wyrazy jako TM, co jest wg mnie absurdem. Więc życzę Ci Bazyli skutecznej obrony domeny, ale motyw z niepełnoletnim abonentem mnie zaciekawił, bo jak tak można to istnienie Sądu Polubownego za chwilę nie będzie miało sensu.

 

Przegląd sportowy to zwrot słownikowy? Od kiedy?

 

Wyjaśnijmy jedną kwestię bo widzę że co poniektórzy się gubią w terminologii i opowiadają jakieś dziwne historie.

"Przegląd Sportowy" to nazwa sztucznie stworzona z 2 słów potocznych, a w obiegu języka codziennego wszedł właśnie dzięki powstaniu tygodnika który rozpropagował ten zwrot jako swoją nazwę.

Gazeta jak niektórzy wiedzą powstała w 1921 i przez ten okres zwrot ten nabrał renomy i jest jednoznacznie kojarzony z tym tygodnikiem.

 

Co do zaś kwestii rejestracji w UPRP znaku towarowego, to takie zgłoszenie nie narusza warunków ogólnych ani warunków szczególnych rejestracji znaków towarowych.

Nie jest to słowo opisowe jak "sport" "tenis" "rozgrywki" "mecz" czy nawet "piłka nożna" itp.

 

Viviana a raczej Axel Springer posiada zarejestrowane znaki towarowe słowne na sztucznie stworzoną nazwę Przegląd Sportowy w odpowiednich klasach.

 

 

Czytając uzasadnienie poprzedniego arbitrażu jasno widać że Axel Springer nie podpierał wniosku renomą znaku Przegląd Sportowy a sama domena była tylko zarejestrowana nie zawierając treści kolidujących z klasami znaku powoda. Obecna sytuacja jest nieco inna (na stronie są informacje sportowe) i wniosek powoda też może być skuteczniej sformułowany (obecnie TM jest już zatwierdzony w UPRP a nowy wniosek może nadmieniać o renomie znaku używanego od 1921r.)

 

Jedyną możliwością obrony takiej domeny byłoby udowodnienie powszechnego / opisowego użycia zwrotu "przegląd sportowy" (potwierdzające punkt III poprzedniego uzasadnienia ) ...ale o ile słowo "przegląd" jest słowem opisowym / słownikowym o tyle zwrot "przegląd sportowy" takim zwrotem już do końca nie jest. Jeżeli ktoś będzie w stanie udowodnić że jest inaczej i złoży tzw. opozycję do zarejestrowanego znaku towarowego w UPRP to ma spore szanse na wygraną w arbitrażu.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienia. Czyli rozumiem, że gorące kartofle trzeba cedować na 13-18-latków (za paczkę czipsów) i można spać spokojnie, tak? :-)

 

@Alex: nie mam ochoty wdawać się w dyskusje. Wiem jak jest, a na to jak powinno być mam swoje zdanie. Pozwalanie na rejestracje TM w stylu "dziecko", "przegląd sportowy", "piłka nożna" to jest wg mnie barbarzyństwo. Ale uwierz - nie mam czasu ani ochoty na dyskusje o tym :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Alex: nie mam ochoty wdawać się w dyskusje. Wiem jak jest, a na to jak powinno być mam swoje zdanie. Pozwalanie na rejestracje TM w stylu "dziecko", "przegląd sportowy", "piłka nożna" to jest wg mnie barbarzyństwo. Ale uwierz - nie mam czasu ani ochoty na dyskusje o tym :-)

 

Skoro uważasz że "Przegląd Sportowy" to zwrot słownikowy to powinien w jakiś słowniku figurować, a tak nie jest.

 

Poza tym jak "wiesz jak jest" to pewnie wiesz że nawet zarejestrowany znak towarowy można obalić.

O ile DZIECKO czy PIŁKA NOŻNA to słowa opisowe których nie można kojarzyć z konkretnym podmiotem o tyle PRZEGLĄD SPORTOWY posiada renomę i zdolność odróżniającą.

I abstrahuje tu od kwestii potocznego używania znaczenia tego zwrotu.

 

Zgadzam się natomiast w 100% że UPRP powinien baczniej przyglądać się rejestracjom tego typu słów i sam z siebie je odsuwać, ale z drugiej strony istnieją narzędzia i procedury umożliwiające zgłoszenie i opozycję do takiego znaku i UPRP je rozpatruje. Problem leży w tym że mało ludzi o nich wie i ich używa.

 

Jeżeli ktoś planuje użyć np. słowo DZIECKO w nazwie swojej firmy oferującej usługi lub produkty dla dzieci to śmiało może zgłosić zastrzeżenie do UPRP o rozpatrzenie usunięcia znaku towarowego słownego, jeżeli jest wykorzystywany w opisowym charakterze. Tym bardziej że w ostatnim czasie nasilają się próby wyłudzania domen poprzez rejestrację znaków towarowych, ale na szczęście sądy arbitrażowe są coraz bardziej wyczulone na tego typu praktyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W naszym prawie rozróżnia się dwa etapy w życiu młodego człowieka...dziecko nieletnie od urodzenia do 13 roku życia, posiadającą zdolność prawną, ale nie dysponującą zdolnością do czynności prawnych. oraz dziecko małoletnie od 13 do 18 roku życia, któremu przysługuje ograniczona zdolność do czynności prawnych. Dzięki temu że 13 latek ma ową ograniczoną zdolność do czynności prawnej może samodzielnie kupić bilet do kina, autobusu, czy też zarejestrować domenę. Zakres jego czynności prawnych do zawierania umów ogranicza się zatem do prostych, codziennych czynności prawnych. Nieruchomości niestety już nie kupi samodzielnie. Z owym ograniczeniem wiąże się również to iz nie można wystąpić z pozwem przeciwko osobie nie posiadających pełnej zdolności do czynności prawnej ( z małymi wyjątkami ).

 

A czy dziecko 13-18 lat jest władne przeprowadzić prawnie skuteczną cesję domeny z/na siebie? Pytam, bo nie wiem. Na moją logikę, to czymś zupełnie innym jest kupno znaczka na poczcie, a czym innym kupno/sprzedaż różowego zeppelina. Analogicznie rejestracja a sprzedaż/kupno domeny. Czy jest jakiś limit kwotowy umów zawieranych przez niepełnoletniego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozważam również inny scenariusz....vide...Klauzule Abuzywne w regulaminie NASK-u

 

Ktory ze scenariuszy w takim razie spowodowal, ze abonentem domeny zostal RAS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktory ze scenariuszy w takim razie spowodowal, ze abonentem domeny zostal RAS ?
Edited by TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktory ze scenariuszy w takim razie spowodowal, ze abonentem domeny zostal RAS ?

 

Przyłączam się do pytania, widać, że długo polowali na domenę, już nawet sports.pl jest tylko przekierowaniem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×