Jump to content
Dj_Hit

Portfolia!

Recommended Posts

A to Twoja domena, że jej cena spędza Ci jak widać sen z powiek? :wacko:

 

Traktuję ja wyłącznie jako przypadek kliniczny do rozważań. :) Jej właścicielowi z całego serca życzę aby sprzedała się w takiej cenie.

Szukam jedynie logicznego wytłumaczenia takiej a nie innej wyceny. Chcę poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem zostać brokerem domenowym :angry: Popełniłem przy okazji takie mini portfolio, powoli będę tam wrzucał wszystkie swoje domeny uzupełniając to blogiem domenowym.

 

DomainMaster.pl

 

Szkoda, że sobie takiej nie potrafię zrobić :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
no co niektórym by się przydała taka formułka, może wróciliby z krainy marzeń i baśni do rzeczywistości.

ja niestety takiej formułki nie znam, myślę że wystarczy odrobina zdrowego rozsądku.

 

Jak widzę sprzedaże: dobryfachowiec.pl - 7.900 czy pracawfinansach.pl - 9.900zl to nie zdziwi mnie sprzedaz generyka pod com.pl za 25k :angry:

 

Powiem więcej - najbardziej kocham w tym biznesie to, ze ciągle mnie zaskakuje i jednocześnie nic już mnie w nim nie zdziwi :rolleyes::)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że sobie takiej nie potrafię zrobić :rolleyes:

 

toż to darmowy szablon + najprawdopodobniej WP (brak stopki)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że sobie takiej nie potrafię zrobić :rolleyes:

 

Jeśli chcesz to za zimnego lecha mogę Ci zrobić taką witrynę z małym autorskim CMS i autorskim designem - treść sobie sam uzupełnisz :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak widzę sprzedaże: dobryfachowiec.pl - 7.900 czy pracawfinansach.pl - 9.900zl to nie zdziwi mnie sprzedaz generyka pod com.pl za 25k :rolleyes:

Domeny .com.pl to zupełnie inna bajka. Jak pokazują przykłady (sprzedaż aukcje.com.pl czy muzyka.com.pl) - najlepsze generyki w .com.pl schodzą po 1000-2000 zł. Czyli moim zdaniem ten rynek już umarł i na zmartwychwstanie się raczej nie zapowiada.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli moim zdaniem ten rynek już umarł i na zmartwychwstanie się raczej nie zapowiada.

 

DD

 

Skoro tak uwazasz to ja chetnie od Ciebie kupie Poker.com.pl za 1000 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny .com.pl to zupełnie inna bajka. Jak pokazują przykłady (sprzedaż aukcje.com.pl czy muzyka.com.pl) - najlepsze generyki w .com.pl schodzą po 1000-2000 zł. Czyli moim zdaniem ten rynek już umarł i na zmartwychwstanie się raczej nie zapowiada.

 

DD

 

Sądzę, że przy odrobinie cierpliwości za domenę aukcje.com.pl można by otrzymać dobrą kwotę. Niezbadane są decyzje klientów :rolleyes:

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro tak uwazasz to ja chetnie od Ciebie kupie Poker.com.pl za 1000 :rolleyes:

To jedyna domena .com.pl, którą posiadam (ze względu na nazwę, bo mam parę .com.pl ze względu na ruch).

 

Kupiłem ją dość drogo, dlatego nie chcę tanio sprzedawać, ale wątpię, że kiedykolwiek ją sprzedam. W moim przekonaniu wartość domen .com.pl maleje z roku na rok. Bo coraz mniej serwisów (przynajmniej procentowo) będzie pod tymi domenami.

 

Sądzę, że przy odrobinie cierpliwości za domenę aukcje.com.pl można by otrzymać dobrą kwotę. Niezbadane są decyzje klientów :angry:

Myślę, że jak odpowiednio długo poczekać, to domeny .com.pl nie będą nic warte :)

 

Moim zdaniem czas działa na niekorzyść wycen domen .com.pl ze względu na malejącą popularność.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jedyna domena .com.pl, którą posiadam (ze względu na nazwę, bo mam parę .com.pl ze względu na ruch).

 

Kupiłem ją dość drogo, dlatego nie chcę tanio sprzedawać, ale wątpię, że kiedykolwiek ją sprzedam. W moim przekonaniu wartość domen .com.pl maleje z roku na rok. Bo coraz mniej serwisów (przynajmniej procentowo) będzie pod tymi domenami.

 

 

Myślę, że jak odpowiednio długo poczekać, to domeny .com.pl nie będą nic warte :rolleyes:

 

Moim zdaniem czas działa na niekorzyść wycen domen .com.pl ze względu na malejącą popularność.

 

DD

 

Aukcje mimo ze wydaje sie super generykiem w polskich realiach jest przecietna. Aukcje.pl nie kupilbym za wiecej niz 10 tys bo nie warto (chyba ze ze wzgledu na ruch). Dominacja Allegro jest ogromna i moim zdaniem zaden inny serwis aukcyjny nie osiagnie w Polsce duzego rynku a i Allegro nie zmieni nazwy/domeny. Juz lepsza jest aukcja.com.pl - bo to moze byc strona na jakas aukcje dziel sztuki. Tak wiec zastanawialem sie nad ta domena i uznalem, ze nie ma tutaj i raczej nie bedzie dobrych Klientow docelowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z aukcje.pl nie do końca się zgadzam. Pod tym adresem jest miejsce na chociażby na niszowy serwis aukcyjny. Myślę, że aukcje domen .pl pod takim adresem przyjęłyby się całkiem dobrze.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z aukcje.pl nie do końca się zgadzam. Pod tym adresem jest miejsce na chociażby na niszowy serwis aukcyjny. Myślę, że aukcje domen .pl pod takim adresem przyjęłyby się całkiem dobrze.

 

DD

 

Ale po co niszowy jak na Allegro mozna to zmiescic pod kategoria konkretna - no chyba ze ktos moglby domeny sprzedawac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale po co niszowy jak na Allegro mozna to zmiescic pod kategoria konkretna - no chyba ze ktos moglby domeny sprzedawac :angry:

No widzisz - jak przykłady aukcji domen pokazują - serwisy niszowe sprawdzają się tu lepiej niż Allegro :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprawdzie nie mam się - jeszcze :) - za bardzo czym chwalić, ale mimo wszystko pokażę, co udało mi się odszukać. Jak widać zdecydowana większość domen to med-farm lub jak ja to nazwałem do-do-domeny.

 

Zapraszam

 

Zapraszam Domenowe Bractwo do szczerego :rolleyes: wyrażania opinii, mam nadzieję, że nie są to same :angry:

 

Do Admina - nie chodzi o wycenę, ale o ogólne wrażenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wprawdzie nie mam się - jeszcze :) - za bardzo czym chwalić, ale mimo wszystko pokażę, co udało mi się odszukać. Jak widać zdecydowana większość domen to med-farm lub jak ja to nazwałem do-do-domeny.

 

Zapraszam

 

Zapraszam Domenowe Bractwo do szczerego :rolleyes: wyrażania opinii, mam nadzieję, że nie są to same :angry:

 

Do Admina - nie chodzi o wycenę, ale o ogólne wrażenia.

Kiedyś był ana forum kolega Biedroneczka o bardzo podobnych zainteresowaniach domenowych. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Zapraszam (...) do szczerego :rolleyes: wyrażania opinii, mam nadzieję, że nie są to same :angry:

... chodzi (...) o ogólne wrażenia.

Skoro nalegasz to napiszę, że na Twoim miejscu próbowałbym na niektórych domenach zbudować serwisy i bardzo mocno je wypromować.

Tak mocno żeby Twoje doxxxx przyjęło się na rynku przynajmniej tak jak xxxxeo ( ceneo , wineo, oferteo, etc. ).

Oczywiście to rozwiązanie z pogranicza s-f.

W przeciwnym razie mogą czekać Ciebie kosztowne przedłużenia lub trwałe rozstania z własnymi zasobami.

Osobiście doradzałbym jak najszybszą dywersyfikację zasobów i poszukanie lub odkupienie generyków i ew. (2-), 3- literówek, itp. )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że jak odpowiednio długo poczekać, to domeny .com.pl nie będą nic warte :rolleyes:

Moim zdaniem czas działa na niekorzyść wycen domen .com.pl ze względu na malejącą popularność.

DD

 

 

Święte słowa .... jest to naturalna kolej rzeczy spowodowana rozwojem rynku I analizą funkcjonalności pewnych wdrożeń.

.com.pl zaczeło być postrzegane przez potencjalnych jako problematyczne ze względu na budowę tego rozszeżenia. Masowa promocja .pl spowodowała że .com.pl zaczyne generowaćsporo ruchu na rzecz .pl nei wpominając o typos (2 znaki vs. 5 znaków + kropki oczywiście)

 

 

 

 

Aukcje mimo ze wydaje sie super generykiem w polskich realiach jest przecietna. Aukcje.pl nie kupilbym za wiecej niz 10 tys bo nie warto (chyba ze ze wzgledu na ruch). Dominacja Allegro jest ogromna i moim zdaniem zaden inny serwis aukcyjny nie osiagnie w Polsce duzego rynku a i Allegro nie zmieni nazwy/domeny. Juz lepsza jest aukcja.com.pl - bo to moze byc strona na jakas aukcje dziel sztuki. Tak wiec zastanawialem sie nad ta domena i uznalem, ze nie ma tutaj i raczej nie bedzie dobrych Klientow docelowych.

 

Jest takie powiedzenie "Nigdy nie mów nigdy" :angry:

Było już w Polsce parę portali #1 ale internet ma to do siebie że ciągle powstaje coś nowego, innowacyjnego, konkurencyjnego etc.

Aukcje.pl to idealna domena na tego typu działalność i gwarantuje ci że przy masowym marketingu i odpowiednim schemacie cenowym, odpowiedni własciciel tej domeny byłby w stanie poważnie zachwiać pozycją Allegro.

 

eBay próbował, ale robili to na tzw "pół gwizdka" a w takich przypadkach to albo angażujesz wszystkie siły albo nic. Wszystko zależy kto stoi za projektem i jak bardzo jest zdeterminowany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
eBay próbował, ale robili to na tzw "pół gwizdka" a w takich przypadkach to albo angażujesz wszystkie siły albo nic. Wszystko zależy kto stoi za projektem i jak bardzo jest zdeterminowany :rolleyes:

Ich pół gwizdka to jak 10 gwizdków małej firmy... jakby chcieli to by połknęli aukcje.pl w mgnieniu oka ale co by im to dało? ebay to marka aukcje.pl to tylko domena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do adresów .com.pl to jak wiadomo domeny są nieprzewidywalne a domainerzy próbują wpłynąc na gusta i potrzeby klientów - oj tak się chyba nie da. Jeśli zagraniczna firma będzie chciała mieć swoją domenę w .com.pl bo będzie im się wydawało, że to bardziej prestiżowe( bo ma i .com i .pl) to nic się na to nie poradzi. Sam uważam że przyszłość to .pl (także IDN) potem .eu a .com.pl to relikt przeszłości, ale zanim ten relikt odejdzie, to upłynie wiele wiele lat i zapewne będzie jeszcze sporo transakcji z tą końcówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
że przy masowym marketingu i odpowiednim schemacie cenowym, odpowiedni własciciel tej domeny byłby w stanie poważnie zachwiać pozycją Allegro.

 

Allegro to nie plotka. Jak mieli w Czechach konkurencje to ja kupili. Jak im zostalo troche w budzecie pod koniec roku to kupili liderow aukcyjnych na litwie, lotwie i estonii jak dobrze pamietam. Sa tez liderem w Rosji. Takze mysle, ze porodzili by sobie z nie jedna "duza" firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Allegro to nie plotka. Jak mieli w Czechach konkurencje to ja kupili. Jak im zostalo troche w budzecie pod koniec roku to kupili liderow aukcyjnych na litwie, lotwie i estonii jak dobrze pamietam. Sa tez liderem w Rosji. Takze mysle, ze porodzili by sobie z nie jedna "duza" firma.

 

Niekoniecznie ... nie kazda firma chce spieniężać swoje projekty. Ty mówisz o takich co zdecydowały się sprzedać więc naturalne jest że Allegro je wchłoneło. Ale zawsze możesz powiedzieć nie, a tym bardziej jezeli masz fundusze na porządny marketing.

 

...chociaż Craigslist udowodnił że wszystko zależy od trafienia w gusta internautów a nie od tego kto jest wiekszy.

 

 

Ich pół gwizdka to jak 10 gwizdków małej firmy... jakby chcieli to by połknęli aukcje.pl w mgnieniu oka ale co by im to dało? ebay to marka aukcje.pl to tylko domena...

 

Ale ja mówłem o konkretnej firmie, z porzadnymi funduszami. Pozatym jak na firmę takiego kalibru to nie pokazali cudów w walce o miejsce na rynku, choć mogliby zbombardować reklamami TV tak aby internauci bali sie lodówke otworzyć.

 

Co do reszty to oni nie maja po co kupować aukcje.pl ze wzgledu na ustanowiony jużbranding. Ale nowa firma nie miała by tego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sie chwalicie pieknymi foliami

 

ja mam niezbyt okazałe :rolleyes:

 

ale skoro się prezentujemy to się prezentujemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to może i ja:

 

to dopiero początek, ale może połknę bakcyla i coś z tego będzie:

 

www.justrun.pl

www.doutratytchu.pl

www.gsmring.pl

www.dontstop.pl

www.dlabiegacza.pl

www.mostyplock.pl

www.it-outsource.pl

www.pompuj.pl

www.zarabiajlepiej.pl

www.zacznijzarabiac.pl

 

jeszcze z nie peelek:

www.euro2012pl.org

www.euro2012pl.eu

aktualnie do nabycia ( http://allegro.pl/item572443099_zarabiaj_n...d_1pln_bcm.html )

 

a... i jeszcze coś

dopiero co ubity gówniany interes:

www.kał.pl (myślę, że to nie pójdzie pod młotek - tylko coś na tym, za przeproszeniem, postawię :)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • NatGeo.pl   Zapraszamy do udziału w aukcji domeny z ruchem - NatGeo.pl Link do aukcji: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606498/ Koniec aukcji w środę, 15 maja, o godzinie 20:00  
    • Jutro zakończenie aukcji
    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×