Jump to content
Dj_Hit

Portfolia!

Recommended Posts

domeny lubią ciszę....

 

mówią że pieniądze lubią spokój :)

masz racje Kangur

Edited by tyleoile

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://domenomania.info/index.php?option=c...2&Itemid=69

 

Ktos osiagnal ostatni poziom sztuki ninjitsu domen ;]

 

Najlepsze:

 

bimbalony.pl

kierownika.pl

limuzyna-prezydenta.pl

nasze-grzechy.pl

webinwestment.pl

wupowiadaj.pl

zaszyfrowani.pl

 

To już są domeny na czarny pas spokojnie. :)

 

Co dziwne jest w tym zbiorze kilka bardzo sensownych okazów - np. gazetagieldowa.pl, kaskidladzieci.pl czy erotycznatoplista.pl, trzy, które wypatrzyłem z tysiąca? dwóch?. ;) I tak wszystkie zarezerwowane, wątpię, by ktoś to wszystko opłacił, bo to by była chyba największa finansowa wtopa roku na domenach albo i lepiej. :P

 

Poza tym widzę tam domenę przechowalniadomen.pl, nie dałbym tam żadnej domeny do przechowalni, bo jeszcze by się pomyliły fiszki przy odbiorze i dostałbym jakieś takie cudo. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsze:

bimbalony.pl

kierownika.pl

limuzyna-prezydenta.pl

nasze-grzechy.pl

webinwestment.pl

wupowiadaj.pl

zaszyfrowani.pl

 

Ja bym jeszcze dorzucił takie perełki :)

 

prezydenta.pl - to chyba na wypadek, gdyby kobieta wygrała wybory

prezydent-polski.com.pl

24h-7dni.com.pl

kafeteria-net.com.pl

serduszkowy.com.pl

wiadomosci-online24.com.pl

rezerwacje-online24.com.pl

bindowanie-info.pl

 

Z sensownych, aczkolwiek o małym potencjale to:

 

europarlamentarzysci.pl

al-kaida.pl

 

Zreszta o czym my tu gadamy, o zarezerwowanych domenach? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to i ja sie pochwale

 

krainadomen.pl

 

to tylko czesc moich domen, ale jakas wizytówka już jest

 

chetnie wysłucham opinie

 

 

Niewiele domen mi sie podoba.Oprocz3literowek ktore byc moze kiedys znajda nabywce,spora wartosc przedstawiaja przysmaki.pl,pare nienajgorszych jest ze sportu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka przyjalem polityke cenowa. Ceny dla domeniarzy sa z reguly nizsze. Cena dla Klienta koncowego - jezeli bedzie zainteresowany podobna jak w cenniku. Jak sie trafi dobry klient - duza firma to nie ma rozniczy dla niej czy ma dac 5 czy 25 tys.

 

Polityka cenowa to indywidualna sprawa, i to kluczowa dla powodzenia. Taki temat w zasadzie nie zaszkodziłby na forum.

 

Dobry klient zawsze płaci więcej, z tym trzeba się zgodzić. :) W przypadku mniejszych firm, wysokie ceny są poza zasięgiem. Ale nie dla każdej dużej firmy nie ma znaczenia czy płaci dużo więcej, gdyż tam też pracują ludzie. Rzadko spotyka się sytuację braku targowania. Polityka wysokich cen, bardziej przypomina hazard, gdyż ryzyko jest większe, ale także szansa na wysoką wygraną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobry klient zawsze płaci więcej, z tym trzeba się zgodzić. :) W przypadku mniejszych firm, wysokie ceny są poza zasięgiem. Ale nie dla każdej dużej firmy nie ma znaczenia czy płaci dużo więcej, gdyż tam też pracują ludzie. Rzadko spotyka się sytuację braku targowania. Polityka wysokich cen, bardziej przypomina hazard, gdyż ryzyko jest większe, ale także szansa na wysoką wygraną.

 

Mam raczej inne zdanie. Jeśli za domenę com.pl która nie jest warta więcej niż 1500pln krzyczysz 25k, to nikt rozsądny nie będzie z tobą negocjował tylko się popuka w głowę i potraktuje cię jak oszołoma. To mi bardziej przypomina taktykę "na jelenia"a nie powazny biznes. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam raczej inne zdanie. Jeśli za domenę com.pl która nie jest warta więcej niż 1500pln krzyczysz 25k, to nikt rozsądny nie będzie z tobą negocjował tylko się popuka w głowę i potraktuje cię jak oszołoma. To mi bardziej przypomina taktykę "na jelenia"a nie powazny biznes. :wacko:

 

wszystko sie zgadza tylko dla czesci firm 500 zł za domene warta xxxx zl to tez jest juz kosmos i uwazaja ze jak dadza stowke to powinno sie ich po rekach calowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Mam raczej inne zdanie. Jeśli za domenę com.pl która nie jest warta więcej niż 1500pln krzyczysz 25k, to nikt rozsądny nie będzie z tobą negocjował tylko się popuka w głowę i potraktuje cię jak oszołoma. To mi bardziej przypomina taktykę "na jelenia"a nie powazny biznes. :wacko:

Wreszcie znalazł się ktoś kto umie dokładnie wyceniać domeny. Zdradzisz nam formułkę? Myślę, że większości z nas się przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszystko sie zgadza tylko dla czesci firm 500 zł za domene warta xxxx zl to tez jest juz kosmos i uwazaja ze jak dadza stowke to powinno sie ich po rekach calowac.

 

Często firmy nie maja bladego pojecia o domenach

ostatni przyklad

 

pisze do firmy x "mam do sprzedania domene xxlsize.pl bla bal bla"

 

w odpowiedzi dostaje teks ze ,ok jestesmy zainteresowani , proszimy o oferte cenową

 

 

podaje cene

 

w odpowiedzi dostaje tekst

 

xxlsize.pl nie jest domena tylko subdomena, dziekujemy nie jestesmy zainteresowani.

 

to byl tekst od Pani z firmy amber-fashion.pl czy jakos tak nei pamietam juz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wreszcie znalazł się ktoś kto umie dokładnie wyceniać domeny. Zdradzisz nam formułkę? Myślę, że większości z nas się przyda.

 

no co niektórym by się przydała taka formułka, może wróciliby z krainy marzeń i baśni do rzeczywistości.

ja niestety takiej formułki nie znam, myślę że wystarczy odrobina zdrowego rozsądku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sie co klocic i obrazac. Kazdy moze sobie sprzedawac za ile chce taki jest wolny rynek.

Jak ktos chce sprzedawac za 100 tys to niech sprzedaje a jak inny woli za 100 zl to tez moze.

Domeny sa "towarem" ktorego dokladna wycena nie jest w praktyce mozliwa ze wzgledu na maly rynek, stosunkowo mala ilosc transakcji i brak mozliwosci porownywania roznych domen. (Pewne reguly powstaja jedynie dla zbiorow domen o podobnym charakterze np. 1,2,3 literowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
no co niektórym by się przydała taka formułka, może wróciliby z krainy marzeń i baśni do rzeczywistości.

ja niestety takiej formułki nie znam, myślę że wystarczy odrobina zdrowego rozsądku.

Domena dla klienta końcowego może być znacznie więcej warta niż na rynku D2D. Jak się ja połączy z jego modelem biznesowym to może stworzyć po prostu znacznie większą wartość niż dla domainera.

Domeny sa "towarem" ktorego dokladna wycena nie jest w praktyce mozliwa ze wzgledu na maly rynek, stosunkowo mala ilosc transakcji i brak mozliwosci porownywania roznych domen. (Pewne reguly powstaja jedynie dla zbiorow domen o podobnym charakterze np. 1,2,3 literowe).

To o czym piszesz to aktualny stan na rynku D2D! W teorii bardzo dokładnie można wycenić każdą pojedyńczą domenę na tym świecie (uwzględniając tylko wartość na dzień dzisiejszy, więc wartość faktyczną, nie dodając spekulacyjnych analiz na możliwe wartości w przyszłości)! Tylko w praktyce jest to dość trudne gdyż nikt nie posiada wszystkich danych żeby móc to zrobić w dokładności stuprocentowej.

 

Pewnie wcześniej czy później rozwinę m.in. tą myśl żeby ludzie wreszcie zrozumieli dlaczego ktoś za taką domenę jak fly.com zapłacił 2 mln USD i dlaczego były abonent tej domeny mógłby osiągnąc znacznie wyższą kwotę jeżeli każdy podmiot gospodarczy zdawał by sobie dokładnie sprawę z tego jaką faktyczną wartość taka domena przedstawia w jego przedsiębiorstwie.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam raczej inne zdanie. Jeśli za domenę com.pl która nie jest warta więcej niż 1500pln krzyczysz 25k, to nikt rozsądny nie będzie z tobą negocjował tylko się popuka w głowę i potraktuje cię jak oszołoma. To mi bardziej przypomina taktykę "na jelenia"a nie powazny biznes. :wacko:

 

wszystko się zgadza, tylko, że jeżeli piszesz coś takiego, to sam szybciej zostaniesz uznany za oszołoma, gdyż zupełnie nie zrozumiałeś tekstu, który komentowałeś, tam było napisane coś podobnego do twojej wypowiedzi ... tylko ludzkim językiem :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena dla klienta końcowego może być znacznie więcej warta niż na rynku D2D. Jak się ja połączy z jego modelem biznesowym to może stworzyć po prostu znacznie większą wartość niż dla domainera.

 

Oczywista oczywistość, pytanie jaka jest skala oczekiwań finansowych sprzedającego. Gdzie jest granica trzeźwej i realnej wyceny a gdzie zdrowy rozsądek przyćmiewają marzenia i pobożne życzenia.

 

Pewnie wcześniej czy później rozwinę m.in. tą myśl żeby ludzie wreszcie zrozumieli dlaczego ktoś za taką domenę jak fly.com zapłacił 2 mln USD i dlaczego były abonent tej domeny mógłby osiągnąc znacznie wyższą kwotę jeżeli każdy podmiot gospodarczy zdawał by sobie dokładnie sprawę z tego jaką faktyczną wartość taka domena przedstawia w jego przedsiębiorstwie.

 

No ja nie mam żadnych wątpliwości co do wartości domeny fly.com, dzięki której można prowadzić międzynarodowy biznes warty grube miliony dolarów. Mam natomiast duże wątpliwości co do pewnej domeny .pl wystawionej za ponad 800 000 $ :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam natomiast duże wątpliwości co do pewnej domeny .pl wystawionej za ponad 800 000 $ :wacko:

 

A to Twoja domena, że jej cena spędza Ci jak widać sen z powiek? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×