Jump to content
Dj_Hit

Portfolia!

Recommended Posts

no ladnie to wyglada, gratuluje.

 

Przydalby sie taki skrypt ktory sam aktualizowalby mi daty w portfolio i np. dopisywalby nowe rejestracje oraz kasowal nieoplacone. Moglbym nawet za nie placic abonament (daje pole popisu programistom obecnym na forum :D

Ciekawe czy jest to mozliwe do napisania.

rozumiem, że chodzi o to aby skrypt był połączony z Twoim panelem u rejestratora tak i działał automatycznie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dopisałem sobie komponent do CMS Joomla - a jak znajde trochę więcej czasu to dopracuje skrypty

 

Muszę przyznać, że wiele domen z Twojego portfolio jest całkiem, całkiem :D (dlaczego W.Z. nie przedłużył takiej domeny jak telefonyip*pl ;) ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozumiem, że chodzi o to aby skrypt był połączony z Twoim panelem u rejestratora tak i działał automatycznie ?

 

Żeby skrypt sam dodawał domeny musiałby mieć podany login i hasło do panelu rejestratora i sprawdzać, czy się coś nowego w panelu pojawilo, a wiadomo, że tego niestety nie można wymagać od użytkownika, by podał. ;) No ewentualnie mieć jakiś tajny dostęp do bazy NASK, ale taki wiadomo nie istnieje. ;)

 

Co do aktualizacji dat i stanów to myślę, że skrypt mógłby od czasu do czasu (np. raz na 24h) po z góry ustalonych domenach przejeżdżać whoisem i sprawdzać czy jeszcze mają to samo id abonenta i to by chyba zdało egzamin. :ph34r: Pierwszą porcję trzeba by mu było w każdym bądź razie na pewno wprowadzić. :D

 

W sumie ciekawe czy byłby sens stworzyć coś takiego. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby skrypt sam dodawał domeny musiałby mieć podany login i hasło do panelu rejestratora i sprawdzać, czy się coś nowego w panelu pojawilo, a wiadomo, że tego niestety nie można wymagać od użytkownika, by podał. ;) No ewentualnie mieć jakiś tajny dostęp do bazy NASK, ale taki wiadomo nie istnieje. :D

No bez przesady. Takie rzeczy można załatwic jakimś plikiem konfiguracyjnym.

 

Ja to bym bardziej widział jakiś webservice po stronie rejestratora, którym by można było wyciągać to co nas interesuje - albo np. możliwość eksportu swoich domen do xml-a (to by było przecież bardzo proste) i import po stronie portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No bez przesady. Takie rzeczy można załatwic jakimś plikiem konfiguracyjnym.

 

Ja to bym bardziej widział jakiś webservice po stronie rejestratora, którym by można było wyciągać to co nas interesuje - albo np. możliwość eksportu swoich domen do xml-a (to by było przecież bardzo proste) i import po stronie portfolio.

 

No ale było powiedziane, że skrypt miałby to robić wszystko sam, więc tylko tak by to musiało działać. ;)

 

Jeśli by jednak wymagać tak na oko z trzech klików od użytkownika ;) to przykładowo Active24.pl i Dropped.pl mają możliwość eksportu listy domen w formacie .csv, nawet z datami, w sumie to by wystarczyło od czasu do czasu zaimportować taki plik i na zasadzie porównywania co-jest, czego-nie-ma by dodawało nowe domeny, przerzucając je np. do nieprzypisanych kategorii, starych, które jeszcze są, a są już w kategoriach, już nie ruszając, zaś domeny, których nie ma już na importowanej liście (więc znaczy, że spadły) usuwało. Nawet lepszy i wygodniejszy pomysł niż ten limitowany na 10k zapytań whois, gdzie by się pewnie zapchał w chwilę. ;)

 

PS a mimo wszystko, mimo snucia takich planów - pomysł takiego ogólnego serwisu ("z abonamentem") nie wypaliłby, z jednego prostego powodu - właściciel serwisu miałby dostęp do wszystkich danych o domenach, datach rejestracji i wygasania osób, które się zarejestrowały, a to dane bardzo poufne i wymagające cholernego zaufania, szczególnie, że osobom, które mają słabe domeny albo z dziesięć taki serwis by się nie przydał, a tylko osobom, które raczej pilnują informacji o swoich domenach. :D Zostałoby tylko stworzenie skryptu, który właściciel mógłby zainstalować na swoim serwerze, żeby mieć pewność, że nic nie przecieknie, a skrypt musiałby być zapewne darmowy. :ph34r:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
moje porfolio: nethome.pl

 

zapraszam.

Bardzo ładnie to wygląda, dotychczas podobał mi się domdomen.pl ale Twój skrypt jest świetny! Czy masz w planach upublicznienie go, ewentualnie sprzedaż? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ładnie to wygląda, dotychczas podobał mi się domdomen.pl ale Twój skrypt jest świetny! Czy masz w planach upublicznienie go, ewentualnie sprzedaż? :D

 

Mi też się podoba.

 

ps. Sztygarzy pracuję i w grudniu zostanie otwarta nowa kopalnia, któa zastąpi obecną i serwis idomena.pl . ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi też się podoba.

 

ps. Sztygarzy pracuję i w grudniu zostanie otwarta nowa kopalnia, któa zastąpi obecną i serwis idomena.pl . :D

To dobry pomysł żeby zrobić jeden konkretny serwis. Twoje portfolio w jednym miejscu to strzał w dziesiątkę, dodatkowo kopalnia jak i idomena.pl o ile się nie mylę, postawione są na ogólnodostępnych skryptach, więc wymagają nowej podrasowanej odsłony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ładnie to wygląda, dotychczas podobał mi się domdomen.pl ale Twój skrypt jest świetny! Czy masz w planach upublicznienie go, ewentualnie sprzedaż? :D

Miło mi jeśli się podoba. Jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby domeny się podobały ;)

Chętnie bym go rozpowszechnił. Ale w tej wersji jak jest teraz napisany to udostępnienie skryptu jest trudne. Niektóre opcje sa niedostępne w adminie (np. obsługa kategorii) i wrzucam bezpośrednio do bazy. Natomiast obsługa domen w adminie napisana jest w dużej części wyłącznie pod moje potrzeby.

Ale jeśli się podoba to mogę "podrasować" go trochę i wtedy udostępnić. Mam tylko nadzieję, że znajdę na to czas żeby go dopracować :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miło mi jeśli się podoba. Jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby domeny się podobały ;)

Chętnie bym go rozpowszechnił. Ale w tej wersji jak jest teraz napisany to udostępnienie skryptu jest trudne. Niektóre opcje sa niedostępne w adminie (np. obsługa kategorii) i wrzucam bezpośrednio do bazy. Natomiast obsługa domen w adminie napisana jest w dużej części wyłącznie pod moje potrzeby.

Ale jeśli się podoba to mogę "podrasować" go trochę i wtedy udostępnić. Mam tylko nadzieję, że znajdę na to czas żeby go dopracować :-(

 

Super by było, gdyby można było dodać tę obsługę plików .csv z Active24.pl i Dropped.pl (import i porównywanie dat i list), jeśli to oczywiście nie będzie problemem. W sumie to sam chętnie bym się przyjrzał temu skryptowi, dysponuję odrobinką czasu, by coś przy nim podłubać, myślę, że w tak z 2-3 dzionki dałbym radę zrobić pewnie nawet i kompletny panel admina.

 

Oczywiście za free - by żyło się lepiej. ;) Czy byłaby możliwość, żeby podesłać link na pw do tego komponentu? ;)

 

EDIT: no to już wszystko wiem i dla śledzących ten wątek napiszę, że uzyskałem od netkuriera odpowiedź na swoje pytanie, jednak na razie przekazanie skryptu nie jest możliwe, bo po prostu zawiera na chwilę obecną elementy, które nie mogą zostać upublicznione. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny w portfolio dobrze prezentują się, ale czy ułatwiają sprzedaż, szczególnie jeżeli chodzi o te, które chcemy sprzedać drożej,

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeny w portfolio dobrze prezentują się, ale czy ułatwiają sprzedaż, szczególnie jeżeli chodzi o te, które chcemy sprzedać drożej,

 

opakowanie podstawą sukcesu, mawiają spece od marketingu :D Czemu taki np. batonik milky way od lat jest taki sam a zmienia się tylko "papierek"?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

no właśnie, stosując te porównanie widzimy, że każda domena jest inna, w przeciwieństwie do batoników, każda wymaga oddzielnej wyceny, co wymaga czasu, i wyceny bez większego przemyślenia,

 

jeżeli ktoś szuka konkretnej domeny to informacja, że sprzedaje domeniarz, który ma tak dużo sztuk, może powodować, że automatycznie chce kupić taniej, a innej domeny też mu raczej nie sprzedamy,

 

jeżeli zaś szuka tylko domeny z danej branży, to nie jest skłonny zapłacić dużo, tylko szuka w umiarkowanej cenie, więc trzeba mieć wybór, i kiedy nie stosujemy za wysokich cen, wtedy to się może sprawdzić,

 

jeżeli ktoś widzi, że część domen jest tańszych, to takie oczekiwania ma też do innych, przecież szuka wszelkich sposobów, by było jak najtaniej,

 

czy na licytacjach ceny rosną bo jest opakowanie, czy też jest inny mechanizm, rywalizacja, i emocje czysto z hazardu

 

poza tym znacznie zwiększa się liczba niekonkretnych zapytań typu "domena za 100 zł"

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zauwazyliscie, ze okolo polowy prezentowanych w tym watku portfolii juz nie istnieje. Pokazuje to jak trudny jest to jednak rynek, aby sie na nim utrzymac (koszty przedluzania domen, znalezienia dobrych domen i ich sprzedazy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy zauwazyliscie, ze okolo polowy prezentowanych w tym watku portfolii juz nie istnieje. Pokazuje to jak trudny jest to jednak rynek, aby sie na nim utrzymac (koszty przedluzania domen, znalezienia dobrych domen i ich sprzedazy).

 

Ja musiałem ostatnio przejrzeć i wyczyścić kilkanaście linków z moich bookmarków, gdzie miałem odnośniki do kilkudziesięciu różnych prezentowanych tutaj portfolio. Niestety, nie wiadomo, czy kolekcje te nie zostały w niektórych przypadkach po prostu przeniesione na inne domeny :) Ale na pewno w wielu przypadkach likwidacji pomogły wysokie ceny odnowień

 

PS rzeczownik "portfolio" nadal w języku polskim pozostaje nieodmienny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przypadkowo natrafiłem na pieknie wylistowane domeny grupy inwestycyjnej inwestycje.pl na stronie e-financial.pl

 

piszą oni:

 

Nasze domeny:

 

Domeny finansowe/biznesowe:

aukcjebankowe.pl

banksa.pl

biznes-internet.pl

bizneswydarzenia.pl

blogfinansowy.pl

bloginwestora.pl

bluechip.pl

cfds.pl

currencies.pl

currency.jp

currency.pl

e-incubator.pl

faktoring24.pl

financechannel.eu

finanseosobiste.com.pl

forexblog.pl

forexbrokerage.eu

forexdailynews.eu

forex-directory.eu

forexeducation.eu

forexjournal.eu

forexlinks.eu

forexplatform.eu

forexquotes.eu

forex-quotes.eu

fundusze24.com

fundusze24.eu

fundusze24.pl

funduszeinwestycyjne.biz

funduszeinwestycyjne.net.pl

fundusz-inwestycyjny.pl

fxblog.eu

fxdirectory.info

fx-portal.com

fxquotes.eu

fxweek.eu

hipotekaodwrocona.pl

inwestor24.pl

inwestycje.pl

kalkulatorkredytowy.com.pl

karty-platnicze.pl

kredyt-inwestycyjny.pl

kredytybudowlane.pl

kredyty-budowlane.pl

kredytyinwestycyjne.pl

kredyty-inwestycyjne.pl

kredyty-konsolidacyjne.pl

kredytyodnawialne.pl

kredyty-odnawialne.pl

kredytyonline.com

kredytyrefinansowe.pl

kredyty-refinansowe.pl

kursy-walut.eu

lokaty24.pl

mapa.inwestycje.pl

markets.pl

multibroker.eu

najme.pl

nawynajem.com

newconnect.com.pl

nieruchomosci.inwestycje.pl

pasaz-finansowy.pl

podnajme.pl

polisadirect.com

polisa-direct.pl

polish-funds.com

polisy.eu

polisy24.pl

polisydirect.com

pozyczka-gotowkowa.pl

pozyczkahipoteczna.pl

pozyczki-gotowkowe.pl

pozyczkihipoteczne.pl

projektydomow.inwestycje.pl

projekty-domu.pl

rachunki24.pl

rynekwalutowy.com

start.inwestycje.pl

szukaminwestora.eu

taniekredyty.com.pl

terminowe.pl

twojbiznes.pl

twojefinanse.net

twojefinanse.pl

tygodnikinwestora.pl

uzycze.pl

vif.pl

waluta.com.pl

waluta.eu

waluty.co.uk

waluty.com.pl

waluty.tv

waluty24.pl

wfi.pl

wynajem.pl

 

Inne domeny:

auto-gielda.eu

cars.com.pl

e-consulting.com.pl

e-imprezka.pl

e-latanie.pl

finad.pl

gieldarolnicza.com.pl

gielda-samochodowa.pl

infoblog.pl

lekarstwa24.pl

loty.com.pl

mniej.pl

oferty-pracy.co.uk

oferty-pracy.com.pl

pracodawca.com.pl

pracodawca.com

pracuj24.com.pl

pracuj24.pl

projekty-domu.pl

searchengines.com.pl

slubnytarg.pl

slubyonline.pl

stylzycia.com

taniebiura.pl

taniesklepy.com

tanihotel.com

targinieruchomosci.com.pl

tydzien.com

wakaty.eu

weseleonline.com

wesele-online.pl

wiadomosci2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak przypadkowo natrafiłem na pieknie wylistowane domeny grupy inwestycyjnej inwestycje.pl ...

Domeny może i pięknie wylistowane ale w większości nie rzucają na kolana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega o domene na litere w(nie pamietam dokladnie-ten co zostal wyautowany z di.pl) sprzedal im pakiet domen za kilkanascie k.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny może i pięknie wylistowane ale w większości nie rzucają na kolana.

w sumei racja

 

tylko te:

 

inwestycje.pl

kredyty-konsolidacyjne.pl

kredytyrefinansowe.pl

kredyty-refinansowe.pl

pozyczki-gotowkowe.pl

 

są sensowne

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolega o domene na litere w(nie pamietam dokladnie-ten co zostal wyautowany z di.pl) sprzedal im pakiet domen za kilkanascie k.

Weldman ?

 

edit: networker - no może jeszcze jedna czy dwie ^_^

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumei racja

 

tylko te:

 

inwestycje.pl

kredyty-konsolidacyjne.pl

kredytyrefinansowe.pl

kredyty-refinansowe.pl

pozyczki-gotowkowe.pl

 

są sensowne

 

 

ja bym dorzucil jeszcze

 

wynajem.pl

 

#wynajemnarzedzi*pl

 

Weldman ?

 

 

tak.Z tego co pamietam to opitolil im chyba wlasnie te kredyty,pozyczki + cos tam jeszcze(w sumie z 12-15 domen) za 15k.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Z tego co kojarzę, to wynajem.pl również należała kiedyś do kogoś z forum :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×