Jump to content
xsawery

O co chodzi z lekarze.pl ?

Recommended Posts

Pytanie a wysnuwanie własnych tez to dwie różne sprawy.

 

To nie teza/tezy tylko realia rynku a służba zdrowia najpierw musiałaby przestać być służbą a stać się normalną działalnością gospodarczą a nie "wolnym zawodem".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Namówienie lekarza na wydanie "marnych" 100 złotych na wpis do katalogu to wielka sztuka.

 

Może katalog to nie jest najlepszy pomysł. Ale w końcu i lekarze będą musieli dostosować się to realiów wolnego rynku. Przykład - znanylekarz.pl. Nie tak dawno szukaliśmy alergologa dziecięcego. I mówię Ci, że naprawdę lepiej jest poświęcić pół godziny na poszukanie dobrego specjalisty, poczytać opinie innych itd. bo można zaoszczędzić stówkę czy dwie zanim się trafi do takiego. Można sprawdzić czy ten, który jest bliżej Ciebie jest dobry, czy warto przejechać się na koniec miasta, aby mieć pewność, że zostanie się dobrze potraktowanym.

A nasz lekarz rodzinny jak się nie poprawi to w końcu będzie miał mniej pacjentów i mniej siana z NFZ. Myślę, że niedługo to zacznie działać.

O pomysły na postawienie czegoś na lekarze.pl bym się nie martwił... Domena warta swojej ceny bezsprzecznie. EU zapłaci więcej, jak tylko zda sobie sprawę, że jest to wydatek jednorazowy, a domenę może mieć na zawsze, natomiast zyski z serwisu co rok dużo większe niż kwota, jaką wydał za domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena lekarze.pl ma potencjał ponieważ:

 

- jest jedną z lepszych nazw w branży medycznej

- branża medyczna jest niezwykle dochodową branżą i do tego bardzo szczodrą, duże prowizje dla partnerów, dobrze zarabiająca grupa zawodowa

- idealna nazwa np na ogólnopolski katalog lekarzy specjalistów czy inny projekt skupiający tą społeczność

- ma duży potencjał inwestycyjny, biorąc pod uwagę specyfikę inwestycji w domeny można próbować ją odsprzedać z zyskiem w pewnej perspektywie czasowej czekając na tego któremu będzie bardziej zależało

 

To wszystko będzie się w przyszłości przekładało na zyski z biznesu prowadzonego pod tym adresem.

 

Teraz odnośnie samych domen. Adres internetowy ma podobne znaczenie i specyfikę co adres stacjonarny. Ma również podobny wpływ na prowadzenie biznesu. Jeżeli masz sklep zlokalizowany w centrum Warszawy, do tego w prestiżowej okolicy, możesz liczyć na odpowiedni ruch z tym związany oraz na to, że klientowi łatwiej przyjdzie sięgnąć do kieszeni. Podobnie jest z domenami.

 

Dobra nazwa to również przewaga w strategii marketingowej każdego przedsięwzięcia, łatwiej wpada w ucho, jest intuicyjna, często generuje darmowy ruch poprzez wpisywanie adresu bezpośrednio do przeglądarki. Wbrew pozorom taka domena może obniżyć koszta przeznaczone na marketing które dla poważnych projektów są wcale niemałe.

 

Oczywiście potencjał potencjałem ale trzeba mieć pomysł na to jak go wykorzystać. Jeżeli ktoś angażuje takie środki w samą domenę to zazwyczaj znaczy, że ma pomysł i zaplecze finansowe na to aby odpowiedni projekt pod tym adresem zrealizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie xsawerego nie jest bezzasadne.

Lekarze bazują w tej chwili - i pewnie dłuuuuugo tak będzie - na przewadze popytu usług nad podażą. Tak naprawdę w "dupie" mają jakiekolwiek katalogi. Pacjent vel. klient i tak musi swoje odstać w kolejkach a żeby to zrobić musi mieć zdrowie jak cholera aby chorować.

 

Namówienie lekarza na wydanie "marnych" 100 złotych na wpis do katalogu to wielka sztuka.

 

Popieram.

Te 10% lekarzy nie ma nawet własnych stron internetowych. Nie mówiąc o katalogu firm itp gadżetach. Baza o której ktoś wspominał na co komu?

Nie za bardzo wierzę w te 10% chcących być tam umieszczeni za jakąkolwiek kasę. Firmy farmaceutyczne? Owszem, ale małe. Duże promują własne marki i bardziej ich interesuję aby potencjalny klient ich wyrobów identyfikował się z ich marką bezpośrednio bez żadnego "pośrednictwa"

Reasumując, wolałbym kupić 13 domen z listy oferowanych po 10k niż tą jedną.

Ale trzeba przyznać że domena prima sort....

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

xsawery tu chodzi o potencjał domeny.

Jeżeli masz dobry pomysł, świetną domenę to można powiedzieć że max rok i masz zwrócony cały wkład parokrotnie.

Nie powiesz Nam chyba ze nie widzisz nic ciekawego w domenie lekarze*pl i niczym nie różni się od nindży rejestrowanych z palca codziennie u rejestratorów.

 

Sami wiemy ile lekarze zarabiają i jeżeli mamy człowieka chorego a chce specjalisty to gdzie znajdzie najlepszego lekarza w polsce ? Na lekarze.pl.

Dlatego taki wpis za 100pln /rok to grosze w porównaniu z tym co mu może przynieść taka reklama.

 

135 000 pln za lekarze*pl to jak promocja dla kupującego.

 

Myślę że w jakimś stopniu przekonałem Cię do potencjału tej domeny.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
xsawery tu chodzi o potencjał domeny.

Jeżeli masz dobry pomysł, świetną domenę to można powiedzieć że max rok i masz zwrócony cały wkład parokrotnie.

Nie powiesz Nam chyba ze nie widzisz nic ciekawego w domenie lekarze*pl i niczym nie różni się od nindży rejestrowanych z palca codziennie u rejestratorów.

 

Sami wiemy ile lekarze zarabiają i jeżeli mamy człowieka chorego a chce specjalisty to gdzie znajdzie najlepszego lekarza w polsce ? Na lekarze.pl.

Dlatego taki wpis za 100pln /rok to grosze w porównaniu z tym co mu może przynieść taka reklama.

 

135 000 pln za lekarze*pl to jak promocja dla kupującego.

 

Myślę że w jakimś stopniu przekonałem Cię do potencjału tej domeny.

 

 

Pozdrawiam

Szczerze mówiąc, pewnie wielu rozśmieszę, ale mając w rezerwacji lekarze.pl zastanawiałbym się czy ją rejestrować. A jak mam pomysł to rejestruję domenę z palca. Nie przekonałeś mnie :lol:

Pożyjemy, zobaczymy, to nie forum bukmacherskie, ale obstawiam że ta domena przyniesie tylko straty.

 

pozdrawiam, piotrek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze mówiąc, pewnie wielu rozśmieszę, ale mając w rezerwacji lekarze.pl zastanawiałbym się czy ją rejestrować.

jak będziesz miał jakieś fajne generyki w rezerwacji to podeslij, ktos skorzysta z pewnością

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie teza/tezy tylko realia rynku a służba zdrowia najpierw musiałaby przestać być służbą a stać się normalną działalnością gospodarczą a nie "wolnym zawodem".

 

Osiągnięta cena to nie realia? - Chyba m.in. o tym toczy się dyskusja?

 

O potencjał 135 tys.zł (???) się pytał ale potencjałem nie jest cena osiągnięta na aukcji tylko jej zastosowanie - zostało to wyjaśnione przez innych ale xsawery tego nie akceptuje więc nie wiadomo co chce usłyszeć?

To, że ktoś powie że kupujący stracił niemałą sumę bo chyba tylko do tego dąży autor tematu ale skoro większość tak nie twierdzi to chyba warta była wydania takich pieniędzy.

 

Nie dyskutowałem na temat jej zastosowań, bo jak już ktoś wspomniał katalog jako główne zastosowanie to nie najlepsze rozwiązanie ale jako część portalu - TAK.

 

Pod tym adresem powinien się pojawić rozbudowany portal medyczny, apteka internetowa, nowości w medycynie w szerokim zakresie a wtedy lekarze sami się upomną o wpisy.

 

Nie zapominaj także, że lekarze chętnie w prasie się ogłaszają wydając więcej niż "marne" 100 zł a gabinety prywatne to działalność gospodarcza (czarnego rynku nie ma co brać pod uwagę bo nawet nie mogą się reklamować oficjalnie).

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zapominaj także, że lekarze chętnie w prasie się ogłaszają wydając więcej niż "marne" 100 zł

też mi się jakoś wydawało, że w wielu gazetach codziennych są ogłoszenia lekarskie. widac chętni są

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im dłużej domena będzie żonglować tym jej potencjał będzie spadać. To moje zdanie. Nie wiem tylko czy licytujący zdaje sobie sprawę jaką mamy w Polsce służbę zdrowia i czy porównywał ją do zachodniej powiedzmy.

ZnanyLekarz.pl - potencjału tej domeny i serwisu nikt nie będzie w stanie przebić, nawet Lekarze.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strzelam, że osoba, która wydaje 135 tysięcy PLN na jedną domenę wie co robi :lol: Szczególnie jeśli kupiła takich domen dziesiątki / setki. To nie przypadek, że dysponuje tymi pieniędzmi i wydaje je na domeny.

 

Tłumaczyć potencjału domeny nie trzeba. To znaczy - zostało już podanych wiele argumentów - od odbiorcy tych komunikatów zależy czy je przyjmie do wiadomości czy będzie je negować. Na siłę nie ma sensu nikogo uświadamiać. Fakty są takie a nie inne, ale zinterpretować każdy może je według własnych potrzeb.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie ciekawi czemu sprzedajacy ja wystawil na aukcji...mial domene, mial pomysl, mial gotowy skrypt... a tak jak mowicie wystarczy 1 miesiac działania serwisu i juz mamy zarobek rzedu 100tyś zł :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbyś znał budżety firm farmaceutycznych na reklamę to 135k to tyle co nic.

No dobrze, ale firma nie da ci 135 k a nawet chociażby 20 k miesięcznie na reklamę, jeśli strona nie będzie rozpoznawalna. I nie chodzi tu o top-frazę, tylko o liczbę uzytkowników, do których mozna dotrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, ale firma nie da ci 135 k a nawet chociażby 20 k miesięcznie na reklamę, jeśli strona nie będzie rozpoznawalna. I nie chodzi tu o top-frazę, tylko o liczbę uzytkowników, do których mozna dotrzeć.

 

Strzelam, że osoba, która wydaje 135 tysięcy PLN na jedną domenę wie co robi :lol: Szczególnie jeśli kupiła takich domen dziesiątki / setki. To nie przypadek, że dysponuje tymi pieniędzmi i wydaje je na domeny.

 

Tłumaczyć potencjału domeny nie trzeba. To znaczy - zostało już podanych wiele argumentów - od odbiorcy tych komunikatów zależy czy je przyjmie do wiadomości czy będzie je negować. Na siłę nie ma sensu nikogo uświadamiać. Fakty są takie a nie inne, ale zinterpretować każdy może je według własnych potrzeb.

 

DD

oCzywiście DD jak zwykle lansuje jedynie słuszną mantrę.

 

Nie przypominam sobie, abym chcąc zjeść naleśniki wchodził na stronę naleśniki.pl, abym wybierając się do drogerii wpisał drogeria.pl, abym szukając porad prawnych w Poznaniu wpisał poradyprawny.pl, poradyprawne.poznan.pl czy inna kombinacje.

 

Domena ma oczywiście potencjał duży, jednak sama nawet z jakimś tam ruchem nie stworzy coś z niczego.

 

Oczywiście wszystko zależy od tego, co pod nią powstanie. Ja jednak mam przeczucie, że nic nie powstanie i tyle. Za jakiś czas pojawi się na MeetDomainers III z ceną startową 150 000 i tak w kółko będzie podbijana cena i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Im dłużej domena będzie żonglować tym jej potencjał będzie spadać. To moje zdanie. Nie wiem tylko czy licytujący zdaje sobie sprawę jaką mamy w Polsce służbę zdrowia i czy porównywał ją do zachodniej powiedzmy.

 

Mysle, ze Frederick nie zdaje sobie nawet sprawy z beznadziejnosci wylicytowanej domeny . Podobnie zreszta jak niekompetentny ANZAG czy tez jakas tam komiczna firma Galileo Marketing (sic!), oferujace mi za zdrowie*pl i medycyna*pl wielokrotnosc zaplaconej ( o ile w ogole zaplaci :lol: ) przez Fredericka kwoty .

Ot, zwyczajne mloty, nie majace zielonego pojecia, o co tak naprawde w "tych" domenach chodzi .

Coz, za glupote trzeba placic :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze Frederick nie zdaje sobie nawet sprawy z beznadziejnosci wylicytowanej domeny . Podobnie zreszta jak niekompetentny ANZAG czy tez jakas tam komiczna firma Galileo Marketing (sic!), oferujace mi za zdrowie*pl i medycyna*pl wielokrotnosc zaplaconej ( o ile w ogole zaplaci :) ) przez Fredericka kwoty .

Ot, zwyczajne mloty, nie majace zielonego pojecia, o co tak naprawde w "tych" domenach chodzi .

Coz, za glupote trzeba placic :) .

Hehe, zaraz za Tobą pójdą komentarze wielu popleczników. Będziesz mógł założyć partię i startować w wyborach. Wszystko to tylko dlatego, że masz "fajne" domeny. Wszystko łatwo, zgrabnie i przyjemnie...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, zaraz za Tobą pójdą komentarze wielu popleczników. Będziesz mógł założyć partię i startować w wyborach. Wszystko to tylko dlatego, że masz "fajne" domeny. Wszystko łatwo, zgrabnie i przyjemnie...

 

Nie wiem co rozumiesz pod słowem poplecznik/sprzymierzeniec ale obrażasz tu wszystkich, którzy mają trochę odmienne zdanie niż autor posta oraz Ci, którzy go popierają.

 

Poplecznik to pewnego rodzaju sługus a ja się za takiego nie uważam tym bardziej, że osobiście (co najwyżej tylko z forum) nie znam żadnego z właścicieli domen i osób dyskutujących.

 

Taki tekst raczej świadczy o tym, że czekasz by powiedzieć "a nie mówiłem, wiedziałem że tak odpiszą" i liczysz, że nikt się nie odezwie w tej sprawie, racje przyznaję Ci w wypowiedzi "Im dłużej domena będzie żonglować tym jej potencjał będzie spadać. To moje zdanie." - i to też nie znaczy, że jestem Twoim poplecznikiem :)

 

W końcu zdecydujcie się o czym dyskutujecie, bo dyskusja spadła znowu na inne tory.

 

Z pierwszego pytania autora wywnioskować można, że cena go oburza, potem niby pytanie dotyczyło jej potencjału ale potencjał NIE GWARANTUJE, że wartość tej domeny będzie rosła jeśli nic pod nią sensownego nie powstanie.

Jeśli nowy właściciel to zaprzepaści to domena będzie warta mniej niż za nią zapłacił ale jak DD (w wielu przypadkach nie zgadzam się z jego zdaniem na niektóre tematy) wspomniał osoba dająca takie pieniądze za nią chyba wie co robi i ma zamiar ją odpowiednio wykorzystać - ten katalog, który pod nią "wisi" może zostanie zniesiony - może to nie jest jego plan a pozostałość po poprzednim właścicielu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, zaraz za Tobą pójdą komentarze wielu popleczników. Będziesz mógł założyć partię i startować w wyborach. Wszystko to tylko dlatego, że masz "fajne" domeny. Wszystko łatwo, zgrabnie i przyjemnie...

 

Nie za bardzo rozumiem, co chcialbys w swoim poscie przekazac .

Moze sprobuje inaczej . Freddy zakupil w trakcie ubieglorocznej aukcji na MD2008, podobna (podobnie droga) domene generyczna . Krotko po tym, okazalo sie, ze moze ja odsprzedac z bardzo godziwym zyskiem, firmie specjalizujacej sie w budowie serwisow branzowych .

Uprzedzajac Twoje ewentualne pytanie . Nie bralem udzialu w licytacji domeny lekarze*pl, gdyz wiedzialem, ze firma DI z CH jest nia bardzo zainteresowana . Uwazalem, ze nie ma sensu kopac sie z koniem .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bralem udzialu w licytacji domeny lekarze*pl, gdyz wiedzialem, ze firma DI z CH jest nia bardzo zainteresowana . Uwazalem, ze nie ma sensu kopac sie z koniem .

 

szkoda że się troche nie pokopałeś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uprzedzajac Twoje ewentualne pytanie . Nie bralem udzialu w licytacji domeny lekarze*pl, gdyz wiedzialem, ze firma DI z CH jest nia bardzo zainteresowana . Uwazalem, ze nie ma sensu kopac sie z koniem .

Ok, zrozumiałem. Pytań z mojej strony nie będzie. Mogę tylko podejrzewać, dlaczego tak mało "gości" było z zagranicy :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle jako stawiający w domainingu pierwsze kroki dowiaduję się ostatnio bardzo ciekawych rzeczy na forum:

- praktycznie każda domena jest literówką jakiejś innej .... i vice versa ....

- w świetle prawa można stracić każdą domenę generyczną: rodzice*pl, podróże*pl, zdrowie*pl .... bo jest gazeta o podobnej nazwie ....

- domeny .com są przyszłością .... bo są globalne :)

- itp. .... itd. ....

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
można na forum zapodać jakiś istotny temat i nie będzie zainteresowanych , a można stworzyć coś takiego i dyskusja bez końca, ... daje do myślenia

 

coś w tym jest :)

 

 

Mysle, ze Frederick nie zdaje sobie nawet sprawy z beznadziejnosci wylicytowanej domeny . Podobnie zreszta jak niekompetentny ANZAG czy tez jakas tam komiczna firma Galileo Marketing (sic!), oferujace mi za zdrowie*pl i medycyna*pl wielokrotnosc zaplaconej ( o ile w ogole zaplaci ;) ) przez Fredericka kwoty .

Ot, zwyczajne mloty, nie majace zielonego pojecia, o co tak naprawde w "tych" domenach chodzi .

Coz, za glupote trzeba placic :P .

 

każdy po trochu ma rację :)

 

Z domenami generycznymi jest trochę tak że są ładne, wartościowe i na pewno niejeden wliczając mnie chciałby taką mieć w portfolio, ale jest także druga strona medalu. .....

 

Może zamiast się o niej rozpisywać podam przykłady:

 

Twitter, Facebook, Google, Yahoo, PayPal, Cnet, Hulu, VodPod, Joost, eBay etc etc

oraz wielomilionowe projekty które powstają pod nazwami Wave, FourSquare,

 

Żaden z nich nie ma generyka odzwierciedlającego treść w nazwie a wiekszość serwisów to nazwy typu web 2.0. Wystarczy porównać ilość popularnych serwisów w tego typu nazwach i na generykach. Obraz rysuje się sam.

 

Do tego trendy stosowane przez firmy zajmujace się profesjonalnie tzw. namingiem, (choćby Master McNeil który obsługuje takich klientów jak AMD, Apple, Comcast, Fujitsu, General Motors, Kodak, Nestlé, PayPal, Volkswagen, Walt Disney) nie budują nazw z naciskiem na keywordy a raczej nazwy sztucznie tworzone.

 

przykłady:

Fuelers, Preface, RouteOne, PayPal, AccuClean itp itp.

 

Dla ciekawości i może bardziej z ogródka domen typu lekarze.pl ... któregokolwiek z moich znajomych się nie zapytam o stronę poświęconą zdrowiu (rynek anglojęzyczny), kieruje mnie natychmiast na stronę WebMD.com

Dlaczego nie na Health.com ? Może dlatego że WebMD od dawna serwuje bardzo dobry content i dokładne informacje, nie mówiąc już o dobrym marketingu.

 

Drugi przykład jednego z moich klientów... Archipelago / Arca to firmy które są wiodąca siłą w NASDAQ. Nie zauważyłem aby zarząd czuł specjalne ciśnienie w wykupie domen typu Trade.com czy Trading.com choć jeżeli chodzi o budżet reklamowy tych firm to finansowo granic prawie nie ma.

 

Trzeci przykład....nie zastanawia was dlaczego domeny pizza.com nie kupiło Dominos czy PizzaHut ?

$2.6 mln to nie jest wielka suma dla tego typu koncernów a jednak wielkiego zainteresowania z ich strony nie było.

 

Keyword reprezentuje postawę rynku domenowego, ma swoją taktykę która działa i super. Jeżeli jest klient który jest w stanie tyle wydać to bardzo dobrze i tylko gratulować takich sprzedaży. Ale musimy brać pod uwagę że istnieje także rynek medialny, końcowych userów których nie bardzo interesuje ideologia domeniarzy. To są klienci poszukujący dobrej krótkiej łatwo zapamietywalnej nazwy pod konkretny projekt i nazwa ta nie musi reprezentować kropka w kropkę produktu klienta. Może dlatego producenci ogórków nie mają ogórki.pl , czy producenci samochodów samochody.pl

 

 

Podsumowując... czy lekarze.pl jest warte tych pieniędzy ....TAK, dopóki jest firma która jest w stanie zapłacić takie pieniądze. Czy jest to domena bez której nie da rady się obejść - NIE ....wszystko zależy od treści strony i potencjału każdej domeny, którego poziom z kolei zależy od brandingu, reklamy, i tego jak użytkownicy odbiorą daną stronę czy portal.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jednak mam przeczucie, że nic nie powstanie i tyle. Za jakiś czas pojawi się na MeetDomainers III z ceną startową 150 000 i tak w kółko będzie podbijana cena i tyle.

 

też mi się wydaje, że wiele top generyków ma i będzie miało taki los aż do końca Świata... ale to ma sens, to jest inwestycja dla każdego kolejnego posiadacza takiej domeny. Lokata kapitału na wysoki procent, ot co.

Popatrzcie na doctors.com czy aerzte.de..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest to domena bez której nie da rady się obejść - NIE ....

nie przeypominam sobie, aby ja czy jakolwiek domainer, twierdził, ze bez dobrego generyka nie da rady sie obejść. przecież nie o to chodzi. nikt tez nie twierdzi, że tylko, albo przede wszystkim największy gracz danej branzy to jedyny i najlepszy klient na topgeneryka. tak tez nie ejst. taka domena może być dobra dla klienta, który chce dzieki niej wskoczyć trochę wyżej w rankingu firm w branzy, ma taka a nie inną strategie marketingową, a może jest całkiem nowy w branzy i chce czyms błysnąć na starcie. powodów może być wiele. każdy pewnie pamieta agore i sport.pl. kupili i porozwieszali bilbordy po całej polsce tlyko z napisem sport.pl . dlaczego zatem duża sieciowa klinika typu luxmed, scanmed czy inne planująca/otwierająca swoje placówki w 10 największych miastach polski ma nie zrobić podbnie z domeną lekarze.pl. jaki to będzie wydatek w stosunku do kosztów całej kampani, jesteście pewni, ze dzieki intuicyjnosci i treści takiego bilbordu nie siągną lepszej zapamiętywalności, większego prestiżu etc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×