Jump to content
xsawery

O co chodzi z lekarze.pl ?

Recommended Posts

Może mi ktoś objaśnić jaki to potencjał wart 135k tkwi w tej domenie?

 

Kupujący powiedział, że nabył ją po bardzo okazyjnej cenie :-) Mając tyle $$ na inwestycje też bym tak uważał :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acha. Bo?

ps. Słowacki wielkim poeta był!

prostota , łatwość zapamietania, prestiż

 

jeżli miałby stawiać duży serwis o lekarzach lub dla lekarzy taka domena szybko by si e zwróciła

 

- większa zapamietywlność adresu na reklamach offline

- prestiż, z ktego mogłoby wyniknąć łatwiejsze rpzyciągani lekarzy aby ogłaszali się na naszym, a nie innym serwisi za $

 

to tak tlyko na szybko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mi ktoś objaśnić jaki to potencjał wart 135k tkwi w tej domenie?

Wystarczy wpisac w pasek adresu przegladarki lekarze.pl i masz odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupujący powiedział, że nabył ją po bardzo okazyjnej cenie :-) Mając tyle $$ na inwestycje też bym tak uważał :-)

Czyli rozumiem, że maluch kupiony w cenie bugatti staje się automatycznie luksusową limuzyną?

prostota , łatwość zapamietania, prestiż

jeżli miałby stawiać duży serwis o lekarzach lub dla lekarzy taka domena szybko by si e zwróciła

- większa zapamietywlność adresu na reklamach offline

- prestiż, z ktego mogłoby wyniknąć łatwiejsze rpzyciągani lekarzy aby ogłaszali się na naszym, a nie innym serwisi za $

Eee tam... gdybanie
Wystarczy wpisac w pasek adresu przegladarki lekarze.pl i masz odpowiedz.

No wpisałem i co? Skrypt warty kilka stówek max.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acha. Bo?

ps. Słowacki wielkim poeta był!

 

- Prestiż

- Łatwość zapamiętywania nazwy przez użytkowników

- Popularna branża

- Szybka monetyzacja ruchu, przy dobrze zaplanowanym serwisie domena błyskawicznie się zwróci

 

Przy okazji nie sądzę, żeby Friderick był EU dla tej domeny, o czym zapomnieli dyskutujący w ostatnim panelu a także chyba i założyciel tego wątka. Klient końcowy będzie musiał zapłacić za tę domenę znacznie więcej. Poprawcie mnie jeśli się mylę

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eee tam... gdybanie

 

tak gdybanie, nie jestem badaczem ani marketingowcem, ale rozmawiam z ludźmi i trchę myslę

 

teraz pomyśl ty:

 

- jest 50 katalogów lekarskich i wszyscy dzwonią do ciebie, zeyś się zapisał właśnie u nich. na szybko wolisz na takich samych warunkach zapisać się do lekarze.pl czy wesolydoktorek.pl ?

 

- jedziesz samochodem. tramwajem i mijasz bilbord na miescie, czytasz i zapamiętujesz adres: lekarze.pl czy bardziej milydoktorek.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lekarze.pl to niemalże wzór domeny o ogromnym potencjale :lol:

Ze wskazaniem na 'niemalże'.

Wzorem jest w takim przypadku zdrowie.pl ale proponuję nie zabierać czasu jej abonentowi pytaniami o tą domenę przy tak niskim budżecie jak 135 tys. zł

 

to tak tylko na szybko

Może wyjaśnijmy to na liczbach ( w uproszczeniu ).

W Polsce jest ok. 120 tys lekarzy ( źródło ).

Zakładając, że tylko 10% z nich zdecyduje się na wpis do płatnej bazy danych ( wizytówki ), w wys. np. 100 zł / rok, może to dać przychody w wys. 1 200 000 PLN rocznie.

 

Proponuję w przyszłym roku przyjechać na konferencję i słuchać, słuchać, słuchać ...

 

edit: Proszę nie trzymać się kurczowo pomysłu na katalog / wizytówki oraz podanych przeze mnie 10% i 100 zł.

To tylko prosty przykład na wykorzystanie tej domeny mający posłużyć do zobrazowania potencjału.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak gdybanie, nie jestem badaczem ani marketingowcem, ale rozmawiam z ludźmi i trchę myslę

 

teraz pomyśl ty:

 

- jest 50 katalogów lekarskich i wszyscy dzwonią do ciebie, zeyś się zapisał właśnie u nich. na szybko wolisz na takich samych warunkach zapisać się do lekarze.pl czy wesolydoktorek.pl ?

 

- jedziesz samochodem. tramwajem i mijasz bilbord na miescie, czytasz i zapamiętujesz adres: lekarze.pl czy bardziej milydoktorek.pl ?

Jasne, że do lekarze.pl, lepiej brzmi, ALE:

- jeśli w serpach wciąż widzę pf.pl, onet czy coś tam innego to mam w nosie spam telefoniczny. Notabene IMHO lekarze niechętnie wyłuskają kasę na reklamę, nawet w tak "prestiżowym" adresie.

- jeśli na wesolydoktorek jest popularny serwis społecznościowy to idę tam gdzie sa potencjalni odbiorcy moich usług.

- zapamiętuję pewnie łatwiej lekarze.pl, tak samo jak inne łatwe adresy. Co nie oznacza, że tam kiedykolwiek wejdę i będę szukał ofert.

 

Proponuję odświerzyć wątek gdy uda się komuś namówić choćby 0,5% lekarzy do reklamy :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem budowanie pod ta domeną katalogu gabinetów/przychodni/aptek to marnowanie potencjału tej domeny. Jeśli ktoś wydał taka kasę na domenę w tym właśnie celu to moim zdaniem popełnił błąd.

 

Prawdziwy potencjał tej domeny docenią koncerny farmaceutyczne, które zapłacą za tą domenę kilkukrotnie więcej i wykorzystają ją do stworzenia zamkniętego /częściowo zamkniętego serwisu dla lekarzy, którego celem będzie budowa społeczności/lojalności/relacji itp.

 

Wiedząc jakimi budżetami dysponują koncerny, jakie miliony wydają na działania marketingowe i lojalnościowe skierowane do grupy zawodowej lekarzy, domena lekarze.pl będzie najbardziej prestiżowym serwisem internetowym wspierającym te działania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wpisałem i co? Skrypt warty kilka stówek max.

Nie chodzi o skrypt ale o zastosowanie. Przeczytales haslo: "Lekarze w jednym miejscu.

Przychodnia, Lekarz i Apteka blisko Ciebie".

 

K

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi o skrypt ale o zastosowanie. Przeczytales haslo: "Lekarze w jednym miejscu.

Przychodnia, Lekarz i Apteka blisko Ciebie".

 

K

Hasło jak hasło, na razie to życzenia. Też sobie mogę tak napisać na blogu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli rozumiem, że maluch kupiony w cenie bugatti staje się automatycznie luksusową limuzyną?

...

 

Xsawery, podobnie można by powiedzieć, że maluch i bugatti to jeden kawał ważącej prawie tyle samo blachy-złomu to dlaczego nowy maluch kosztował 15000 zł a bugatti kilka milionów?

 

Takie porównania są nietrafione, a za wszelką cenę chcesz usłyszeć jakieś konkretne argumenty dotyczące wartości - jest jeden, jak ktoś daje takie pieniądze to już jest tyle warta - głównie to jest wyznacznikiem (nie jedynym!) wartości towaru/usług wystawionych na aukcji.

 

..

No wpisałem i co? Skrypt warty kilka stówek max.

 

Co to za wycena skryptu? Kilka stówek? Hm, to popracuj sobie nad takimi skryptami a nie opieraj się na wycenie hurtem sprzedawanych gotowców naszpikowanych błędami.

 

Można odnieść wrażenie, że należysz do tzw. allegrowych pozycjonerów oburzonych na nie pasujące Tobie ceny domen w jakich się sprzedają.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, należę do tych "tzw. allegrowych pozycjonerów oburzonych na nie pasujące Tobie ceny domen w jakich się sprzedają" i wprost nie usiedzę, gdy ktoś zarabia więcej niż ja. Nie śpię po nocach gdy ktoś sprzedaje więcej i pyskuję do wszystkich bo nie mam ładnych domen. A zakładając temat chciałem tylko wprowadzić zamęt, nie dowiedzieć się czegoś z forum dyskusyjnego. I ot!, łatka gotowa :lol:

 

ps. aha, skrypty kupuję wyłącznie na allegro, pełne dziur jak ser szwajcarski i ceruję je w domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładając, że tylko 10% z nich zdecyduje się na wpis do płatnej bazy danych ( wizytówki ), w wys. np. 100 zł / rok, może to dać przychody w wys. 1 200 000 PLN rocznie.

 

Pytanie xsawerego nie jest bezzasadne.

Lekarze bazują w tej chwili - i pewnie dłuuuuugo tak będzie - na przewadze popytu usług nad podażą. Tak naprawdę w "dupie" mają jakiekolwiek katalogi. Pacjent vel. klient i tak musi swoje odstać w kolejkach a żeby to zrobić musi mieć zdrowie jak cholera aby chorować.

 

Namówienie lekarza na wydanie "marnych" 100 złotych na wpis do katalogu to wielka sztuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie xsawerego nie jest bezzasadne.

Lekarze bazują w tej chwili - i pewnie dłuuuuugo tak będzie - na przewadze popytu usług nad podażą. Tak naprawdę w "dupie" mają jakiekolwiek katalogi. Pacjent vel. klient i tak musi swoje odstać w kolejkach a żeby to zrobić musi mieć zdrowie jak cholera aby chorować.

 

Namówienie lekarza na wydanie "marnych" 100 złotych na wpis do katalogu to wielka sztuka.

 

Pytanie a wysnuwanie własnych tez to dwie różne sprawy, niestety xsawery zadał pytanie, na które otrzymuje odpowiedzi (mniej lub bardziej obiektywne) ale wszystkie neguje i ma własne teorie na wartość domeny dlatego podtrzymuję moją wypowiedź jako główny wyznacznik jej wartości - cena osiągnięta na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

można na forum zapodać jakiś istotny temat i nie będzie zainteresowanych , a można stworzyć coś takiego i dyskusja bez końca, ... daje do myślenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×