Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

jesli chodzi o wrak, to wbrew pozorom czas działa na niekorzysc tych sługusów putina, swiadczy to o ich nieudolnosci

 

mozna zrozumiec rozpaczliwe próby sikorskiego zaangazowania unii w tę sprawę

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o wrak, to wbrew pozorom czas działa na niekorzysc tych sługusów putina, swiadczy to o ich nieudolnosci

 

mozna zrozumiec rozpaczliwe próby sikorskiego zaangazowania unii w tę sprawę

 

 

Przy okazji, Pan Sikorski próbuje wymusić na Polakach "pojednanie" z Rosjanami w konwencji braterskich uścisków ze zbrodniarzem.

 

Radosław Sikorski próbuje już w swojej niemocy angażować po prawie 3 latach Unię [wrak] , jednocześnie deklarując, że nie będzie umiędzynarodowienia [śledztwo].

 

Trochę to schizofrenicznie wygląda ale mogę tego oczekiwać po człowieku, który w kierunku swoich niedawnych kolegów używa określenia "wataha" i obiecuje ich "dorżnięcie". Człowieku, który stoi po stronie ujarzmionego przez ZSRS Afganistanu po to, aby po latach uczestniczyć w zbrojnym najeździe Afganistanu [abstrahuję tutaj od kwestii tzw. zobowiązań sojuszniczych. Te, można w różny sposób wypełniać. Ponadto Afganistan to nie Irak].

 

Nie można zapominać, że już w pierwszych dniach po Katastrofie pan Sikorski stwierdził publicznie do kamer, że to błąd pilotów. Wysłane też zostały z polskiego MSZ do wybranych osób sms-y z instrukcją, jak należy mówić o przyczynach Katastrofy Smoleńskiej: jako błędzie pilotów własnie.

Śp. gen. Petelicki otrzymał taki sms przypadkowo i go upublicznił.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikorski zaprasza Putina do Polski, w ramach pojednania. Oprócz tego mówi Rosjanom:

 

"- Mamy zaufanie do naszej komisji ds. badania katastrof lotniczych, której raport jest

nam znany i który istnieje w polskiej, rosyjskiej oraz angielskiej wersji językowej - oświadczył. >Był to nieszczęśliwy wypadek<. - Oczywiście, zawsze mogą pojawić się jakieś dodatkowe szczegóły, jednak ogólnie rzecz biorąc co do przyczyn katastrofy rząd Polski nie ma wątpliwości. Był to nieszczęśliwy wypadek, była to katastrofa lotnicza"

Muszę przyznać, że aby odzyskać wrak mówiłbym to samo. Dopóki strona polska oficjalnie stwarza choćby pozory tego, że jest co dalej wyjaśniać, Rosja ma pretekst i wymówkę żeby trzymać wrak w celu dalszego śledztwa i rozwiania wątpliwości. IMHO, strategicznie lepiej jest przyznać pełną zgodę z oficjalną wersją rosyjską, ściągnąć wrak i kontynuować nasze śledztwo np. przy pomocy zagranicznych specjalistów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać, że aby odzyskać wrak mówiłbym to samo. Dopóki strona polska oficjalnie stwarza choćby pozory tego, że jest co dalej wyjaśniać, Rosja ma pretekst i wymówkę żeby trzymać wrak w celu dalszego śledztwa i rozwiania wątpliwości. IMHO, strategicznie lepiej jest przyznać pełną zgodę z oficjalną wersją rosyjską, ściągnąć wrak i kontynuować nasze śledztwo np. przy pomocy zagranicznych specjalistów.

 

Deha, na pewno uwierzyłbym Tobie, gdybyś tak postawił sprawę,

natomiast nie mam powodu wierzyć i nie wierzę w jakieś ukryte dno w słowach pana Sikorskiego.

 

Pan Radosław jest odpowiedzialny za rozpropagowanie już od pierwszych dni po Katastrofie, niepopartej dowodami wersji jej przyczyn.

Wersju traktowanej w zasadzie jako pewnik. Skutki społeczne takiej propagandy odczuwamy do dzisiaj.

 

Ponadto, jego słowa o "błędzie pilotów", bez ich pokrycia dowodami, były szkalowaniem dobrego imienia polskiego oficera [i bolącą raną, żyjących Rodzin pilotów]. Tak więc były czymś przeciwnym do tego, co powinno należeć do obowiązków polskiego MSZ: obrona honoru Polski w tym honoru polskiego oficera.

 

Zapraszanie do Polski, Putina - mordercy nawet już tylko swoich własnych Obywateli - w ramach tzw. pojednania zawiera samo w sobie brudną skazę.

Na takiej skazie budowanie "pojednania", będzie przykrą farsą. Nie odbiegającą zresztą od tej, jaką m.in. w obszarze polityki międzynarodowej serwuje Obywatelom Polski obecny Rząd. Tragikomedią raczej.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

te zaproszenia, pojednania i inne, to tylko próba skończenia sprawy wraku, która pokazuje katastroficzną impotencję dyplomacji pod jego kierownictwem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam gdzieś "pojednanie" i zarówno Sikorskiego ani szczególnie Putina fanem nie jestem. ;) Po prostu chciałbym mieć wrak w Polsce, bo dopiero wtedy można ruszyć dalej z jakimkolwiek śledztwem. Dla mnie liczy się osiągnięcie tego celu. Można się postawić, zastawić, tupać nogą jak pis i Rosja będzie trzymać wrak kolejne 10 lat mając do tego "podstawy". Nie wiem w jakim celu RS powiedział co powiedział, ale jeśli chodzi o ściągnięcie wraku to akurat ta wypowiedź, moim zdaniem, jest strategicznie dla nas korzystna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prokurator Olejnik niczego nowego nie powiedział, ale jest wartoscią, że powiedział to prokurator.

I dlatego ma prz ... ane.

 

"Smoleńsk skompromitował państwo".

 

http://www.wprost.pl/ar/381245/Prokurator-Olejnik-Smolensk-skompromitowal-panstwo/

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Trotylu nadal nie można nazywać po imieniu ...

Ta mantra trwa dalej ... Trotyl to nie jest trotyl ... http://wpolityce.pl/wydarzenia/43207-seremet-na-posiedzeniu-rbn-powtorzyl-lamance-logiczne-prokuratury-detektory-sygnalizowaly-trotyl-ale-to-nie-znaczy-ze-byl-tam-material-wybuchowy

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

odwazna wypowiedz, tym bardziej ze niedawno zagineło kilku decydentów i bogaczy na Litwie...

 

z drugą częscią tez się nie zgadzam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzę sobie chwilowo w DE, oglądam tutejszy N24 i patrzę, a tu film dokumentalny o katastrofach samolotowych. No i niestety, ale nawet tutaj dopadł mnie tu-154 . No i musze tę smolenską katastrofę oglądać. Czekam i czekam z wypiekami na twarzy na Macierewicza, a tu nic. Dosłownie NIC! Nikt nie zapytał ani nie pokazał Antka w TV. Skandal! Natomiast dowiedziałem się, że była to katastrofa lotnicza jak każda inna (co wyjaśniał jakiś polski dziennikarz z jakiegoś pisma nt. techniki wojskowej czy jakoś tak).. Na szczęście poświęcili na wyjaśnienie tego minutę albo dwie. W sam raz tyle, żeby się nie zakotłowało we mnie, że nawet tu muszą pokazywać ten smoleński złom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N24, 27.12.2012, 22:10-23:10 "Black Box - Tödliche Turbulenzen"

 

Viele Unfälle in der Geschichte der Luftfahrt sind auf extreme Wetterereignisse zurückzuführen: Am 24. Dezember 1971 stürzten 92 Passagiere über dem Regenwald Perus ab. Ein Blitzschlag verbunden mit einem heftigen Tropengewitter führte das Unglück herbei. Lediglich eine Insassin überlebte. Scherwinde haben die Kraft von Mini-Tornados und waren Auslöser für das "Wunder von Toronto" 2005. Trotz der weiterentwickelten Flugzeug-Technik: Ist Wetter noch heute eine Gefahr beim Fliegen?

 

dsc14271.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz wszystko kopiują od opozycji:

- swoja komisja ds katastrofy

- swoja telewizja religijna na multipleksie

- swoje obchody swiąt narodowych

 

typowe działania manipulacyjno - propagandowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz wszystko kopiują od opozycji:

- swoja komisja ds katastrofy

- swoja telewizja religijna na multipleksie

- swoje obchody swiąt narodowych

 

typowe działania manipulacyjno - propagandowe

 

A ja myslałem, że to się nazywa "pluralizm", a gdy jest tylko jedna opcja to "dyktatura".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myslałem, że to się nazywa "pluralizm", a gdy jest tylko jedna opcja to "dyktatura".

ok, to teraz tusku musi załozyc swój kościół zeby przejąć elektorat

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, to teraz tusku musi załozyc swój kościół zeby przejąć elektorat

 

O! Kosciół to dobry przykład dyktatury. Biała sukienka w czerwonych paputkach jako Obersturmführer rządzi czarnosukienkowymi z białą koloratką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz wszystko kopiują od opozycji:

1 swoja komisja ds katastrofy

2 swoja telewizja religijna na multipleksie

3 swoje obchody swiąt narodowych

 

typowe działania manipulacyjno - propagandowe

1. Przecież sami chcieliście konfrontacji, teraz będziecie mieli okazje wziąść udział w merytorycznej dyskusji, a nie prowadzić monologii.

2. RM telewizją religijną? Dobre.

3. W lezbijskich pochodach udziału nie biorę, z faszystami pod rękę też nie zamierzam chodzić. Robimy więc własne obchody.

 

Co to jest manipulacja i propaganda pokazał filmik z zatrzymania doktora G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O! Kosciół to dobry przykład dyktatury. Biała sukienka w czerwonych paputkach jako Obersturmführer rządzi czarnosukienkowymi z białą koloratką.

 

Dyktatury? :) Raczej do wstąpienia w szeregi tzw. hierarchii nikt nikogo nie zmusza? Pełna dobrowolność. Jak wojsko zawodowe :). Tylko bardziej wyedukowane bo nauka trwa więcej. Chyba 6 lat samych studiów magisterskich ...

 

Jeśli zaś chodzi o Watykan,

to jest monarchia elekcyjna [Głowa Państwa pochodzi z wyboru - głosami "elektorskimi" - więc i tutaj nie ma dyktatury, ponadto funkcjonują Kongresy, Kolegia, Synody, Sobory].

 

Życzyłbym sobie takiego [monarchia] ustroju w Polsce. Niekoniecznie elekcyjnego.

Prawie 1/3 [?] państw europejskich to monarchie i zazwyczaj mają się dobrze.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz wszystko kopiują od opozycji:

- swoja komisja ds katastrofy

- swoja telewizja religijna na multipleksie

- swoje obchody swiąt narodowych

 

typowe działania manipulacyjno - propagandowe

 

Póki co, nie odwazyli się nakręcić filmu.

 

Tymczasem, zwiasun kolejnego filmu Gargas:

http://vod.gazetapolska.pl/3077-anatomia-upadku-nowy-film-gargas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×