Jump to content
DD

Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

Lech Kaczyński na Wawelu?  

141 members have voted

  1. 1. Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

    • Wspaniale, tam jest jego miejsce
      27
    • Powinien być pochowany w Warszawie
      81
    • To bez znaczenia, decyduje rodzina
      33


Recommended Posts

A tworca filmu Katyn, A. Wajda napisal otwarty list, w ktorym nawoluje do zmiany decyzji dotyczacej pochowku Prezydenta na Wawelu.

Ot, takie zrzadzenie losu.

 

 

Bo wie, że w takim przypadku dla niego zabraknie miejsca :blink:

 

O Wajdzie i jego związkach ze środowiskiem Gazety Wyborczej już chyba dyskutowaliśmy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tworca filmu Katyn, A. Wajda napisal otwarty list, w ktorym nawoluje do zmiany decyzji dotyczacej pochowku Prezydenta na Wawelu.

Ot, takie zrzadzenie losu.

 

Napisał list we własnym imieniu i tyle. Wybitny reżysera ale bez przesady, żeby to było dla kogokolwiek przesądzające :blink:

 

I taka mnie myśl naszła,

 

jeżeli Lech Kaczyński będzie:

Honorowym Obywatelem m. st. Warszawa,

Honorowym Obywatelem Krakowa,

miał swoje ulice w Gruzji, na Ukrainie, na Litwie,

etc.

to dlaczego nie może spocząć na Wawelu?

 

No chyba, że to też spisek polityczny Jarka i PiS. Nie zdziwię się, że niektórzy tak zapewne twierdzą :)

 

@horacy11: Jednego Ci zazdroszczę. Tyle wolnego czasu na pisanie tego wszystkiego. Musisz być szczęściarzem.

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo wie, że w takim przypadku dla niego zabraknie miejsca :blink:

 

O Wajdzie i jego związkach ze środowiskiem Gazety Wyborczej już chyba dyskutowaliśmy?

 

Ale pochwalic sie Jego filmem w poprzednim poscie to nie miales problemu?

 

Jak nam pasuje to jest dobry, jak nam nie pasuje to jest zly, Hipokryzja w najczystrzej postaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale pochwalic sie Jego filmem w poprzednim poscie to nie miales problemu?

 

Jak nam pasuje to jest dobry, jak nam nie pasuje to jest zly, Hipokryzja w najczystrzej postaci.

 

 

Nie wiem czym jest według ciebie "hipokryzją najczystrzej postaci".

 

Ja po prostu umiem odróżnić reżysera od filmu. Nie interesuje mnie jakie poglądy ma reżyser - skoro nakręcił ciekawy film to go chętnie oglądam. Czy według ciebie nie mam oglądać filmów Wajdy bo mam inne poglądy polityczne niż On?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisał list we własnym imieniu i tyle. Wybitny reżysera ale bez przesady, żeby to było dla kogokolwiek przesądzające :blink:

 

I taka mnie myśl naszła,

 

jeżeli Lech Kaczyński będzie:

Honorowym Obywatelem m. st. Warszawa,

Honorowym Obywatelem Krakowa,

miał swoje ulice w Gruzji, na Ukrainie, na Litwie,

etc.

to dlaczego nie może spocząć na Wawelu?

 

No chyba, że to też spisek polityczny Jarka i PiS. Nie zdziwię się, że niektórzy tak zapewne twierdzą :)

 

@horacy11: Jednego Ci zazdroszczę. Tyle wolnego czasu na pisanie tego wszystkiego. Musisz być szczęściarzem.

 

Warszawa - z racji ze byl z Nia zwiazany od malego, rzadzil w niej kawalek czasu.

Kraków - PiS'owski prezydent, silna grupa radnych, opozycji niestety nie wypada protestowac.

Gruzja - "Jaki prezydent, taki zamach" - wiadomo o co chodzi

Ukraina - pomaranczowa rewolucja - to akurat mu trzeba przynac na plus

 

Juz pisalem ze Wawel to nie byle jakie miejsce tu sie nie spoczywa "bo dlaczego nie", tylko "bo zasluzyl".

 

Co do mojeog wolnego czasu, ostatni tydzien rzeczywiscie mam Go troche wiecej i przyznam ze mam troche wyrzuty sumienia ze spedzam go w taki sposob, ale walka z Ignoranctwem niestety kosztuje.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dlaczego Andrzej Sariusz- Skąpski nie jest chowany na Wawelu? :)

Ponieważ L.Kaczyński był Prezydentem Polski.- trudno to zrozumieć ?

 

Prezydentem powiadasz?

A Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, Ignacy Moscicki, Bolesław Bierut...to byli kim?

Gdzie spoczywają?

 

No odpowiedz proszę :blink:

A jak sobie zadasz trud i wysilisz komórki to odpowiedz także dlaczego Maria Kaczyńska ma spocząć na Wawelu?

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponieważ L.Kaczyński był Prezydentem Polski.- trudno to zrozumieć ?

 

 

Prezydentem powiadasz?

A Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, Ignacy Moscicki, Bolesław Bierut ...to byli kim?

Gdzie spoczywają?

 

No odpowiedz proszę :blink:

A jak sobie zadasz trud i wysilisz komórki to odpowiedz także dlaczego Maria Kaczyńska ma spocząć na Wawelu?

 

Czy według Ciebie mamy przenieść szczątki Bieruta na Wawel?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już słyszę te protesty i skandowania podczas pogrzebu. Super!

 

Nie martw sie. Podczas pogrzebu bedzie spokoj. Na sobote i niedziele nie planowane sa zadne protesty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie martw sie. Podczas pogrzebu bedzie spokoj. Na sobote i niedziele nie planowane sa zadne protesty.

A skąd wiesz? Może nieoficjalne. Debili nie brakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy według Ciebie mamy przenieść szczątki Bieruta na Wawel?

 

Jak nie rozumiesz tekstu to przeczytaj post #206 jeszcze raz i nie wtrącaj sie w dyskusje.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie rozumiesz tekstu to przeczytaj post #206 jeszcze raz i nie wtrącaj sie w dyskusje.

 

 

Tak, tak - ciężko się czyta posty edytowane po kilka razy.

 

Wybacz, ale nie będziesz mi mówił czy mam pisać w tym wątku czy nie. Kim ty do licha jesteś?

 

Krystek wyraźnie napisał, że Sariusz-Skąpski nie zostanie pochowany na Wawelu bo nie był prezydentem. W samolocie było co najmniej kilkanaście osób, którzy zasłużyli na szczególny szacunek i specjalny pochówek. Ale to nie znaczy, że będą pochowani na Wawelu, bo aż tyle miejsca tam nie ma. Wawel powinien być dla przywódców i osób, którzy szczególnie przysłużyli się krajowi (jak Kościuszko czy Mickiewicz). To, że Wawel wcześniej był dla królów a teraz dla prezydentów nie oznacza, że każdy prezydent ma tam być chowany "z automatu". Pamiętaj, że to świątynia (mam wrażenie, że o tym zapominasz lub tego nie wiesz). To oznacza, że takie osoby jak Bierut czy Jaruzelski na pewno tam nie spoczną.

Edited by Prego.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponieważ L.Kaczyński był Prezydentem Polski.- trudno to zrozumieć ?

 

 

Prezydentem powiadasz?

A Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, Ignacy Moscicki, Bolesław Bierut...to byli kim?

Gdzie spoczywają?

 

No odpowiedz proszę :blink:

A jak sobie zadasz trud i wysilisz komórki to odpowiedz także dlaczego Maria Kaczyńska ma spocząć na Wawelu?

 

Odniosłem się do twojego porównania Andrzeja Syriusza Skąpskiego i Lecha Kaczyńskiego wiec nie próbuj mnie wciągnąć w swoje znane gierki chcąc udowodnić, że jesteś jedyna osobą która wie najlepiej... A takie frazesy o "wysilaniu komórek" możesz sobie darować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo wie, że w takim przypadku dla niego zabraknie miejsca :blink:

 

O Wajdzie i jego związkach ze środowiskiem Gazety Wyborczej już chyba dyskutowaliśmy?

 

Kiedy kolega przewiduje nakręcenie filmu "Katyń 2 - kontynuacja" przez imć Pana Wajdę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A skąd wiesz? Może nieoficjalne. Debili nie brakuje.

 

 

Na Facebook'u, ludzie pisza zeby sobota i niedziala byla spokojna. Ale mysle ze dzisiaj i jutro tez juz bedzie spokojnie. I tak juz za pozno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy kolega przewiduje nakręcenie filmu "Katyń 2 - kontynuacja" przez imć Pana Wajdę?

 

 

Nie wiem zapytaj reżysera jakie ma plany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odniosłem się do twojego porównania Andrzeja Syriusza Skąpskiego i Lecha Kaczyńskiego wiec nie próbuj mnie wciągnąć w swoje znane gierki chcąc udowodnić, że jesteś jedyna osobą która wie najlepiej... A takie frazesy o "wysilaniu komórek" możesz sobie darować.

 

Tak jak myslałem ...nie otrzymam odpowiedzi bo nie masz nic do powiedzenia :blink:

Wiesz że wszyscy prezydenci są pochowani w Warszawie.

Wiesz że nie ma racjonalnego argumentu dlaczego Maria Kaczyńska miała by być pochowana na Wawelu.

 

Majaczysz coś o "gierkach" i "frazesach" zamiast odpowiedzieć konkretnie na bardzo prosto zadane ale bardzo niewygodne dla ciebie pytania.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz że wszyscy prezydenci są pochowani w Warszawie.

Wiesz że nie ma racjonalnego argumentu dlaczego Maria Kaczyńska miała by być pochowana na Wawelu.

 

 

Za kogo się uważasz, żeby decydować o miejscu pochówku innych osób i o tym kto zasłużył na Wawel???

 

Mamy mówić na Ciebie "Wasze Ekscelencjo"???

Share this post


Link to post
Share on other sites

... dupa!

 

Może nikt nie przylecieć.. Wulkan wybuchł.

"Zamknięta przestrzeń powietrzna nad północną Polską" (pewnie narazie na północną polską) Klik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To oznacza, że takie osoby jak Bierut czy Jaruzelski na pewno tam nie spoczną.

 

"Na pewno" to ostatnio dość wątpliwe sformułowanie - zwłaszcza jeżeli chodzi o pochówki i o zasłużenia dla kraju. Mam wrażenie, że niektórzy żyjący prezydenci/wybitni Polacy/zasłużeni i docenieni itd. w swoich testamentach określą się teraz obok kogo nie chcą leżeć w przyszłości... mimo zaszczytnego miejsca i mimo próśb narodu. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Na pewno" to ostatnio dość wątpliwe sformułowanie - zwłaszcza jeżeli chodzi o pochówki i o zasłużenia dla kraju.

 

 

Z tym się zgodzę. Myślę po prostu, że osobom (i ich rodzinom) o komunistycznym rodowodzie nie zależy wcale na pochówku w świątyni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za kogo się uważasz, żeby decydować o miejscu pochówku innych osób i o tym kto zasłużył na Wawel???

 

Mamy mówić na Ciebie "Wasze Ekscelencjo"???

 

Nie dystkutuję, ani o Tobie ani z Toba. Wcinasz sie nie wiadomo po co, na co i na dotatek nie na temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dystkutuję, ani o Tobie ani z Toba. Wcinasz sie nie wiadomo po co, na co i na dotatek nie na temat.

 

 

Już wyjaśniam po co - chcę wiedzieć kim jesteś żeby rodzinie L. Kaczyńskiego mówić gdzie mają Go pochować a Kościołowi tłumaczyć kogo mogą chować w świątyni a kogo nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już wyjaśniam po co - chcę wiedzieć kim jesteś żeby rodzinie L. Kaczyńskiego mówić gdzie mają Go pochować a Kościołowi tłumaczyć kogo mogą chować w świątyni a kogo nie.

 

Polakiem

 

(...a Wawel to nie prywatna rezydencja Kaczyńskich ani Dziwisza)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak myslałem ...nie otrzymam odpowiedzi bo nie masz nic do powiedzenia :blink:

Wiesz że wszyscy prezydenci są pochowani w Warszawie.

Wiesz że nie ma racjonalnego argumentu dlaczego Maria Kaczyńska miała by być pochowana na Wawelu.

 

Majaczysz coś o "gierkach" i "frazesach" zamiast odpowiedzieć konkretnie na bardzo prosto zadane ale bardzo niewygodne dla ciebie pytania.

 

 

Również tak jak myślałem - zawsze próbujesz z chora ambicją postawić na swoim, ale w tym przypadku chyba czegoś nie rozumiesz. Nie potrzebuje żadnych argumentów. Jak już napisałem przednio mam szacunek dla Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jak również dla jego małżonki Pierwszej Damy RP i nie widzę żadnych przeciwwskazań do pochowania ich na Wawelu.

Jeżeli Ty jakieś widzisz to jedynie można nad tym ubolewać, że nie potrafisz z godnością uszanować śmierci najważniejszej osoby w Państwie wystawiając Polskę na pośmiewisko świata. No cóż to chyba przypadłość narodowa Polaków, że robią problemy z pozornie "nieproblematycznych spraw"

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×