Jump to content
domainer

Spółka Swistak.pl wygrała spór o domenę świstak.pl

Recommended Posts

Guest smg
Faktycznie, masz rację, nie to miałem na myśli. Myślę, że wiele mogłoby się wyjaśnić gdyby, któraś ze stron napisała dlaczego nie podaje szczegółów na temat wyroku i jego uzasadnienia.

Może pan fotka właśnie robi przelew dla świstaka i wyskakuje z Auth-Info dla vagla. :)

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po poście xn--wistak-2ib.pl'a chyba już nikt nie ma wątpliwości, że cała ta śmierdząca sprawa to jawna kradzież domeny.

I te wszystkie "prawne" wynurzenia Misia Uszatka można o kant d**y otłuc. Można to było zresztą zrobić i przed tym postem. Szkoda Misiu, że musiałeś tracić tyle czasu na te wszystkie elaboraty...

Można tylko się domyślać, że uzasadnienie wyroku nigdy nie zostanie opublikowane, bo pewnie Swistak Sp. z o.o. nie wyrazi na to zgody. A więc podtrzymuje wszystko to, co napisałem w tym wątku do tej pory.

 

"tak koncza cwaniacy", hehe, śmiech na sali :-) Nie wiem kto tu jest większym cwaniakiem...

 

EDIT: A! Jeszcze jedno - wagla.pl - niezła rysa ;-) Jak tam, ragni, ile ma ruchu? Czy Pan Waglowski się jeszcze o nią nie upomniał? Czy trenujesz u Małysza, żeby wyskoczyć z authinfo? K-90, K-125?

Zrobiłem sobie screenshoty whoisa i zaparkowanej strony na pamiątkę :-)

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Główną kwestią pozostaje tu stronność/bezstronność arbitra, a więc to, czy pozwany został poinformowany przez arbitra o okolicznościach, które ewidentnie wzbudzają podejrzenie braku bezstronności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Tu nie ma co gdybac... Na miejscu pozwanego, z mety szedlbym do prokuratora i zlozyl zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa. Nie dosc, ze sedzia kalosz. to jeszcze "szanowany fotograf swistakow" powinien zaplacic taka kare, zeby odechcialo mu sie jemu robic kolejny raz takie numery i zeby pozostali nie mysleli, ze beda bezkarni przy tego typu machlojkach. 

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
SPDI publikuje znikomą część swego orzecznictwa - polecam zestawienie na stronie Sądu. Z tego zdania wynikać by mogło, że znakomita większość zawiera uchybienia, w co jednak powątpiewam.

 

niescisle się wyraziłem, powinno byćz naciskiem na "tego"

 

Brak tego orzeczenia sugerowałby że zawiera ono powazne niescisłosci lub uchybienia, wiec dobrze zeby kazdy mógł wyrobićsobie zdanie na podstawie konkretów.

 

Wiem że nie wszystkie są publikowane ale TO konkretne orzeczenie ma charakter precedensowy i dotychczasowe fakty które wypłyneły z różnych źródeł nie są jednoznaczne. Tak jak własnie kwestia powiazania domeny ze znakiem. Dlatego napisałem że po sporym szumie w mediach związanych z tą tematyką dziwne by było gdyby sprawa nie została wyjasniona publicznie i do końca.

 

Musimy pamietać że tak jak sprawa oferta.pl vs. oferta.eu wytyczyła precedens w sprawie domen opartych na nazwach potocznych z innymi końcówkami tak sprawa świstak.pl może zostać precedensem w sprawie IDNów . Dlatego warto żebyśmy wszyscy "przypilnowali" żeby takie wyroki były zgodne z literą prawa. W przeciwnym razie bedziemy mieli dziki zachód.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem że nie wszystkie są publikowane ale TO konkretne orzeczenie ma charakter precedensowy i dotychczasowe fakty które wypłyneły z różnych źródeł nie są jednoznaczne. Tak jak własnie kwestia powiazania domeny ze znakiem. Dlatego napisałem że po sporym szumie w mediach związanych z tą tematyką dziwne by było gdyby sprawa nie została wyjasniona publicznie i do końca.

 

To nie takie proste, aby orzeczenie zostało opublikowane obydwie strony muszą wyrazić na to zgodę. Czy gdyby np. doszło do korupcji arbitra i wyrok był ewidentnie niesprawiedliwy to strona zamieszana w to przystałaby na upublicznienie wyroku? - Dla jasności, nie odnoszę się tutaj do żadnej konkretnej sprawy. Od dawna wierzę, że złe prawo psuje ludzi i nic się nie zmieni bez zmiany tego prawa. Dlatego upublicznienie wyroku powinno zależeć jedynie od woli strony, która sprawę przegrała bo to jedyny sposób obrony przed niesprawiedliwym wyrokiem, szczególnie jeżeli prawo nie przewiduje możliwości odwołania się od wyroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

1.sprawa domeny świstak.pl nie jest prosta, trzeba tutaj zważyć różne argumenty, niestety ze względu na sprawy zawodowe i pilny wyjazd za granicę, nie zajmę dzisiaj stanowiska, tym bardziej że muszę dać sobie czas na rozważenie argumentów za i przeciw.

 

2.stowarzyszenie powstało aby reprezentować (a nie bronić) interesów wszystkich właścicieli domen peelek, i naszym celem nie jest wspieranie pieniactwa a dążenie do ucywilizowania biznesu domenowego i ujęciu go w jakieś ramy prawne aby wreszcie ten biznes był w pełni legalny w oczach prawa. Aby ludzie zajmujący się tym biznesem byli ogólnie uznani i szanowani. I wszelkie niepoważne zachowania tylko są argumentem dla naszych przeciwników, że domainerzy to tylko „złodzieje”.

 

3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Rafał Sikora

 

prezes ds. prawnych PSWD

 

kancelaria Horyńska & Wspólnicy

szef działu IT/IP&ADR

Share this post


Link to post
Share on other sites
3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

Panie Sikora, nic Pan nie napisał konkretnego, a już wszystko wiadomo :)

 

Stowarzyszenie, że szkoda gadać ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

1.sprawa domeny świstak.pl nie jest prosta, trzeba tutaj zważyć różne argumenty, niestety ze względu na sprawy zawodowe i pilny wyjazd za granicę, nie zajmę dzisiaj stanowiska, tym bardziej że muszę dać sobie czas na rozważenie argumentów za i przeciw.

 

Slusznie, kazdy adwokat powinien przygotowac sie odpowiednio do sprawy...

 

2.stowarzyszenie powstało aby reprezentować (a nie bronić) interesów wszystkich właścicieli domen peelek, i naszym celem nie jest wspieranie pieniactwa a dążenie do ucywilizowania biznesu domenowego i ujęciu go w jakieś ramy prawne aby wreszcie ten biznes był w pełni legalny w oczach prawa. Aby ludzie zajmujący się tym biznesem byli ogólnie uznani i szanowani. I wszelkie niepoważne zachowania tylko są argumentem dla naszych przeciwników, że domainerzy to tylko „złodzieje”.

 

 

Pogrubiony/pochylony tekst kazdy moze interpretowac wg. wlasnego uznania, bez slowa "wszystkich"...

 

Proszę nie naduzywac słowa "wszystkich", bo ja bynajmniej nie zycze sobie, byscie mnie Panstwo i Wasze stowarzyszenie reprezentowali, badz wypowiadali sie w moim imieniu i imieniu moich klientow - tez abonamentow domen. Stowarzyszenie reprezentuje swoich czlonkow i swoje interesy. Tak, jak partia polityczna - to tez forma stowarzyszenia i tez reprezentuje tylko okreslona grupe wyborcow i interesy tychze wyborcow. Podobnie zwiazki zawodowe, ktore bronia interesow swoich zwiazkowcow, a nie wszystkich pracownikow w zakladzie. Tak samo zrzeszenia rzemieslnicze, rolnicze, pacjentow, chodowcow mchu etc Jesli takowe stowarzyszenie wywalczy tez cos dla osob niezrzeszonych, to nadal nie oznacza, ze takie stowarzyszenie reprezentuje wszystkich i ze wszyscy sie utozsamiaja z dana  organizacja i/lub ją popieraja w jej dzialaniach. To nie jest Naczelna Rada Adwokacka, ktora reprezentuje wszystkich adwokatow!

 

Stowarzyszenie - organizacja społeczna (zrzeszenie) powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania. Specjalnymi odmianami stowarzyszeń, oddzielnie skodyfikowanymi i mającymi specjalne cele, są w Polsce partie polityczne, komitety wyborcze, związki wyznaniowe, organizacje pracodawców, związki zawodowe, cechy rzemieślnicze. Cechą wspólną wszystkich tych organizacji jest działalność niezarobkowa.

 

...

 

Przepisy ustawy – Prawo o stowarzyszeniach są niewątpliwie gwarancją (z jednej strony) i narzędziem (z drugiej strony) realizacji jednej z podstawowych wolności, nie tylko obywatela, ale i człowieka, zrzeszania się dla osiągnięcia czy wspierania określonych celów – przede wszystkim społecznych.

 

 

cyt. 'wikipedia.pl'

 

Korzystam zatem z konstytucyjnej wolnosci i nie zamierzam/nie chce byc kojarzony w jakikolwiek sposob z Panstwa stowarzyszeniem.

 

3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Rafał Sikora

 

prezes ds. prawnych PSWD

 

kancelaria Horyńska & Wspólnicy

szef działu IT/IP&ADR

 

 

 

 

Powyzszego chyba nie trzeba specjalnie komentowac...

Tak OT, to czy to nie jest grozba/szantaz/nacisk/zastraszanie i nie podlega pod paragraf? Pytam z ciekawosci  ;)

 

Konca tematu nie widac, sprawa nie chce przycichnac, pojawia sie coraz wiecej niewygodnych informacj... ech...  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stowarzyszenie powstało aby reprezentować (a nie bronić) interesów wszystkich właścicieli domen peelek

 

...

 

zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

;)

 

[edit]

 

Czy wszyscy = stowarzyszenie? ;)

 

[/edit]

 

 

 

 

Dla mnie faktycznie EOT, bo nie mam zamiaru spotykac sie z prokuratorami, adwokatami...  ;)

 

"Kazde slowo moze byc uzyte teraz przeciwko mnie"  ;)

 

PS. Naprawde "swietna" reklama stowarzyszenia i pokazanie nam szaraczkom, co to jest uczciwosc i jak postepowac mamy  ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Rafał Sikora

 

prezes ds. prawnych PSWD

 

kancelaria Horyńska & Wspólnicy

szef działu IT/IP&ADR

 

Śmieszny jesteś człowieku. To jest forum, nikt nikogo nie obraża, tylko wyraża swoją opinię. To, że Pan Rafał jest tak krytykowany spowodowane jest jego zamieszaniem w tą "brudną" sprawę. Jeszcze niedawno miał doskonałą opinię w "środowisku", ale to się skończyło po akcji "świstak". Pewnie chłopina jest temu bogu ducha winny, po prostu powiedział do swojego prawnika: "Zrób coś z tym" i prawnik zrobił jak umiał.

 

rafael, nieźle dolałeś oliwy do ognia. Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że nie ma instancji odwoławczej :) ?

 

Jest. Trzeba się odwołać od decyzji arbitrażu do Sądu powszechnego

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem to wyrok będzie zaskarżony. A abonent domeny świstak.pl upubliczni to czego nie zabrania mu regulamin.

 

Nie do końca jestem przekonany czy regulamin sądu arbitrażowego nie zawiera określeń niezgodnych z prawem. Skoro Konstytucja nakazuje jawność rozprawy to również jawność orzecznictwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

1.sprawa domeny świstak.pl nie jest prosta, trzeba tutaj zważyć różne argumenty, niestety ze względu na sprawy zawodowe i pilny wyjazd za granicę, nie zajmę dzisiaj stanowiska, tym bardziej że muszę dać sobie czas na rozważenie argumentów za i przeciw.

 

Poczekamy :-) I trzymamy za słowo!

 

2.stowarzyszenie powstało aby reprezentować (a nie bronić) interesów wszystkich właścicieli domen peelek, i naszym celem nie jest wspieranie pieniactwa a dążenie do ucywilizowania biznesu domenowego i ujęciu go w jakieś ramy prawne aby wreszcie ten biznes był w pełni legalny w oczach prawa. Aby ludzie zajmujący się tym biznesem byli ogólnie uznani i szanowani. I wszelkie niepoważne zachowania tylko są argumentem dla naszych przeciwników, że domainerzy to tylko „złodzieje”.

 

O ironio! Tekst - biorąc pod uwagę kto jest członkiem założycielem stowarzyszenia - dość przewrotny :-)

 

3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Czy słowa "tak koncza cwaniacy" (jeszcze raz - o ironio - bez polskich znaków :-)) można uznać za obraźliwe lub nieprawdziwe? Czy też sporządzisz za darmo odpowiednie zgłoszenia do prokuratury w imieniu abonenta świstak.pl? (jakby co to dysponuję zrzutami ekranu ze strony spinacz.pl/ragni, ot tak sobie wszystko dokumentuję :-))

Czy te słowa mamy uznać za groźby?

 

Dobrego imienia to Pan Agnieszczak sam się pozbawił, piszę to ze smutkiem niestety..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Rafał Sikora

 

prezes ds. prawnych PSWD

 

kancelaria Horyńska & Wspólnicy

szef działu IT/IP&ADR

Jestem pod wrażeniem.

Gratuluję.

Tak zaczynaja cwaniacy...

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites

19(!) stron tematu. Tysiące znaków. Piana na wielu ustach. A mam pytanie, czy ktoś z tych najbardziej oburzonych pofatygował się i kontaktował z SPDI? Wysłał do nich pismo z prośbą o upublicznienie/dostarczenie wyroku? A może osobiście się pofatygował?

 

Mnie ten wyrok nie tyle oburza co dziwi. Zastanawiam się jednak dlaczego wszystkie działa skierowane są w stronę Rafała? Winny bo nie chciał zapłacić za domenę? Jego prawo. Chciał odzyskać, podjął próbę przez SP, wyrok korzystny i pozamiatane. Co do sędziego i sugerowanych układów to przypomnijcie jak wygląda proces wyznaczania arbitra (wskazywania przez obie strony) więc czy faktycznie mamy tu do czynienia z "wałkiem"? A jeżeli takowy był i macie takie podejrzenia to winniście to zgłosić odpowiednim organom...

 

Ktoś tu napisał, że temat ten jest jak komisja śledcza. I niestety ma rację... Dużo klikania mało działania.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mam pytanie, czy ktoś z tych najbardziej oburzonych pofatygował się i kontaktował z SPDI? Wysłał do nich pismo z prośbą o upublicznienie/dostarczenie wyroku? A może osobiście się pofatygował?

 

Z tego co mi wiadomo to obie strony muszą wyrazić zgodę na upublicznienie wyroku. Czy to, że napiszę do SPDI prośbę o jego udostępnienie coś da?

 

Mnie ten wyrok nie tyle oburza co dziwi. Zastanawiam się jednak dlaczego wszystkie działa skierowane są w stronę Rafała? Winny bo nie chciał zapłacić za domenę? Jego prawo. Chciał odzyskać, podjął próbę przez SP, wyrok korzystny i pozamiatane.

 

Ale co odzyskać? Miał ją już kiedyś? Ktoś mu zabrał? Grzesiek.. proszę... Żadne "działania" nie są skierowane przeciwko Agnieszczakowi. Po prostu część z nas widzi tutaj niesprawiedliwość i podejrzewa, że domena została odebrana w sposób nie do końca uczciwy.

 

Co do sędziego i sugerowanych układów to przypomnijcie jak wygląda proces wyznaczania arbitra (wskazywania przez obie strony) więc czy faktycznie mamy tu do czynienia z "wałkiem"? A jeżeli takowy był i macie takie podejrzenia to winniście to zgłosić odpowiednim organom...

 

Podobno abonent świstak.pl będzie się odwoływał od wyroku, więc po co ktoś z nas ma to zgłaszać. Na pewno i to zostanie zbadane w kolejnym procesie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie cały temat zostanie skasowany. Straszenie prokuratorem domeniarzy na forum DI... Szkoda słów...

Właśnie dlatego nie powinien być kasowany.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3.Nadmieniam, że naruszenie czyjegoś dobrego imienia poprzez używanie słów obraźliwych lub nieprawdziwych jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego i zapewniam, że za darmo sporządzę odpowiednie zgłoszenia do prokuratury i pozwy jeżeli ktoś ktoś będzie naruszał dobre imię i cześć Pana Rafał Agnieszczaka na tym forum.

 

Szanowny Panie Prezesie.

 

Mam dużą nadzieję, że Rafał A. zostanie podany do sądu przez abonenta domeny świstak.pl za nazwanie go "cwaniakiem". Proszę nie straszyć bo widzę, że kompetencji Panu trochę brakuje. Mam nadzieję, że wszelkie nadużycia popełnione w sprawie domeny zostaną wyjaśnione a nieuczciwi ukarani. I proszę sporządzić doniesienie na użytkowników tego forum i cała Polska będzie się z domainingu i "właścicieli domen" zaśmiewać do rozpuku. O stowarzyszeniu nie wspominając :) Dziwię się Danielowi, którego szanuje i inicjatywę popieram, że otoczył się takimi ludźmi a nie innymi.

 

Jak już napisał sylyx: Żal.pl

 

edit: może warto więcej działów forum udostępnić dopiero po zalogowaniu...

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit: może warto więcej działów forum udostępnić dopiero po zalogowaniu...

Raczej nie sądzę. To zbyt poważna sprawa i im więcej tutaj jawności tym jej rozwiązanie będzie prostrze i satysfakcjonujące wszystkie zainteresowane strony.

Nie chcemy się przecież zachowywać jak spiskowcy tylko jak kulturalni ludzie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej nie sądzę. To zbyt poważna sprawa i im więcej tutaj jawności tym jej rozwiązanie będzie prostrze i satysfakcjonujące wszystkie zainteresowane strony.

Nie chcemy się przecież zachowywać jak spiskowcy tylko jak kulturalni ludzie.

Pozdrawiam!

 

Wiem.. ale z drugiej strony mam głowie słowa keyworda - o "cichociemnych", niekoniecznie nam przychylnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciał odzyskać, podjął próbę przez SP, wyrok korzystny i pozamiatane.

 

 

Nie. Pan Rafal A. :) (ta ikonka powinna byc odwrocona kolorami ) chcial pozyskac, a to roznica ;)

 

Stowarzyszenie jeszcze nie powstalo, a juz umarlo.

 

A to co napisal ten gosc z kancelarii prawiniczej, to kpina (jakies bzdety o dobrym imieniu itp) . Troche przyzwoitosci i pokory czlowieku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy kilka dni temu zobaczyłem ten temat, przecierałem oczy ze zdumienia ... podczas jego lektury po prostu ręce mi opadały ... a dzisiaj czytam już bez żadnych emocji ... C'est la vie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×