Jump to content
domainer

Spółka Swistak.pl wygrała spór o domenę świstak.pl

Recommended Posts

Jeżeli to riposta na mój post, to podpowiadam, że była to odpowiedź na niezbyt precyzyjne sformułowania, które podał w swej wypowiedzi Pan Grzegorz.

Można było z nich jednoznacznie wywnioskować, że pomylił domenę z serwisem postawionym na domenie.

 

A tym, którzy wierzą w naturalny ruch z takiej domeny lub chcą na podobnej postawić swój serwis, to podpowiadam, że są wolne m.in IDNy:

głuszec.pl

nosorożec.pl

jeżozwierz.pl

Można rejestrować choć ta ostatnia podpada już pod paragrafy :)

Nie pomyliłem. Mam podobne zdanie w tej kwestii jak brownpoint. Domena została legalnie nabyta, zgodnie z regulaminem NASK i zgodnie z zasadami rejestracji domen IDN, które wprowadził, jest nazwą słownikową. Nie widzę więc różnicy czy na takiej domenie jest wielki portal, przekierowanie na inną stronę, czy nie ma nic.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idźcie mi z IDN-ami w cholerę! Swoje (te bez pary) oddam po kosztach.

 

Ja też poproszę.

 

Pan Grzegorz dotknął ciekawej kwestii. Trochę na własne życzenie, umieszczając logo z polskim znakiem, Swistak powodował, że niejeden użytkownik próbował wejść na serwis aukcyjny poprzez domenę IDN. W późniejszym okresie było to jakby zaproszenie na stronę erotyczną... O którą potem były pretensje.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli to riposta na mój post, to podpowiadam, że była to odpowiedź na niezbyt precyzyjne sformułowania, które podał w swej wypowiedzi Pan Grzegorz.

Można było z nich jednoznacznie wywnioskować, że pomylił domenę z serwisem postawionym na domenie.

 

A tym, którzy wierzą w naturalny ruch z takiej domeny lub chcą na podobnej postawić swój serwis, to podpowiadam, że są wolne m.in IDNy:

głuszec.pl

nosorożec.pl

jeżozwierz.pl

Można rejestrować choć ta ostatnia podpada już pod paragrafy :)

Uważaj, bo sprzedajesz spożywka.pl, która ma ruch z spozywka.pl albo spozywka.net i napoje.pl, która jest literowką naboje.pl. :)

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pomyliłem. (...) Domena została legalnie nabyta...

Ależ ja nie neguję legalności nabycia domeny świstak.pl

Pisałem tylko, że nie było takiego serwisu jak świstak.pl.

Czy naprawdę musimy sobie wyjaśniać czym się różni domena internetowa od serwisu internetowego ?

 

Uważaj, bo sprzedajesz spożywka.pl, która ma ruch z spozywka.pl ...

Gdzie widzisz do niej ofertę ? :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ ja nie neguję legalności nabycia domeny świstak.pl

Pisałem tylko, że nie było takiego serwisu jak świstak.pl.

Czy naprawdę musimy sobie wyjaśniać czym się różni domena internetowa od serwisu internetowego ?

Rozumiem :) Ale domena świstak.pl jako, że jest domeną generyczną, nie musiała być zarejestrowana dla ruchu płynącego z serwisu swistak.pl, kupujący mógł jedynie sądzić że taka domena ma ruch naturalny lub że ma jakąkolwiek wartość. Czy naprawdę trzeba na tym forum tłumaczyć po co rejestruje się domeny generyczne? :) No i czy na każdej domenie generycznej musi być postawiona strona?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale domena świstak.pl jako, że jest domeną generyczną, nie musiała być zarejestrowana dla ruchu płynącego z serwisu swistak.pl, kupujący mógł jedynie sądzić że taka domena ma ruch naturalny ...

Od sądzenia jest sąd a bajki zostawmy dla dzieci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka postow udowadniania po co ktos mogl zarejestrowac domene?

Sorki a jakie ma to znaczenie? Byla wolna wiec ja zarejestrowal. Moze dla ruchu a moze ruch mial w d... tylko nazwa mu sie spodobala. Rejestracja to nie przestepstwo ani powod do odebrania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od sądzenia jest sąd a bajki zostawmy dla dzieci :)

No właśnie, a sąd powinien opierać się na faktach, a nie domysłach. Czy gdyby analogiczna sytuacja dotyczyła domen pozyczki*pl i pożyczki*pl to tez byś powiedział, że pożyczki*pl ma wartość ograniczającą się do ruchu z portalu na domenie pozyczki*pl? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co kogo obchodzi po co komuś domena ze słownikowym wyrazem!???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestracja to nie przestepstwo ani powod do odebrania :P

Nie widziałem uzasadnienia sądu ale wątpię aby rejestracja była w nim podana jako powód :)

 

Ja naprawdę rozumiem Wasze niezadowolenie i obawy, które wynikają z takiej decyzji sądu.

Ale powinniśmy chyba zachować większy dystans do takich spraw i pełniejszy obiektywizm.

Dlatego proponuję abyśmy nie naginali faktów w drugą stronę :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka postow udowadniania po co ktos mogl zarejestrowac domene?

Sorki a jakie ma to znaczenie? Byla wolna wiec ja zarejestrowal. Moze dla ruchu a moze ruch mial w d... tylko nazwa mu sie spodobala. Rejestracja to nie przestepstwo ani powod do odebrania :)

No właśnie. Czy każdy abonent domeny generycznej, na której nie ma portalu ma czuć się jak Józef K. z Procesu Kawki? Po co? A na co? Zarejestrował bo chciał.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrował bo chciał.

'Zarejestrował' a 'wykorzystał' to dwa odrębne pojęcia.

Nóż tez można kupić ale nie wolno go wykorzystywać do czynów zabronionych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Grzegorz dotknął ciekawej kwestii. Trochę na własne życzenie, umieszczając logo z polskim znakiem, Swistak powodował, że niejeden użytkownik próbował wejść na serwis aukcyjny poprzez domenę IDN. W późniejszym okresie było to jakby zaproszenie na stronę erotyczną... O którą potem były pretensje.

 

O to to! Nareszcie ktoś to napisał :-) Swistak.pl umieścił w logo nazwę NIE SWOJEJ domeny. Dał tym samym do zrozumienia użytkownikom serwisu, że MOGĄ na tą stronę wejść wpisując w przeglądarkę ŚWISTAK.PL, mając pełną świadomość, że TA domena kieruje na serwis erotyczny. Ha ha! A potem mieli pretensje, że ktoś im psuje wizerunek :-)

 

To jest PATOLOGIA ta cała sprawa.

 

@heden.pl: zgadzam się z Twoimi postami, chyba po raz pierwszy. I nawet bym Ci piątkę przybił za nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='umberto' date='pon, 19 paź 09' post='238518']

czy ty nadal nie rozumiesz, że nazw się NIE PATENTUJE, tylko opatruje ZNAKIEM TOWAROWYM.

 

Czyli nie mają opatentowanej nazwy nie dlatego, że nie otrzymali takiej ochorny, tylko dlatego, że jest to niemożliwe prawnie, ponieważ PATENT a ZNAK TOWAROWY to dwa różne zagdanienia prawa własności przemysłowej! [...]

 

Czy ty nadal nie rozumiesz, że w tym przypadku dokładnie mnie ta cała terminologia zwyczajnie nie interesuje?

Czy to jest znak towarowy czy patent, nie zmieni to faktu takiego, że ktoś pokusił się o działania ochronne dla świstaka nie zaś swistaka?

 

[...] QRVA, ludzie nauczcie się wreszcie, bo nie wiecie, o czym gadacie, a gadacie, że ktoś was w trąbę robi. Podstawowe pojęcia prawne to są! Taka namiastka. No k...a mać!

 

I łaskawie nie pozwalaj sobie przeklinać w odniesieniu do mojej wypowiedzi.

 

[...] Zajrzyjcie do Wikipedii na opis PATENT a potem na ZNAK TOWAROWY. Dyskusja z analfabetami mija się chyba z celem.,

 

Dyskusja bowiem z chamami, mija się chyba z celem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż nie ma, a szkoda, uzasadnienia SPDI to można podejrzewać, że rozstrzygnięcie było wg prawa - niezależnie od nastrojów w środowisku.

 

Wydaje mi się jednak, że jakieś Stowarzyszenie Domainerów powinno się skupić na działaniach, które pozwoliłyby na zreformowanie Sądu Arbitrażowego, jego zasad oraz regulaminu NASK. Sytuacja gdzie jeden arbiter w jednej tylko instancji decyduje o prawach do domen wartych nieraz kilka razy więcej niż sam majątek arbitra jest sytuacją niesamowicie korupcjogenną.

 

O tym fakcie Stowarzyszenie powinno mówić głośno i wydać na to spore środki - dla własnego interesu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż nie ma, a szkoda, uzasadnienia SPDI to można podejrzewać, że rozstrzygnięcie było wg prawa - niezależnie od nastrojów w środowisku.

Myślisz tak nawet wiedząc, że sędzia jest kolegą pełnomocnika swistak.pl Sp. z o.o.? Czy to może nieprawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślisz tak nawet wiedząc, że sędzia jest kolegą pełnomocnika swistak.pl Sp. z o.o.? Czy to może nieprawda?

Prawo i Sprawiedliwość nie zawsze idą w parze. I proszę nie doszukiwać się tutaj konotacji politycznych.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się jednak, że jakieś Stowarzyszenie Domainerów powinno się skupić na działaniach, które pozwoliłyby na zreformowanie Sądu Arbitrażowego, jego zasad oraz regulaminu NASK. Sytuacja gdzie jeden arbiter w jednej tylko instancji decyduje o prawach do domen wartych nieraz kilka razy więcej niż sam majątek arbitra jest sytuacją niesamowicie korupcjogenną.

 

O tym fakcie Stowarzyszenie powinno mówić głośno i wydać na to spore środki - dla własnego interesu :P

 

Dokładnie !

I to właśnie stanowi w chwili obecnej największy problem z jakim się muszą zmierzyć domainersi .

Bardzo sensowny wpis .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie przesadzacie. To wszystko to przypadek. Przecież jeden z prezesów nigdy by nie działał na niekorzyść całej domenowej wiary i zawsze postawi dobro społeczności domainersów ponad własne biznesy :P

 

 

A tak prawie na serio w całej tej sprawie ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Jak cała ta rola jednego z założycieli Pswd :P odbije się na dalszej działalności stowarzyszenia, które bądź co bądź ma działać dla i w sprawie domeniarzy, a tutaj niestety (według mnie) jest inaczej.

Wiele osób związanych ze domainingiem wydało już wyrok lub oceniło cała sytuacje według własnych kryteriów. Wizerunek oraz powiązanie tego "kontrowersyjnego przejęcia domeny" z jednym z prezesów :P stowarzyszenia domainerów, oczywiście rzuca duży cień, na jego jeszcze nie do końca rozpoczęta działalność.

Osobiście nie wyobrażam sobie, aby stowarzyszenie załatwiało tego typu sprawy właśnie w taki sposób (jak jedna z jego głównych twarzy). Wygląda to wszystko tak jakby ktoś działał tylko i wyłącznie dla własnej określonej korzyści i promocji co ma się nijak do założeń stowarzyszenia.

 

I jeszcze te powiązania, ale nie ma sie czym martwić jak są to pewnie ABW ma wszystko na tasmie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież Rafał jest prezesem ds. marketingu, a cała akcja to taki chwyt marketingowy mający na celu wypromowanie Stowarzyszenia ! :P

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie przesadzacie. To wszystko to przypadek. Przecież jeden z prezesów nigdy by nie działał na niekorzyść całej domenowej wiary i zawsze postawi dobro społeczności domainersów ponad własne biznesy :P

 

 

A tak prawie na serio w całej tej sprawie ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Jak cała ta rola jednego z założycieli Pswd :P odbije się na dalszej działalności stowarzyszenia, które bądź co bądź ma działać dla i w sprawie domeniarzy, a tutaj niestety (według mnie) jest inaczej.

 

 

Ma dzialac dla i w sprawie swoich czlonkow, o czym nizej...

 

Wiele osób związanych ze domainingiem wydało już wyrok lub oceniło cała sytuacje według własnych kryteriów. Wizerunek oraz powiązanie tego "kontrowersyjnego przejęcia domeny" z jednym z prezesów :P stowarzyszenia domainerów, oczywiście rzuca duży cień, na jego jeszcze nie do końca rozpoczęta działalność.

Osobiście nie wyobrażam sobie, aby stowarzyszenie załatwiało tego typu sprawy właśnie w taki sposób (jak jedna z jego głównych twarzy). Wygląda to wszystko tak jakby ktoś działał tylko i wyłącznie dla własnej określonej korzyści i promocji co ma się nijak do założeń stowarzyszenia.

 

I jeszcze te powiązania, ale nie ma sie czym martwić jak są to pewnie ABW ma wszystko na tasmie...

 

 

 

 

Bo to cale stowarzyszenie, to nic innego, jak wlasnie ochrona WLASNYCH interesow. Zebrala sie klika kolesi po cichu, ustalili jakies swoje zasady, nazwali sie stowarzyszeniem wlascicieli domen i chca reprezentowac nas wszystkich. A tak naprawde zalezy im na wlasnej promocji. Majac takich kolegow tez bym sie o nic nie bal. To powinno nazywac sie kolko wzajemnej adoracji, bo jak na razie to jest proba wyciszania sprawy i usprawiedliwiania. Jesli faktycznie sedzia mial powiazania z jedna strona w sprawie, to zdecydowanie tym faktem powinna zajac sie prokuratura, ew. CBA. Gdyby jednak byly dowody, ze sedzia byl bezstronny, to wielu z nas powinno byc posądzonych o pomowienie. Jak na razie to ragni probuje sie tlumaczyc i oczerniac poprzedniego abonenta świstak.pl, ale nic nie wspomina o powiazaniach ze sedzia, ani nie wyjasnil tego, ze bezprawnie uzywal w swoim logo literki Ś. Kolega prezes stowarzyszenia tez ucina sie od sprawy i nabiera wody w usta, bo po co kompromitowac kolege? Kolega prawnik vice tez milczy... 

 

O czym tu mowa? 

 

Niby w jaki sposob świstak.pl wplywal na negatywny wizerunek swistak.pl? Przeciez to wlasnie swistak.pl swoimi poczynaniami (wspomniana litera Ś w logotypie) doprowadzil do wzmożonego ruchu na świstak.pl! 

 

Poza tym, argument, jakoby swistak.pl kojazyl sie z portalem aukcyjnym jest na maksa wysrubowany! Producent Alpen Gold w takim razie powinien pozwac swistak.pl o wykorzystanie wizerunku świstaka w internecie, bo to przeciez dzieki jego czekoladom ten zwierzak stal sie popularny. 

 

Czuje po prostu smrod...  ;)

 

 

 

 

Jak zarejestruje sobie domene swistaki.pl/świstaki.pl i zrobie sobie tam sklep z wyrobami ze srebra, to tez mnie swistak.pl pozwie, bo tylko oni moga uzywac swistaka w handlu elektronicznym?! Ludzie, nie dajmy sie zwariowac! 

 

Przyjmijmy, ze istnieje nadal marka samochodow Żuk. Producent ma domene zuk.pl, a ja zarejestrowalem sobie żuk.pl. Robie to samo, czyli przekierowuje domene na serwisy erotyczne. Dlaczego mam tego nie robic?! Mi akurat żuk kojarzy sie z bzykaniem, wiec dlaczego mialbym jej nie wykorzystac tak, jak ja chce? Co innego, gdybym tam faktycznie oczernial producenta i samochody marki Żuk, albo prowadzil handel samochodami konkurencji, to zgodze sie, ze producent tych samochodow mialby racje, aby wytoczyc mi proces. 

 

Dziwi mnie tez fakt, ze wlasciciel swistak.pl nie zadbal na samym poczatku o IDN. Jest sam sobie winien. Tlumaczenie ragni, ze nie byl zainteresowany domena jest dziecinne. Skoro nie byl zainteresowany, mogl wytoczyc proces o dzialanie na szkode firmy swistak.pl, a nie o odbieranie domeny! Jakie ma prawo do slowa "świstak"? Jest to nazwa wlasna?! Proponuje zajzec np do Wikipedii Sa ludzie, ktorzy sie tak nazywaja i tez maja prowo do domeny. Jednym slowem - parodia. Wrecz przypomina mi to czasy komuny: cenzura, obluda, uklady i partyjniactwo...

 

Dziekuje za takie stowarzyszenie. Jak bede chcial [censored] komus domene, to zareczam, ze wowczas do tego stowarzyszenia przystapie  :) Dawniej wstepowalo sie do PZPR, teraz popularne i oplacalne sa PZPN i PO, inni zapisza sie do PSWD... Towarzysze swoim krzywdy nie pozwola zrobic, a ile mozna zyskac!  :P

 

Co do sadu arbitrazowego, to wg. mnie nie powinien istniec. Po to place podatki, zeby sedziowie i adwokaci mieli co robic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym, argument, jakoby swistak.pl kojazyl sie z portalem aukcyjnym jest na maksa wysrubowany! Producent Alpen Gold w takim razie powinien pozwac swistak.pl o wykorzystanie wizerunku świstaka w internecie, bo to przeciez dzieki jego czekoladom ten zwierzak stal sie popularny.

Czuję się w obowiązku doprecyzować Twoją wypowiedź.

Kraft Foods jest producentem czekolady Alpen Gold ale świstak był wykorzystywany w innej jego marce:

.

Należy też pamiętać, że świstak już nie zawija lecz zarządza.

W specjalnym oświadczeniu można usłyszeć:

Świstak już nie zawija ale zwinąć też się nie da
:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zarejestruje sobie domene swistaki.pl/świstaki.pl i zrobie sobie tam sklep z wyrobami ze srebra, to tez mnie swistak.pl pozwie, bo tylko oni moga uzywac swistaka w handlu elektronicznym?! Ludzie, nie dajmy sie zwariowac! 

 

świete słowo: nie dajmy sie zwariować. a to co piszesz jest właśnie zaprzeczeniem Twojego zawołania. każdy średniorozgarnięty domainer zdaje sobie sprawę daczego domena została odebrana - co akurat w tym przypadku ejst wada naszego orzecznistwa - być może powinien być nakaza usunięcia treści, odszkodowanie etc

 

Bo to cale stowarzyszenie, to nic innego, jak wlasnie ochrona WLASNYCH interesow. Zebrala sie klika kolesi po cichu, ustalili jakies swoje zasady, nazwali sie stowarzyszeniem wlascicieli domen i chca reprezentowac nas wszystkich. A tak naprawde zalezy im na wlasnej promocji. Majac takich kolegow tez bym sie o nic nie bal. To powinno nazywac sie kolko wzajemnej adoracji, bo jak na razie to jest proba wyciszania sprawy i usprawiedliwiania.

 

 

Dziekuje za takie stowarzyszenie. Jak bede chcial [censored] komus domene, to zareczam, ze wowczas do tego stowarzyszenia przystapie  :P Dawniej wstepowalo sie do PZPR, teraz popularne i oplacalne sa PZPN i PO, inni zapisza sie do PSWD... Towarzysze swoim krzywdy nie pozwola zrobic, a ile mozna zyskac!  :P

 

 

będę wdzieczny jak przestaniesz sobie wycierac gebę osobami, których nie znasz

 

a dodatkwo w temacie, może przykłąd komuś coś pokaże:

 

mam serwis podajlape.pl ( nie ejst potęga, ale w kręgu kynologicnym dość znany ) jeżeli nie miałbym domeny podajłapę.pl, a ktoś zaproponowałby mi jej odkupienie za kilkaset pln to bym może odkupił, chyba, zę stwierdziłbym, ze nie potrzebuje . jeżli jednak abonent tej domeny po nieudanej sprzeda,zy wrzuciłby tam erolinki czy choćby ogłoszenia o sprzedaży nierodowodowych szczeniąt ( co u nas jest wykluczone na podajlape.pl ) i zaczałbym dostawać maile i telefony od własnych userów to nie rozumiem dlaczego miałbym nie wystąpić do sądu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]mam serwis podajlape.pl ( nie ejst potęga, ale w kręgu kynologicnym dość znany ) jeżeli nie miałbym domeny podajłapę.pl, a ktoś zaproponowałby mi jej odkupienie za kilkaset pln to bym może odkupił, chyba, zę stwierdziłbym, ze nie potrzebuje . jeżli jednak abonent tej domeny po nieudanej sprzeda,zy wrzuciłby tam erolinki czy choćby ogłoszenia o sprzedaży nierodowodowych szczeniąt ( co u nas jest wykluczone na podajlape.pl ) i zaczałbym dostawać maile i telefony od własnych userów to nie rozumiem dlaczego miałbym nie wystąpić do sądu ?

Być może będziesz miał okazję się wykazać przed sądem, właśnie zarezerwowałem domenę podajlapę.pl i coś na niej zrobię. Cokolwiek, na co będę miał ochotę, bo będzie moją własnością. Dziękuję za inspirację :P

 

ps. Niniejszą deklaracją nie składam Ci żadej propozycji kupna, odsprzedaży, wynajmu czy dzierżawy, informuje jedynie o tym fakcie na otwartym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×