Jump to content
domenator

Zbieramy podpisy dla JKM!

Recommended Posts

JKM był dziś w programie Gorący temat na TVP2. Nawet dobry redaktor, który przedstawiał odpowiedni poziom inteligencji i wiedzy, dzięki czemu nie było głupich pytań, tylko konkrety.

 

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/go...0062010/1831440

 

I w TVP info z tym samym redaktorem:

 

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/mi...10-2010/1833930

 

Zakończenie wczorajszej debaty na UW w wykonaniu JKM:

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobrze wypadł, no i w końcu dali redaktora normalnego. Tak powinno wyglądać dziennikarstwo, aż się miło oglada taką rozmowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olechwski rozczarował na całej linii, na prawdę mysałem że ma coś konkretnego do zaoferowania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś on/off(?) topic: Domena upr.pl znów w posiadaniu Unii Polityki realnej

 

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że domena upr.pl została przywrócona Unii Polityki Realnej. Dotychczasowe zamieszanie było spowodowane faktem, iż grupka działaczy usuniętych z UPR usiłowała dokonać nieważnej cesji praw do domeny na bliżej nieznaną osobę trzecią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcinkiewicz: Przepraszam wszystkich. Uczcie się na moich błędach

 

Marcinkiewicz zagłosuje na Komorowskiego (więc ma za co przepraszać) i dodaje:

 

Dam Platformie ostatnią szansę, żeby przez te półtora roku pokazała, że rządy w Polsce mogą być efektywniejsze. Robię to, choć wielu moich znajomych ma dylemat z głosowaniem w tych wyborach. Młodzi ludzie rozkładają ręce i pewnie na koniec zagłosują na Korwin-Mikkego.

 

Nawet Marcinkiewicz zauważył, że JKM rządzi w internecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że sztab JKM odpalił gigantyczną kampanię w Adwords dla strony 2010prezydent.org

Bynajmniej Adwords dla treści prezentuje się bardzo dobrze bo widzę tą reklamę praktycznie na każdej stronie politycznej ;)

 

Swoją drogą tylko czekać aż gazeta.pl wyfiltruje tę kampanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Swoją drogą tylko czekać aż gazeta.pl wyfiltruje tę kampanie.

 

 

Coś mi się przypomniało a propos ... I trochę z mojego, dokładnie terytorialnie ujmując je, podwórka. Właściwie to, że gazeta gazecie nierówna ;]. I że istnieje medialny Świat, w którym relacje ze spotkań z politykami przedstawia się Czytelnikom niezależnie od łączenia gazety z jakąś opcją czy w zw. z tradycjami "historycznymi" gazety [ta była raczej zawsze łączona z lewicą]:

 

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty24/2680...ygram,id,t.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Na ktorego z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich zaglosuje Pani? Na Bronislawa Komorowskiego? Na Jaroslawa Kaczyńskiego? Na Grzegorza Napieralskiego? Na Waldemara Pawlaka? Na Andrzeja Olechowskiego? Moze Pani ewentualnie wskazać innego kandydata?"

 

Tutaj macie próbkę jak w Polsce przeprowadza się sondaże telefoniczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Na ktorego z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich zaglosuje Pani? Na Bronislawa Komorowskiego? Na Jaroslawa Kaczyńskiego? Na Grzegorza Napieralskiego? Na Waldemara Pawlaka? Na Andrzeja Olechowskiego? Moze Pani ewentualnie wskazać innego kandydata?"

 

Tutaj macie próbkę jak w Polsce przeprowadza się sondaże telefoniczne.

 

 

Nie neguję, ale podaj źródło dla uwiarygodnienia. W innym wypadku pozostanie uogólnienie, że tak się w Polsce przeprowadza sondaże wyborcze [telefoniczne].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Nie mam żadnego dowodu ale mój Ojciec mówił że jeszcze przed poprzednimi wyborami dzwonili do niego i wyglądało to podobnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za chwilę debata prezydencka z Komorowskim (który jednak weźmie udział), Kaczyńskim, Napieralskim i Pawlakiem:

 

http://www.tvp.info/debata-prezydencka/wideo/tvpinfo/526478

 

Ciekawa strategia Komorowskiego.. zaskoczył pozostałych swoją obecnością. Czy liczy na to, że konkurenci nie mieli czasu przygotować trudnych pytań dla niego?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za chwilę debata prezydencka z Komorowskim (który jednak weźmie udział), Kaczyńskim, Napieralskim i Pawlakiem:

 

http://www.tvp.info/debata-prezydencka/wideo/tvpinfo/526478

 

Ciekawa strategia Komorowskiego.. zaskoczył pozostałych swoją obecnością. Czy liczy na to, że konkurenci nie mieli czasu przygotować trudnych pytań dla niego?

 

DD

 

 

W dobie domen pewnie nie dadzą się zaskoczyć i otrzymają coś do przeczytania via email, w końcu nie tylko Komorowski może czytać z kartki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bronisław Komorowski wygrał studenckie prawybory na UMK. Drugie miejsce zajęli ex aequo Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin-Mikke.

 

http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,79989...ora_na_UMK.html

 

Ale ciekawsza jest "rzetelna" sonda po obok artykułu... :)

 

11wdf8h.jpg

 

Ale zagłosujcie i sami zobaczcie, który kandydat wygrywa ;)

 

DD

 

 

Sama "sonda" jest oczywiście sugerująca. Sugeruje, że ponad "innymi kandydatami" są ci wymienieni.

 

Niemniej, jest to pytanie o to kto wg uczestników "sondy" wygra wybory a nie na kogo głosowaliby ci uczestnicy.

 

 

Jak już wielokrotnie powtarzałem, pseudosondaże internetowe nie mają nic wspólnego z badaniami naukowymi i dociekaniem do prawdy. Osobiście, nie przejmowałbym się nimi ...

 

Przy okazji, odnotować należy, że może niechcący ;), organizatorom tej "sondy" wyszła miażdżąca opinia jej uczestników co do tego, jakie wg tych uczestników będą wyniki Wyborów na Prezydenta RP :P

 

Nie oznacza to, powtórzę, preferencji wyborczych uczestników sondy, ale jest to opinia co do tego kto wg nich Wybory wygra. Tego "sondażu" i jego "wyników" nie można też mylić z "prawyborami" i ich wynikami na UMK - to dwie różne sprawy.

 

Co jest jeszcze sugerujące w takich pseudosondażach internetowych? [i tutaj będzie trochę dla odmiany na "niekorzyść" wyników tego konkretnego z "GW" w kontekście wyboru "inny kandydat"].

To mianowicie, że "wyniki" są upublicznione w trakcie jego trwania i również mogą sugerować następnym uczestnikom biorącym udział w "sondażu", gdzie kliknąć [np. tam gdzie jest więcej głosów - to może działać na podświadomość] ... To niedopuszczalne.

Takie "sondaże" właściwie nigdy się nie kończą i istnieją w sieci, dopóki jakiś pan redaktor ich - w stosownym i może najlepszym wg niego momencie - stamtąd nie zdejmie. To farsa a nie sondaże.

 

 

Edit:

 

Cytowanie już w pierwszych zdaniach artykułu w "GW", w ciągu pierwszych zdań o Bronisławie Komorowskim, niewątpliwie niezmyślonej opinii pani [studentki?] z pedagogiki specjalnej, że reszta [poza p. Komorowskim] kandydatów jest śmiechu warta, jest również śmiechu warte.

To jest sugerowanie wyborcze oraz deprecjonowanie innych kandydatów jako kandydatów i jako [poważnych] ludzi.

I nie chodzi mi tutaj o ominięcie opinii tej pani ale o umieszczenie jej już prawie na wstępie artykułu.

Zrobienie z tej opinii jakby "kręgosłupa" dla tego artykułu ...

W taki sposób, otrzymuje on specyficzny wydźwięk. Zamierzony, albo wynikający z braku doświadczenia dziennikarskiego autora tekstu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa Ogólnie zgoda :) Natomiast fakt, że sonda dotyczy tego, kto zostanie prezydentem to dodatkowa manipulacja ;) Co do wyników, które mają sugerować - zanim nie zagłosujesz nie poznasz wyników, więc jest OK tak naprawdę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Natomiast fakt, że sonda dotyczy tego, kto zostanie prezydentem to dodatkowa manipulacja :)

 

Daniel, tak oczywiście masz rację - to jest dodatkowe zasugerowanie.

[...] Co do wyników, które mają sugerować - zanim nie zagłosujesz nie poznasz wyników, więc jest OK tak naprawdę.

Ok. Może tutaj i w tym konkretnym przypadku przesadziłem bo niedopatrzyłem i może nawet powinienem "zwrócić honor" GW ;)

ale chodziło mi raczej o pewna ideę, bo bywa i tak, że pewne narzędzia tak naprawę nie są dostosowane do przeprowadzania sondaży. I tam można wyniki podglądnąć jeszcze przed wzięciem udziału w sondzie. Mógłbym przecież nie szukać daleko ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie neguję, ale podaj źródło dla uwiarygodnienia. W innym wypadku pozostanie uogólnienie, że tak się w Polsce przeprowadza sondaże wyborcze [telefoniczne].

 

Kilka lat temu, przed wyborami parlamentarnymi zadzwoniła do mojego kolegi pewna gazeta, której nazwa zaczyna się od wielkiego"G" :-) Usłyszał pytanie "Na którą partię będzie Pan głosował?", po czym wymieniła wiadomo jakie partie. Kolega odpowiedział, że na Unię Polityki Realnej. Kobieta natychmiast się rozłączyła :-) To tyle ode mnie w temacie sondaży :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka lat temu, przed wyborami parlamentarnymi zadzwoniła do mojego kolegi pewna gazeta, której nazwa zaczyna się od wielkiego"G" :-) Usłyszał pytanie "Na którą partię będzie Pan głosował?", po czym wymieniła wiadomo jakie partie. Kolega odpowiedział, że na Unię Polityki Realnej. Kobieta natychmiast się rozłączyła :-) To tyle ode mnie w temacie sondaży :-)

Tak, sondaże to temat rzeka :) Łatwiej i taniej nie da się dowolnie manipulować opinią publiczną niż właśnie sondażami..

 

Przykład z jednym z sondaży prowadzonym w tej kampanii:

 

Na ktorego z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich zaglosuje Pani? Na Bronislawa Komorowskiego? Na Jaroslawa Kaczyńskiego? Na Grzegorza Napieralskiego? Na Waldemara Pawlaka? Na Andrzeja Olechowskiego? Moze Pani ewentualnie wskazać innego kandydata?

 

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/jak_sie_s...za_kampanii/564

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×