Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Nie chcę się wtrącać między wódkę, a zakąskę, ale szacunek to podstawa, trochę przegięcie wyskoczyć do oferenta z tekstem , że on lub jego oferta jest śmieszna. W życiu bym tak nie napisał do potencjalnego Klienta, nawet jakbym był pewien, że biznesu nie ubijemy.

 

szacunek dla każdego klienta , który również go okazuje -TAK

szacunek dla klienta, który w kilku mailach cwaniakuje a na końcu obraża nas jako sprzedawcę - NIE, bo z jakiej paki ?

 

 

zdarzyło mi się kilkukrotnie zejść z ceny Klientowi, który złożył ofertę, trochę ponegocjował i kupił, zachowując kulturę przez cały czas trwania transakcji

zdarzyło mi się też kilka razy NIE SPRZEDAĆ domeny , po tekście " oddaj domenę, internetowy "*** " , gdzie "***" to nienajdelikatniejszy epitet

zdarzyło mi się też oddać domenę pod projekt niekomercyjny

 

słowem, szacunkiem odpowiadam na szacunek, ale raz chyba nie wytrzymałem , bo gość się uwziął :)

jeżeli posiada się kilkaset lub więcej domen - przekrój Klientów/ oferentów i kultury jaką prezentują jest bardzo szeroki

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rób, jak tam uważasz, ani mnie to ziębi, ani parzy, napisałem tylko własne przemyślenie i własne potencjalne zachowanie. Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

po sprzedaniu domeny na allegro wysłałem kod authinfo do kupującego i otrzymałem taką wiadomość :

post-9705-1312826774_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
po sprzedaniu domeny na allegro wysłałem kod authinfo do kupującego i otrzymałem taką wiadomość :

 

I co w tym dziwnego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co w tym dziwnego ?

Dokladnie.

Pomijając mój czas - nic mnie nie kosztuje wyedukować klienta.

Zazwyczaj wyjasniam im plusy i minusy rejestratorów i doradzam co i jak mają zrobić.

Taka moja rola. By nie powiedzieć nasza. Ale nie wypowiadam się za wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to tak jakbym kupił auto i pytał się co mam z nim zrobić...

Jeśli byś nie posiadał wiedzy na ten temat to byś zapytał. Albo prawa jazdy.

 

Edit:

Mam nadzieję że to wiele Ci wyjaśni dlaczego ktoś może czegoś nie wiedzieć.

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=433676

http://www.di.pl/index.php?showtopic=70677&hl=

http://www.di.pl/index.php?showtopic=71688&hl=

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
to tak jakbym kupił auto i pytał się co mam z nim zrobić...

Rozumiem,że jak napisze do Ciebie klient,który będzie chciał kupić domenę i zapyta w jaki sposób można przeprowadzić transakcję to mu nie wytłumaczysz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to tak jakbym kupił auto i pytał się co mam z nim zrobić...

 

Dla wielu osób zakup domeny oznacza wypełnianie papierków i cesję więc wcale nie ma w tym nic dziwnego że gość nie wie co ma zrobić z Authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem,że jak napisze do Ciebie klient,który będzie chciał kupić domenę i zapyta w jaki sposób można przeprowadzić transakcję to mu nie wytłumaczysz ?

 

no chyba odp jest oczywista, z resztą zanim dodałem post to wytłumaczyłem.

Facet najpierw dzwonił do mnie zanim zakupił i mi mówił hasła typu "na rynku domen więcej nie dostaniesz za nią" itp itd i dlatego jego @ mnie zdziwił :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomijając mój czas - nic mnie nie kosztuje wyedukować klienta.

Zazwyczaj wyjasniam im plusy i minusy rejestratorów i doradzam co i jak mają zrobić.

Taka moja rola. By nie powiedzieć nasza. Ale nie wypowiadam się za wszystkich.

 

Całkowita zgoda z lufthansa, po kilkukrotnej konieczności pisania od nowa co i jak należy zrobić z domeną, mam przygotowany tekst, który wklejam do maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po sprzedaniu domeny na allegro wysłałem kod authinfo do kupującego i otrzymałem taką wiadomość :

 

To trzeba przeprowadzić transakcję z klientem do końca, a nie publicznie się z niego nabijać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra, widzę, że ostatnio jest wręcz wysyp naprawdę "zabawnych" komentarzy do ofert.... Albo Klient jest śmieszny w swojej propozycji ofertowej, albo tępak nie umie wykorzystać authinfo. Boki zrywać!

Share this post


Link to post
Share on other sites
... tępak nie umie wykorzystać authinfo. Boki zrywać!

Zamiast zrywać boki i nazywać klientów tępakami, zastanówcie się czy każdy z Was jest geniuszem i wszystko wie ?

Sam wielokrotnie dopytywałem i dopytuję o różne kwestie techniczne bo one na co dzień mniej mnie interesują i nie zagłębiam się we wszystkie szczegóły.

 

Profesjonalista zamiast naśmiewać się z innych, stara się tak wszystko wyjaśnić by klient nie musiał się męczyć.

Najlepiej prostym słownictwem i niejednokrotnie w połączeniu ze zrzutem ekranu, na którym strzałkami pokazane są miejsca i kolejność działań.

Ci, którzy pracowali jako support serwisu zapewne wielokrotnie spotkali się z osobami, które nie mają pojęcia o wielu sprawach i potrzebują przewodnika, któremu będą wdzięczni za przeprowadzenie przez to 'bagno'.

 

Nie mierzcie wszystkich własną miarką.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masakra, widzę, że ostatnio jest wręcz wysyp naprawdę "zabawnych" komentarzy do ofert.... Albo Klient jest śmieszny w swojej propozycji ofertowej, albo tępak nie umie wykorzystać authinfo. Boki zrywać!

Tępakiem jest już bardziej ktoś kto pisze podobne rzeczy.

jak można napisać coś takiego? Skąd potencjalny klient ma wiedzieć co z tym zrobić?

Ja nie wyssałem z mlekiem matki wiedzy na temat Authinfo i myślę, że większość tak ma.

Więc ktoś kupujący domenę nie musi mieć nawet pojęcia o domenach i nie ma w tym nic tępego.

Czy jak kupujesz np. pasek rozrządu do auta to wiesz jak je wymienić nie interesując się autami?

Tak jak Kangur napisał nikt nie wie wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tępakiem jest już bardziej ktoś kto pisze podobne rzeczy.

jak można napisać coś takiego? Skąd potencjalny klient ma wiedzieć co z tym zrobić?

Ja nie wyssałem z mlekiem matki wiedzy na temat Authinfo i myślę, że większość tak ma.

Więc ktoś kupujący domenę nie musi mieć nawet pojęcia o domenach i nie ma w tym nic tępego.

Czy jak kupujesz np. pasek rozrządu do auta to wiesz jak je wymienić nie interesując się autami?

Tak jak Kangur napisał nikt nie wie wszystkiego.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie post plw i będziesz wiedział o co Mu chodziło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tępakiem jest już bardziej ktoś kto pisze podobne rzeczy.

jak można napisać coś takiego? Skąd potencjalny klient ma wiedzieć co z tym zrobić?

Ja nie wyssałem z mlekiem matki wiedzy na temat Authinfo i myślę, że większość tak ma.

Więc ktoś kupujący domenę nie musi mieć nawet pojęcia o domenach i nie ma w tym nic tępego.

Czy jak kupujesz np. pasek rozrządu do auta to wiesz jak je wymienić nie interesując się autami?

Tak jak Kangur napisał nikt nie wie wszystkiego.

 

To była ironia ;-)

 

edit: heden mnie ubiegł ;-)

Edited by degone

Share this post


Link to post
Share on other sites
Profesjonalista zamiast naśmiewać się z innych, stara się tak wszystko wyjaśnić by klient nie musiał się męczyć.

(...) Nie mierzcie wszystkich własną miarką.

 

Kangur ma - jak zwykle - rację.

Dodam, że czasem taka życzliwość przynosi całkiem wymierne korzyści.

Sprzedałem klientowi domenę "xxxxxxx.com.pl", nie bardzo wiedział co dalej robić, opisałem co i jak. Na koniec transakcji podziękował i dodał, że gdybym miał coś jeszcze z jego dziedziny, to aby mu jak najbardziej przesłać ofertę. Przyznam, że widocznie nie mam jeszcze odpowiedniego domenowego "nosa", bo nie przyszło mi wcześniej do głowy sprawdzać dokładnie dziedzinę klienta. No, ale skoro już klient pyta, to dla "spokojności" sprawdzam i okazuje się, że jest wolna angielska wersja jego dziedziny "xxxxxing.pl". Zarejestrowałem, następnego dnia, po krótkich negocjacjach, była sprzedana. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby klient był zorientowany w domenowej tematyce, sam wcześniej przekopałby całą bazę i trafił na wolną domenę.

 

Zamiast więc nabijać się z klienta, po pierwsze - edukujmy, ale po drugie - cieszmy się, że nie wszyscy KK mają wystarczającą wiedzę domenową, bo gdyby tak było, to KK zajmowaliby się m.in. przechwytywaniem domen, zakładaniem opcji i kupowaliby domeny tylko w dziale "sprzedam" na DI, oczywiście po cenach d2d.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kangur ma - jak zwykle - rację.

(...) gdybym miał coś jeszcze z jego dziedziny, to aby mu jak najbardziej przesłać ofertę.

Ty mnie tu nie podpuszczaj tylko przyznaj, że przymierzasz się do taniego odkupienia ode mnie jakieś domeny z dziedziny Twojego klienta :)

 

edit:

Nie ośmieliłbym się zapuszczać w zdominowaną przez Ciebie branżę wink.gif

Nie chcę kontynuować OT więc tylko podpowiem, że to nie jedyna bliska mi branża :)

A napitki odpuściłem.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty mnie tu nie podpuszczaj tylko przyznaj, że przymierzasz się do taniego odkupienia ode mnie jakieś domeny z dziedziny Twojego klienta :D

 

Uroczyście oświadczam, że ta dziedzina nie ma nic wspólnego z branżą spożywczą :D

Nie ośmieliłbym się zapuszczać w zdominowaną przez Ciebie branżę :)

 

O, przepraszam, skłamałem mam "napitki#pl" , ale to się już nie powtórzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla Kolegów, którzy nie załapali, moja ostatnia wypowiedź była w konwencji ironicznej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem taką oto wiadomość z formularza kontaktowego Dropped z ofertą domeny:

 

Potrzebuję kod authinfo domeny xxx.pl. Proszę o informację jak możemy uzyskać taki kod ?

Występuję w imieniu właściciela domeny.

Ani witam ani pocałuj mnie w dupę. Jak byście odpisali? Podpowiem, że nadawca z firmowego maila, zajmujący się szerokim IT, tworzeniem stron itp. z szyldem "postaw na specjalistów"... Podawać kod? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj dostałem taką oto wiadomość z formularza kontaktowego Dropped z ofertą domeny:

 

 

Ani witam ani pocałuj mnie w dupę. Jak byście odpisali? Podpowiem, że nadawca z firmowego maila, zajmujący się szerokim IT, tworzeniem stron itp. z szyldem "postaw na specjalistów"... Podawać kod? :lol:

 

Napisz a Państwa specjaliści nie wiedzą? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
btw ... z textu wynika że piszą w Twoim imieniu :lol:

 

Dlatego ja bym ich poprosił o przedstawienie dokumentu, na podstawie którego twierdzą, że występują w Twoim imieniu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×