Jump to content
blazej

historia.pl

Recommended Posts

Jeśli dla portalu historia.pl będzie pisał np. Wołoszański to rewelacja, ale jeśli będą to suche fakty i nudne cyfry to wyjdą z tego flaki z olejem. Dziś historię trzeba umieć przedstawić - nawet w takiej formie: http://niewiarygodne.pl/query,%22tajemnice...,kategoria.html

Serwis będzie musiał znaleźć swoją formułą gdzieś pomiędzy suchymi faktami a "plotkami" historycznymi. Nie chcę żeby do portalu przyciągała sensacja, ale oczywiste jest, że serwis nie może być nudny. Musi zachęcać do wejścia, poczytania, zainteresowania się danym tematem nawet przez osobę, która nie jest "fanem" historii.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ciekawe było by dodanie historii miejscowości np: skąd się wzięła nazwa Pcim Dolny i jaką Pcim ma historię.

 

Taki mały przykład mojej rodzinnej miejscowości:

Miasto Jaworzyna Śląska - Konigszelt

Etymologia nazwy osady (dzisiaj miasta), w brzmieniu dosłownym, : "Namiot Królewski", nawiązuje do dziejów wojny 7-mio letniej, a przede wszystkim do faktu stacjonowania tutaj, na polach pomiędzy Bolesławicami a Starym i Nowym Jawornikiem, w czasie od czerwca do końca września 1761 roku, wojsk pruskich i ich dowódcy - Fryderyka II króla Prus, którego namiot miał się znajdować w miejscu dzisiejszego dworca kolejowego Jaworzyny Śląskiej. Nazwę tę nadano osadzie w dniu 29 listopada 1843 roku, kiedy zbudowano tu przystanek kolejowy linii Wrocław - Świebodzice. :wacko:

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zarabiać może nie tylko na reklamie, ale i na książkach. Pozycje Normana Davisa to bestsellery sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zarabiać może nie tylko na reklamie, ale i na książkach. Pozycje Normana Davisa to bestsellery sprzedaży.

Oczywiście, że tak :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wikipedia zbierała ostatnio 6 mln$ na działalność, ciekaw jestem jaki budżet będzie miała historia.pl ;)

Mnie sie pomysł tez podoba bardzo, historia była moim ulubionym przedmiotem, ba nawet na maturze 5 dostałem z niej dostałem :wacko: Będę więc śledził na bieżąco postępy i trzymam kciuki za powodzenie projektu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mysle ze pierwsza historia jaka Danel powinien przedstawic powinna byc historia sprzedazy tej domeny ;].No co gramy w otwarte karty...;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mysle ze pierwsza historia jaka Danel powinien przedstawic powinna byc historia sprzedazy tej domeny ;].No co gramy w otwarte karty...;]

Informacja o kwocie transakcji zostanie wkrótce podana - bez obaw :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacja o kwocie transakcji zostanie wkrótce podana - bez obaw :wacko:

DD

Zapewne ustalenie jaką cenę podać nie jest taką prostą sprawą :)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne ustalenie jaką cenę podać nie jest taką prostą sprawą :)

a.

 

hehehe :wacko:

 

w sumie jest tu część racji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie pytanie kierowane do autora:

Historia z poprzednich lat, która ukształtowała jakoś bieg wydarzeń, czy historia ogółem, gdzie historią jest każde wydarzenie np. rozdanie oskarów.. ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak dla mnie to to nie była zwykła sprzedaż :wacko: być może jakaś (mniejsza niż oczekiwana kwota) + część zysków z serwisu dla pb?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nagonka. :) Zechcą to powiedzą, nie zechcą to nie. Nie rozumiem tej 'afery' wokół tej transakcji.

Ja też nie :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cierpliwości :)

 

DD

Ok, ale ja dalej biję zakład, że Ty tam nie zrobisz żadnego serwisu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, ale ja dalej biję zakład, że Ty tam nie zrobisz żadnego serwisu. ;)

Nikt Ci nie broni :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×