Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Kurski, Nitras, i kilku innych

 

Nie rozśmieszaj mnie. To są tylko przypadki, które zostały nagłośnione. Gdyby nie nagłośnienie, to tzw. opinia nigdy by się nie dowiedziała. Każdego dnia immunitety chronią cztery litery setkom ludzi nieprawidłowo parkującym, przekraczającym prędkość i łamiącym inne przepisy, nie tylko drogowe. Oni tę tzw. opinię publiczną mają głęboko, przeprosiny pojawiają się dopiero gdy w grę wchodzi PR. A nagłaśnianie ma miejsce wtedy, gdy jest akurat zapotrzebowanie na skuchę posła X czy Y. Nic, a tym bardziej w mediach, nie dzieje się przypadkowo. :blush:

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaczyński też się zrzekł... (przed wyborami prezydenckimi chyba)

(w sumie on ma kierowcę i "limuzynę" marki skoda...)

 

Dla mnie się właśnie świąteczny weekend rozpoczął i głowy tymi politycznymi celebrytami już sobie nie zawracam :blush:

 

Wesołych Świąt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='horacy11' date='pią, 06 kwi 12' post='491008']
[...] I jeśli Rosja czegoś nam nie będzie chciała wydać, to nie wyda [...]

 

 

Sednem sprawy jest pocięcie dowodu rzeczowego na kawałki, symbolicznie już zobrazowane "wybijaniem szyb" w samolocie. Dostęp do wraku jest już w tym konkretnym przypadku rzeczą wtórną od momentu faktycznego zniszczenia dowodu rzeczowego. Już sam fakt właściwie natychmiastowego zniszczenia najważniejszego dowodu rzeczowego powinien zapalić w głowie "czerwone światełko", że coś jest "nie halo".

Jednak to jest też kwestia sposobu życia. Można żyć szczęśliwie oszukując się przez całe życie. Czasem tylko coś tam Człowieka w środku "ugryzie", przypomni o sobie. To tylko godność, sumienie. Ugryzie i przestanie i tak naprawdę można sobie dalej żyć.

 

[...] A że się zapytam, w którą Macierewiczową wersję bardziej wierzysz?

 

1. Samolot zestrzelono

2. Rozpylono mgłę

3. Samolot przjęto, źle naprawadzono

4. Bomba próżniowa

5. Inna bomba(aktualnie promowana wersja)

6. inne

 

[...]

 

 

Nie pomiogę Ci. Nie biorę udziału w quizach na życzenie. Trzymaj się mocno pancernej brzozy :blush:

 

Milych Świąt.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W drugą rocznicę niewyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej, napiszę tylko tak:

 

 

Kodeks karny

Art. 129.

 

Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

I czekam na dzisiejsze lamenty polaczków (już wiem kto zacz te "polaczki" bo jeszcze niedawno nie wiedzialem) typu: "Znowu ten Smoleńsk" ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
W drugą rocznicę niewyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej, napiszę tylko tak:

 

 

 

 

I czekam na dzisiejsze lamenty polaczków (już wiem kto zacz te "polaczki" bo jeszcze niedawno nie wiedzialem) typu: "Znowu ten Smoleńsk" ...

Nie ma co. Prowokator z Ciebie pierwsza klasa Yarowa. Dałbyś spokój.

 

edit: Co byś nie napisał zaraz "a nie mówiłem" - mam na myśli Twoje wyrażenie "Polaczki" - zupełnie to niepotrzebne.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma co. Prowokator z Ciebie pierwsza klasa Yarowa. Dałbyś spokój.

 

edit: Co byś nie napisał zaraz "a nie mówiłem" - mam na myśli Twoje wyrażenie "Polaczki" - zupełnie to niepotrzebne.

 

 

Użyłem drugi chyba raz w życiu tego wyrażenia. Bardziej ściśle, to dzisiaj będę używał go prawdopodobnie drugi raz w życiu. Wcześniej, burzyłem się - między innymi tutaj, na Forum - kiedy inni używali tego słowa w odniesieniu do moich Współobywateli.

 

Dzisiaj, pozwolilem sobie na swoją własną interpretację "polaczka" [tzn. jego zachowanie w jednej z sytuacji, kóra go moim zdaniem charakteryzuje].

Niedoslownie mnie zacytowałeś zresztą. Mój "polaczek" jest przez bardzo małe "pe" i nigdy nie będzie pisany z dużej litery.

 

Czy jestem "prowokatorem"? Możesz mnie tak nazywać. Dzisiaj, 10 kwietnia będzie to dla mnie zaszczyt w kontekście tego, co dotychczas o Smoleńsku tutaj napisałem.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Użyłem drugi chyba raz w życiu tego wyrażenia. Bardziej ściśle, to dzisiaj będę używał go prawdopodobnie drugi raz w życiu. Wcześniej, burzyłem się - między innymi tutaj, na Forum - kiedy inni używali tego słowa w odniesieniu do moich Współobywateli.

 

Dzisiaj, pozwolilem sobie na swoją własną interpretację "polaczka" [tzn. jego zachowanie w jednej z sytuacji, kóra go moim zdaniem charakteryzuje].

Niedoslownie mnie zacytowałeś zresztą. Mój "polaczek" jest przez bardzo małe "pe" i nigdy nie będzie pisany z dużej litery.

 

Czy jestem "prowokatorem"? Możesz mnie tak nazywać. Dzisiaj, 10 kwietnia będzie to dla mnie zaszczyt w kontekście tego, co dotychczas o Smoleńsku tutaj napisałem.

Dla mnie polaczkami jest PIS który dla własnych korzyści promuje teze o zamachu. A Ty Yarowa(jak i Twoi ideowi koledzy) jesteście zwyklymi naiwniakami.

Macierewicz wciskał wam już 10 różnych(często wykluczających się) wersji "zamachu", a Wy w każdą beznamiętnie wierzycie.

Oczywiście nie powiesz mi w którą wersję Ty wierzysz, bo jutro Macierewicz może zmienić zdanie, i wyjdziesz na frajera.

 

@Yarowa, przestań się ośmieszać, wiem że to dla Ciebie szok, ale Kaczyński zginął w zwykłej katastrofie samolotu.

Jakbyś przeanalizował, inne wypadki, w każdym mógłbyś się doszukać ingerencji osób trzecich, zamachu, UFO.

Wszystko zależy od tego, w co chcesz wierzyć.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

... klasyka :)

 

Dzisiaj jest rocznica... tak więc można liczyć na wzmożone jęczenie (czyt: ośmieszanie, poniżanie i inne przez "dzieci onetu" )

 

Mijają dwa lata a Rosja jeszcze nie dopuściła nikogo do pociętego wraku (juz pomijając przetransportowanie go do Polski, to byłby matrix) ... A w Polsce zakaz "mówienia" o Smoleńsku.

hmmm może jakby ktoś mógł obejrzeć wrak (dotknąć go) to wydałby jednogłośnie werdykt "To była katastrofa".. ale póki co... "był to zamach"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epson a nie uważasz że wśród osób komentujących dane informacje nie tylko są dzieci ale również osoby które są zmęczone wałkowaniem w kółko jednego tematu ? . Od jakiegoś czasu nawet nie mam ochoty włączać tv bo jak nie o mamie Madzi to o Smoleńsku . Wszystko ma swoje granice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Epson a nie uważasz że wśród osób komentujących dane informacje nie tylko są dzieci ale również osoby które są zmęczone wałkowaniem w kółko jednego tematu ? . Od jakiegoś czasu nawet nie mam ochoty włączać tv bo jak nie o mamie Madzi to o Smoleńsku . Wszystko ma swoje granice

.. no ale do kogo masz pretensje?

(wałkować, wałkować. ciągle o tym gadać, pokazywać aż ludziom na wymioty się weźmie (wtedy nie będą już chcieli zadawać pytań.. a pozostałych dociekliwych zaczną wyśmiewać ci pierwsi).

Tak właśnie wyglądają propagandowe media. I nie ma tu już podziału na TVN czy publiczną... gazety czy stacje radiowe. Jest to celowe i jak ktoś patrzy w TV a tam ciągle widzi Kaczyńskiego i ma pretensje do Kaczyńskiego, że go tam widzi to znaczy, że dał się nabrać na tę propagandę :D

 

Tematów innych nie ma w TV.. bo po co? ( lepiej spytać.. dlaczego?... )

A z tymi "dziećmi onetu" to taka metafora.. nie chodziło mi o dzieci :)

 

Wszystko ma swoje granice

A kto do tego dopuścił? media czy Smoleńsk sam w sobie? Czy mama Madzi?

 

 

Co to jest "telewizor?"

Częstotliwość odświeżania obrazu na ekranach telewizorów jest zbliżona do częstotliwości alfa w naszych mózgach, a także tych wyższych odpowiadających za stany głębokiej medytacji. Nikt nie pyta, czy mamy ochotę wejść w stan alfa - używamy wtedy obydwu półkul mózgowych i jesteśmy nastawieni na odbiór bodźców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie interesuję się zbytnio tym tematem, ale jak czytam o zaniedbaniach w śledztwie, czy o wymysłach powtarzanych w mediach tak jakby były faktami to sobie myślę: gdybym był w grupie trzymającej władzę i chciałbym sparaliżować środowisko PISu, to robiłbym dokładnie to samo. Swoimi działaniami starałbym się stworzyć wrażenie, że rzeczywiście jest coś do ukrycia, opowiadałbym kłamstwa itd - wszystko po to żeby rozwścieczyć obóz PIS, żeby całą ich energię skupić na katastrofie smoleńskiej, żeby móc ich nazywać nawiedzonymi itd. Jak dla mnie genialny plan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='horacy11' date='wto, 10 kwi 12' post='491994']

Dla mnie polaczkami jest PIS który dla własnych korzyści promuje teze o zamachu. A Ty Yarowa(jak i Twoi ideowi koledzy) jesteście zwyklymi naiwniakami.

Macierewicz wciskał wam już 10 różnych(często wykluczających się) wersji "zamachu", a Wy w każdą beznamiętnie wierzycie.

Oczywiście nie powiesz mi w którą wersję Ty wierzysz, bo jutro Macierewicz może zmienić zdanie, i wyjdziesz na frajera. [...]

 

 

Wszyscy myślący inaczej niż Słońce Peru są PiSowcami :)

 

Oczywiście, że Ci nie powiem nic na temat "wersji" bo mam na tyle otwarty umysł, że dopuszcza on - dopóki sprawa jest otwarta - wersji wiele.

Twój, z tego co już byleś łaskaw napisać, ograniczył się do jednej. Mowisz o "wierze"? Łyknąłeś już tę wersję z pierwszego czy pierwszych dni Katastrofy i sprawa jest już dla Ciebie zamknięta? W takim razie możesz się spokojnie wyluzować. Ten temat jest na pewno wątkiem dobrowolnym i nie każdy musi tutaj wchodzić.

 

[...] @Yarowa, przestań się ośmieszać, wiem że to dla Ciebie szok, ale Kaczyński zginął w zwykłej katastrofie samolotu.

Jakbyś przeanalizował, inne wypadki, w każdym mógłbyś się doszukać ingerencji osób trzecich, zamachu, UFO.

Wszystko zależy od tego, w co chcesz wierzyć.

 

Nie mów mi horacy11 co mam robić bo nie zwyklem słuchać nikogo oprócz samego siebie. Pozostałej cześci Twojej wypowiedzi nie komentuję bo to nie ja jestem [zwłaszcza tutaj na Forum] od przekonywania, tylko Ty.

 

Zgadzam się poz tym,

z tym co właśnie napisał epson.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Epson

Czy to wina mediów że Kaczyńskiego nikt nie lubi, że jest jaki jest? Na dowód, weź pod uwage wypowiedzi PJN i SP, którzy zaraz po odejściu od PIS'u, powiedzieli co tak naprawdę myślą o Jarku i Jego najbliższych współpracownikach.

To nie media nie lubią Kaczyńskiego, to większość nie lubi Kaczyńskiego, a media pokazują świat oczami większości, pozwalają im się wypowiedzieć.

A co do madzi, to właśnie to ludzi interesuje, bulwersuje, rusza. Na niezaleznej.pl też co chwile jest na tapecie.

 

@Yarowa

Pierwsza, podstawowa sprawa, dowody. Mamy nagrania ze skrzynek dzięki któremu możemy odtworzyć lot. Dzięki temu wiemy że piloci ryzykowali, że mimo gęstej mgły próbowali wylądować itp. Natomiast nie ma nawet poszlak które wskazywałyby na którąś z wersji Macierewicza. A wrak poza tym że ma wartośc symboliczną, niczego by nam więcej o tej katastrofie nie powiedział. Z resztą polscy śledczy mieli dostęp do wraku w Rosji.

Rozumiesz? Dowody. Nie ma ani jednego potwierdzającego wersje macierewicza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutny dzień i jeszcze bardziej smutniejszy, jest fakt, że tak naprawdę społeczeństwo, zwłaszcza ta młoda część nie rozumie co się stało. Te żarty i zachowanie jest przygnębiające.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

@Yarowa

Pierwsza, podstawowa sprawa, dowody

 

[...] A wrak poza tym że ma wartośc symboliczną, niczego by nam więcej o tej katastrofie nie powiedział.

 

[...]

Rozumiesz? Dowody.[...]

 

 

Nie wiem czy śmiać się czy płakać [nad Tobą].

 

Powiem Ci: Miłego dnia :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nawet Rosjanie nie wierzą już w brzozę

 

Rosyjscy prokuratorzy, którzy jako pierwsi dokonali oględzin miejsca katastrofy, w oficjalnym protokole nawet nie wpisali, że brzoza mogła mieć jakikolwiek wpływ na katastrofę. O drzewie w rosyjskich aktach śledczych nie ma ani słowa! "

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Naw...ml?ticaid=1e404

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Nawet Rosjanie nie wierzą już w brzozę

 

Rosyjscy prokuratorzy, którzy jako pierwsi dokonali oględzin miejsca katastrofy, w oficjalnym protokole nawet nie wpisali, że brzoza mogła mieć jakikolwiek wpływ na katastrofę. O drzewie w rosyjskich aktach śledczych nie ma ani słowa! "

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Naw...ml?ticaid=1e404

Dla dobra wszystkich komisja Millera powinna spotkać się jeszcze raz i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Epson

... a media pokazują świat oczami większości, pozwalają im się wypowiedzieć.

Oczami większości :D (dobre...)

Te oczy to kilka osób rzetelnie wykonujących propagandową misję przekazem wizualnym.

(to tylko i wyłącznie garstka rządowych ludzi narzucająca oglądającym "słuszny" i "swój" punkt widzenia.. zresztą dobrze wiesz co to jest)

 

@Yarowa

Mamy nagrania ze skrzynek dzięki któremu możemy odtworzyć lot.

Z resztą polscy śledczy mieli dostęp do wraku w Rosji.

Rozumiesz? Dowody. Nie ma ani jednego potwierdzającego wersje macierewicza.

Nagrania ze skrzynek :)"jesteśmy debeściaki"

 

Polscy śledczy mieli dostęp do wraku? Lol... jeszcze żadnego Polskiego śledczego tak na prawdę nie dopuszczono do niego..

W sumie to już nie taki wrak... pewnie za rok albo dwa... będzie to maszyna zdolna o własnych siłach wrócić do Polski..

http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smole...4555,temat.html

 

 

Miłego dnia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fraszka pt. "Filozof na forum".

 

Wtóruje propagandzie i sieczkę wciska do glacy,

Któż to taki rodacy?

To jedenaście Horacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fraszka pt. "Filozof na forum".

 

Wtóruje propagandzie i sieczkę wciska do glacy,

Któż to taki rodacy?

To jedenaście Horacy.

 

 

Bardzo trafne! Uśmiałem się :-)

 

Tylko napiszę, że mnie właśnie sprawa smoleńska coraz bardziej zaczyna interesować. I - tu uwaga do hor(ac)ego - nie jestem żadnym "pislamistą", mój stosunek do PISu jest dokładnie tami sam jak do Partii Oszustów i każdej innej sejmowej zgrai łajdaków. Ale - cytując Porucznika Mroza z filmu "Dom Zły" (notabene najlepszy polski film ostatnich lat, 5 razy oglądałem już :)) - akurat w tej sprawie "Polityka mnie nie interesuje. Tylko sprawy kryminalne". Tak właśnie. Smoleńsk to jest sprawa kryminalna i mam nadzieję, że winni kiedyś zostaną osądzeni (łącznie z miłościwie nam panującym Słońcem Peru i jego przydupasami).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×