Jump to content
umberto

Bzdury, absurdy, bezsensy, buble, kicz

Recommended Posts

to jednak miej na względzie to, że niezależnie od tego,c zy projekt, szkolenie, będa udane, to np. dany startup dostający pieniądze rozpisuje przetarg na dostawę dodatkowych usług (np. zrobienie strony internetowej, materiały reklamowe, promocję, ludzi) i pieniądze te wędrują do innych polskich firm. Zostają w kraju, bo firmy płacą podatki.

 

znam tę bzdurną teorię, wymyślili to ci, którzy biorą te dotacje, jako usprawiedliwienie przed posądzeniem o paserstwo, także to co piszesz to dla mnie żadna nowość, a ponieważ mam głębokie przekonanie, że z powodów ideologicznych masz niską wiedzę z zakresu ekonomii, a także zwykle w temacie ekonomii jest dokładnie na odwrót niż twierdzisz, więc tylko napiszę "masz rację, ale inaczej",

 

zrób prosty eksperyment, weź plastikową butelkę po mleku z szeroką szyjką, i butelkę po wódce, od sąsiada, jak jesteś abstynentem, i przelewaj wodę z jednej do drugiej z gracją polskich urzędników, czyli bez większych starań, głównie by szybko wylać, i zobacz po ilu razach dojdziesz do wniosku, że z próżnego to nawet Salomon nie naleje,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
znam tę bzdurną teorię, wymyślili to ci, którzy biorą te dotacje, jako usprawiedliwienie przed posądzeniem o paserstwo [...]

Pułapek jest wiele - np. budujemy 100 dodatkowych szkół, 100 przedszkoli, finansujemy autobusy do przewozy dzieciaków, psychologa w każdej szkole itd itp.

Gdy zostaniemy płatnikiem netto do Unii (a to już niedługo) skończą się pieniądze na utrzymanie i te wszystkie szumnie ogłaszane projekty upadną, bo nie będzie miał kto łożyć pieniądze na utrzymanie.

Za ciency są nasi politycy by wypracować sposób na samofinansowanie tych projektów - potrafią tylko wydawać kasę i odtrąbić sukces - co potem, ich już nie będzie to dotyczyć (powiedzą: "my zrobiliśmy wszystko OK, to nasi następcy nie potrafili tego utrzymać") - kolejne kary z Unii posypią się wkrótce...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zrób prosty eksperyment, weź plastikową butelkę po mleku z szeroką szyjką, i butelkę po wódce, od sąsiada, jak jesteś abstynentem, i przelewaj wodę z jednej do drugiej z gracją polskich urzędników, czyli bez większych starań, głównie by szybko wylać, i zobacz po ilu razach dojdziesz do wniosku, że z próżnego to nawet Salomon nie naleje,

JKM nawtykał ci bzdur do głowy i zakodował, a teraz powtarzasz jak mantrę. Ciekawe z czego naleje twój guru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no, Kościół katolicki to oaza spokoju, harmonii i piękna.

 

Ja tak nie uważam, ale zaskoczony jestem Twoją zmianą zdania w tym temacie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następny biurokratyczny idiotyzm. Pan/i i władca życia i śmierci. Wielki Interpretator Przepisów. Urzędas, a w tym przypadku pracownik administracji. I jak zwykle, już poszkodowani stają się jeszcze bardziej poszkodowani. Niektórzy zapewne i umierają w międzyczasie :)

 

http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna...waniu,id,t.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Następny biurokratyczny idiotyzm. Pan/i i władca życia i śmierci. Wielki Interpretator Przepisów. Urzędas, a w tym przypadku pracownik administracji. I jak zwykle, już poszkodowani stają się jeszcze bardziej poszkodowani. Niektórzy zapewne i umierają w międzyczasie ;)

 

http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna...waniu,id,t.html

 

I podobna sytuacja w Lublinie:

 

Pogrom w konkursie na dotację kulturalne przyznawane przez Urząd Marszałkowski, przeszło dziewięć wniosków na 155. Powód? Błędy formalne, na przykład skreślenia w złym miejscu formularza.

 

Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,929...wypelniali.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez co może upaść kilkaset tysięcy małych firm ? Przez to, że w porę na 11 stronach nie wyślą w terminie sprawozdania o szkodliwej dla środowiska działalności, np. że podczas swojej niszczycielskiej i wrogiej środowisku zmowie mają takie bomby ekologiczne jak.... bateria lub neonówka ... ;)

 

Już za 1 dzień zwłoki w złożeniu zeznania grozi 10 000 kary... - jak komuś padnie żarówka przy siedzeniu nad domenami, a ma działalność ...no uważać tam ;)

 

"Pikanterii sprawie dodaje to, że samo Ministerstwo Środowiska, które wymyśliło przepisy, nie rozliczyło się w terminie, wskutek czego zapłaciło karę w wysokości 10 tys. zł. I zapłaci te karę z pieniędzy podatników !!!!!!!

 

http://biznes.onet.pl/za-brak-sprawozdania...3,1,prasa-detal

 

Czy nasi politycy to nie idioci.....

Polsko, wybacz nam naszych polityków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu Jarek odnosi się także do kwestii hymnu.

Tu z kolei informacja o "oczywistym" błędzie ortograficznym:-)

Czy do zakupów cukru niemieckiego koncernu Pfeifer und Langen tez się gdzieś odnosi? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy do zakupów cukru niemieckiego koncernu Pfeifer und Langen tez się gdzieś odnosi? ;)

Szczerze mówiąc nie śledzę jego wypowiedzi 24h:-)

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że przesadził, ale cel został osiągnięty. Cała Polska mówi o cenach, analizuje, liczy:-). Dziś już Tusk zapowiedział rozmowy z hurtownikami cukru. Mistrz "tu i teraz":-) No i żeby tylko takie "bzdury" Tusk mówił to wszystkim żyłoby się lepiej:-).

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałby jeszcze porozmawiać z producentami mąki, jabłek, ziemniaków itd. za które to Kłamczyński wczoraj przepłacił. Z browarami nie musi rozmawiać, bo piwo nie podrożało, ale Jarek nie pije piwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co, miał być spadek cen? Zauważyłem też jak większość Polaków jeździ na wakacje do Egiptu i ogląda na 40 calowych plazmach w jakości HD wpadki Kłamczyńskiego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiałby jeszcze porozmawiać z producentami mąki, jabłek, ziemniaków itd. za które to Kłamczyński wczoraj przepłacił. Z browarami nie musi rozmawiać, bo piwo nie podrożało, ale Jarek nie pije piwa.

No i zapomniał kupić żarcia dla kotka. Biedny Alik. Pan przepłacił i teraz odbije się to wszystko na diecie Alika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie ziemniaki Alikowi gotował. Ciekawe, czy umie je obierać? Bo na zakupach ewidentnie nie zna się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś czyta moje posty ale Alik naprawdę jest już po drugiej stronie Tęczowego Mostu.

 

 

Edit:

 

Sorry za prywatny wtręt ale ciekawi mnie pewne zjawisko. Czy tylko ja nie widzę w tym moim poscie mojej sygnaturki a w poprzednim [nr 255] widzę? ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i zapomniał kupić żarcia dla kotka. Biedny Alik. Pan przepłacił i teraz odbije się to wszystko na diecie Alika.

Merytorycznie najwyższych lotów dyskusja. Takim przerzucaniem się obelgami i niskich lotów żartami nie zakrzyczycie Panowie nieudolności Tuska.

Zawsze zastanawia mnie tylko jak łatwo "wykształceni z dużych miast" dają się nabierać na takie antypisowskie nastroje. Ciekawe czym by ich karmił Tusk gdyby nie było Kaczora.

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Ciekawe czym by ich karmił Tusk gdyby nie było Kaczora.

 

 

Whiskas'em dla kotów ;)?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×