Jump to content
umberto

Bzdury, absurdy, bezsensy, buble, kicz

Recommended Posts

Hmmm Na poczatku tez tak myslalem, ale to media tak wykreowaly sprawe. Druga strona sie tlumaczy, ze zupelnie inaczej to wyglada, a poza tym, na zdrowy chlopski rozum, przy takiej imprezienie bedzie kilkuset luda, tylko kilkadziesiat tysiecy, wiec i koszta zupelnie inne. Media juz o tym nie pomyslaly, tylko zrobily z tego wielka sensacje.

Nieważne ile ludzi, ale koszt wynajmu obiektu powinien być stały (zakładając, że np nie wchodzi w to pakiet "sprzątanie po imprezie", który akurat od ilości luda może zależeć). Tak na marginesie, jakże często również w domainingu mierzymy KK jego miarą, przykładowo: domainer = duży rabat, mała firma - kilkaset pln, wielka korporacja - kilka k pln. Ja myslę, że ktoś tu zwietrzył okazję, gdyż tłumaczenie, że... "nie spodziewalismy się takiego zainteresowania" jest smieszne: taka ostatnia w swoim rodzaju impreza na długie lata, tak wyjątkowa osoba i na podstawie zwykłych konkursów (choć to nie ejst klasyczny konkurs skoków) nie spodziewac się takiego zainteresowania? Trzy słowa do imprezę prowadzącego: trzeba się nachapać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczył fałszywy e-mail z Kancelarii Prezydenta

 

program w TVP, kontrakt na 39 tys. zł i szofer - wszystko w 1 dzień

 

Jak to się robi w TVP(O):

 

Zamieszania wokół programu "Mam inne zdanie" ciąg dalszy. 8 marca portal wPolityce.pl jako pierwszy podał informacje o awanturze w TVP, wywołanej nagłym zdjęciem tematu o kupowaniu głosów przez polityków Platformy w Wałbrzychu. Dzisiaj poznajemy kolejne szczegóły tej bulwersującej sprawy.

 

Program miał rozpoczynać materiał filmowy o korupcji polityków PO w Wałbrzychu. Do studia na Woronicza zaproszono lokalną dziennikarkę, która ujawniła kulisy tej afery. W studiu mieli dyskutować również Julia Pitera, minister ds. walki z korupcją, Mariusz Kamiński, były szef CBA, Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA, prof. Andrzej Zybertowicz, oraz Tomasz Kaczmarek (agent Tomek).

 

Na kilka godzin przed emisją programu dyr. Iwona Schymalla po konsultacji z kierownikiem Redakcji Publicystyki TVP 1 Przemysławem Wojciechowskim podjęła decyzję, że felietonu o Wałbrzychu nie będzie a zestaw gości trzeba zmienić.

 

http://www.wpolityce.pl/view/8265/Nasz_new...z_programu.html

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie to typowo polskie zachowanie.... Bo mielismy umowę ustną.

 

Właśnie przez taką umowę ustną odkręcam właśnie na zlecenie dla pewnej instytucji sprawę strony www. Pewna firma po prostu nie wywiązała się... z umowy ustnej (gdy mnie jeszcze nie było w tym zespole) i trzeba sięgać po inną (ale tym razem na papierku). Szkoda tylko 6 miesięcy obsuwy.

 

Już prędzej typowo polskie jest niedotrzymywanie ustnej umowy choć to też byłoby generalizowanie. po prostu ludzie dzielą się na uczciwych i nieuczciwych. Uczciwy dotrzyma umowy czy była spisana czy mailowa czy na gębę.

Ja też wierzyłem kiedyś "na gębę"... do czasu jak mnie mój teraz już były przyjaciel w prącie nie zrobił właśnie na ustnej umowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też wierzyłem kiedyś "na gębę"... do czasu jak mnie mój teraz już były przyjaciel w prącie nie zrobił właśnie na ustnej umowie.

 

To musiał być wyjątkowy karzeł (m)oralny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To musiał być wyjątkowy karzeł (m)oralny. ;)

 

Uwierz mi, nie było w tym nic przyjemnego :P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To musiał być wyjątkowy karzeł (m)oralny.

Uwierz mi, nie było w tym nic przyjemnego.

Moze byloby inaczej jak bylaby to przyjaciolka... :);):P

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze byloby inaczej jak bylaby to przyjaciolka... :);):P

 

Normalnie sami erotomani... :P:P Jarek miał rację o internautach... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękujemy ci o Platformo prawdziwie obywatelska i najprawdziwiej liberalna. Rządź nami wiecznie ;)

 

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finans...podatek,1608078

 

 

Szkoda gadać :-(((( Mi cały czas dźwięczy w głowie expose Tuska ("będziemy dążyć do obniżania podatków i danin..").

Ale co z tego jak "ciemny lud wszystko kupi" i zagłosuje znowu na PO.

 

PS. Nie wiem czy zauważyliście jak w ostatnich wypowiedziach Tusk mówi w stylu "musimy zabrać pieniądze z OFE bo jak tego nie zrobimy to to uderzy w najsłabsze grupy społeczne" (cytat z pamięci). Celowo używa takich sformułowań - "najsłabsze grupy" pomyślą sobie "tak, trzeba więcej pieniędzy od bogatych wyciągać, dziękujemy Ci dobry nasz premierze Tusku" i ... głosy od "najsłabszych" (których jest coraz więcej przez coraz większe podatki!) kupione!

Oni są cwani, każda wypowiedź teraz będzie dokładnie przygotowana i będzie zawierać w sobie podprogową zachętę to głosowania na tych oszustów! Zwróćcie na to uwagę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolałbym, aby państwo wprowadziło większą kontrolę banków, wobec których zwykły obywatel najczęściej nie ma szans. Banki się rozpasały, a ustawy bankowe chronią jedynie banki, a nie klientów.

 

Wiem, że to są tytuły gazetowe, ale takie kwestie najczęściej interesują zwykłego obywatela:

 

Przeniosła całą rodzinę do Alior Banku. W "nagrodę" płaci więcej

 

Poszła z paszportem do banku, w którym ma konto. Bank go nie uznał

 

Wysyłasz przelew za granicę? Sprawdź, czy bank odbiera "przelewy europejskie"

 

Bank zmniejszył limit kredytowy. Klientka: Nic o tym nie wiedziałam

 

Dużo zarabia, ale kredytu nie dostanie. Bo na pewno kręci

 

Bank zablokował kartę, bo klientka za często z niej korzystała

 

Bank uruchomił kredyt bez naszej zgody i podpisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

oglądałem dzisiejszą debatę nad zusem i składkami ofe u prezydenta, zebrała się tzw. elita ekonomistów, minister finansów, Balcerowicz, Kuczyński, Rosati, i wielu innych, i mam nowe spojrzenie na aktualną sytuację zusu, reforma Balcerowicza nie była zbyt sensowna, pokazuje to choćby aktualna sytuacja budżetu i manewry Tuska, który ma pętlę na szyi, a przede wszystkim fakt, że zus od dawna żyje na kredyt, płacąc od tego odsetki, jest bankrutem, i że Balcerowicz to taki socjalista inaczej, czyli proponuje coś niby liberalnego w ramach aktualnego systemu, ale cały czas opartego na zdobyczach socjalizmu,

 

główny wniosek jest taki, zus jest bankrutem, bez szans na poprawę, emerytury będą maleć w ekspresowym tempie, i ci co płacą dzisiaj składki, będą mieć emerytury, niewystarczające na przeżycie, co oznacza bezsens tego systemu, gdyż ludzie wierzą, że emerytura powinna im wystarczyć choćby na to, z jednej strony system ten nie spełnia już swojego podstawowego zadania, jakim jest minimum na przeżycie, a z drugiej powoduje wysokie bezrobocie oraz niski rozwój gospodarczy, całkowity pat,

 

ten system już nie działa dla ludzi, którzy odejdą na emeryturę za 10-20 lat i później, to jest fikcja utrzymywana, aby aktualni polityce mieli spokój, a wyborcy tych polityków mają niską świadomość sytuacji, choć w jednej ze stacji tv widziałem sondaż smsowy i 75% osób twierdziło, że wie o co chodzi ze składkami ofe, ja jestem przekonany, że nie wie tego co jest istotą sprawy,

 

podsumowując, tak działają socjaliści, i jak w prlu: socjalizm tak, wypaczenia nie,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
główny wniosek jest taki, zus jest bankrutem, bez szans na poprawę, emerytury będą maleć w ekspresowym tempie, i ci co płacą dzisiaj składki, będą mieć emerytury, niewystarczające na przeżycie, co oznacza bezsens tego systemu, gdyż ludzie wierzą, że emerytura musi im wystarczyć,

 

Nie wszyscy w to wierzą ;) odkąd tylko zacząłem pracować zacząłem się bardziej interesować na co idą moje składki itd.

Dlatego nie mam żadnych złudzeń, że możliwe byłoby przeżycie za emeryturę, tego nawet wegetacją nie można nazwać bo wegetacja u roślin to proces polegający na wzroście i rozwijaniu się roślin, nijak się to ma do tego co można zrobić z polską emeryturą.

 

75% osób twierdziło, że wie o co chodzi ze składkami ofe, ja jestem przekonany, że nie wie tego co jest istotą sprawy,

 

Ten procent chyba wie, że musi wybrać OFE ponieważ w innym przypadku ZUS im wybierze. Na tym ta wiedza się pewnie kończy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
oglądałem dzisiejszą debatę nad zusem i składkami ofe u prezydenta, zebrała się tzw. elita ekonomistów, minister finansów, Balcerowicz, Kuczyński, Rosati, i wielu innych, i mam nowe spojrzenie na aktualna sytuację, reforma Balcerowicza chyba nie była do końca sensowna, pokazuje to choćby aktualna sytuacja budżetu i manewry Tuska, który ma pętlę na szyi, a przede wszystkim fakt, że zus od dawna żyje na kredyt, płacąc od tego odsetki, jest bankrutem, i że Balcerowicz to taki socjalista inaczej, czyli proponuje coś niby liberalnego w ramach aktualnego systemu, ale cały czas opartego na zdobyczach socjalizmu,

 

główny wniosek jest taki, zus jest bankrutem, bez szans na poprawę, emerytury będą maleć w ekspresowym tempie, i ci co płacą dzisiaj składki, będą mieć emerytury, niewystarczające na przeżycie, co oznacza bezsens tego systemu, gdyż ludzie wierzą, że emerytura musi im wystarczyć,

 

ten system już nie działa dla ludzi, którzy odejdą na emeryturę za 10-20 lat i później, to jest fikcja utrzymywana, aby aktualni polityce mieli spokój, a wyborcy tych polityków mają niską świadomość sytuacji, choć w jednej ze stacji tv widziałem sondaż smsowy i 75% osób twierdziło, że wie o co chodzi ze składkami ofe, ja jestem przekonany, że nie wie tego co jest istotą sprawy,

 

podsumowując, tak działają socjaliści, i jak w prlu: socjalizm tak, wypaczenia nie,

 

 

Też oglądałem - a nawet dalej oglądam. Najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedź byłej prezes ZUS'u która z wielkim ubolewaniem mówiła o pieniądzach które idą/szły do OFE. Ubolewała bo sama musiała co roku brać kredyt aby wypłacać dalej składki. Jak sama powiedziała w jednym roku wzięła 11 mld kredytu na wypłatę emerytur.

 

No dobra to znaczy, że nie ma żadnej kasy w Zusie (co już wiemy). I teraz tak sobie myślę, że cała ta rozmowa o OFE i reformie jest bezsensowna bo np. te kilka procent do OFE nic nie zmieni - 2-4% z zera to i tak będzie zero ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też oglądałem - a nawet dalej oglądam. Najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedź byłej prezes ZUS'u która z wielkim ubolewaniem mówiła o pieniądzach które idą/szły do OFE. Ubolewała bo sama musiała co roku brać kredyt aby wypłacać dalej składki. Jak sama powiedziała w jednym roku wzięła 11 mld kredytu na wypłatę emerytur.

 

No dobra to znaczy, że nie ma żadnej kasy w Zusie (co już wiemy). I teraz tak sobie myślę, że cała ta rozmowa o OFE i reformie jest bezsensowna bo np. te kilka procent do OFE nic nie zmieni - 2-4% z zera to i tak będzie zero ;)

 

ZUS jest teraz w takiej sytuacji, że osoby odpowiedzialne za cały ten bur*el pewnie modlą się o to aby nasz kraj też nawiedziło tsunami, bo to rozwiązałoby sporą część ich "problemów" z koniecznością wypłacania emerytur oraz widmo ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności osób ponoszących winę za taki, a nie inny stan rzeczy.

 

Czekać teraz aż pojawi się kolejna komisja śledcza, tym razem w sprawie nadużyć w ZUS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miała być druga część, a na tvp info i tvn24, nie ma już debaty, czy jest może w internecie

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
miała być druga część, a na tvp info i tvn24, nie ma już debaty, czy jest może w internecie

 

Jest na stronie prezydenta prezydent.pl ale właśnie jest chyba jakaś przerwa albo nawet i koniec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam nadzieję, ze ten system jak najszybciej upadnie. Utrzymywanie zusowego trupa spowoduje jeszcze gorsze skutki w przyszłości... :-(( (proszę, błagam głosujcie na JKMa to się zus szybko dobije i będzie spokój!)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam nadzieję, ze ten system jak najszybciej upadnie. Utrzymywanie zusowego trupa spowoduje jeszcze gorsze skutki w przyszłości... :-(( (proszę, błagam głosujcie na JKMa to się zus szybko dobije i będzie spokój!)

 

Kolejny naiwny, ktory wierzy w populistycznych politykow? Tusk tez obiecywal gruszki na wierzbie i jak na razie to nawet wierzb nie ma. Co takiego cudownego zrobilby JKM? Uwazasz, ze nagle wyslalby spoleczenstwo na bruk?

Nie jestem obronca Tuska, ale do czasu, jak sie nie jest u wladzy, to nie ma sie pojecia o zobowiazaniach panstwa wobec obywateli i innych krajow. Dopiero jak sie juz zostaje ministrem/premierem, wtedy nagle okazuje sie, ze z EU wyjsc to nie takie proste i przyniosloby wiecej szkod niz korzysci, ze Balcerowicz juz dawno temu odszedl etc Juz byl podobny pajac podobny do JKM - nazywal sie Endrju Lepperos, ktory uprawial tania demagogie, ale jak doczlapal sie do koryta, to sie przekonal, ze tak naprawde ma zwiazane rece i jedyne co mogl, to pajacowac i krasc jak reszta (chociaz on akurat stanowil konkurencje dla PiS, wiec CBŚ i CBA skutecznie zlikwidowaly konkurenta wiekszych zlodziei).

Share this post


Link to post
Share on other sites
głosujcie na JKMa to się zus szybko dobije i będzie spokój!)

 

Szczerze to czytając Twoje dotychczasowe wypowiedzi na różne tematy nie spodziewałbym się, że będziesz nawoływał do głosowania na JKM...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze to czytając Twoje dotychczasowe wypowiedzi na różne tematy nie spodziewałbym się, że będziesz nawoływał do głosowania na JKM...

 

Od lat nawołuję, od jakichś 17 lat :-) A myślałeś, że kogo popieram? Cała reszta to socjaliści, a nimi się brzydzę, fe!

 

@empireus: pozwól, że Ci nie odpowiem. Nazywanie JKMa pajacem i porównywanie go do Leppera.. sory, nie mój poziom. (a nazywać Tuska oszustem mam prawo, chyba wiadomo dlaczego) (poza tym widzę, że nie masz zielonego pojęcia o JKMie i wierzysz w to, co piszą/mówią o nim reżymowe i agenturalne media.. smutne).

 

Jutro o 12.00 jest we Wrocławiu spotkanie z JKMem: http://korwin-mikke.pl/polecane_spotkania/...wroclawiu/37907 - przyjdzie, posłuchajcie, całkowicie zmienicie zdanie na temat Korwina (jeżeli macie wyrobione przez media)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest dobrze. Maszyna działa tak jak trzeba ;)

 

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/po-godzi...ilionerami.html

 

Fucha nad fuchami:

 

Jak wyglądają obowiązki posła? Musi wziąć udział w jednej, czterodniowej sesji miesięcznie. Wielu z ich nie wytrzymuje nawet tego i wraca do domu już w trzeciego dnia nie tracąc ani jednego euro ze swojego wynagrodzenia.

 

Sam udział w posiedzeniach też nie musi być bardzo wyczerpujący. Wystarczy wpisać się na listę, a resztę dnia spędzić w bufecie lub u kolegi posła.

 

Budżet PE wynosi 1,32 mld euro (ponad 5 mld zł)

 

Masakra. Może ktoś się zainteresuje tamtymi pieniędzmi, można by sporo połatać dziur nawet drobnym ułamkiem tej kwoty. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fucha nad fuchami:

 

 

 

Masakra. Może ktoś się zainteresuje tamtymi pieniędzmi, można by sporo połatać dziur nawet drobnym ułamkiem tej kwoty. ;)

 

"[...][b]Od niedawna każdy eurodeputowany może otrzymać też z budżetu UE emeryturę. Jej wysokość wyniesie 3,5 proc. pensji za każdy rok spędzony w PE, ale nie więcej niż 70 proc. pensji. Po pięciu latach pracy i ukończeniu 60. roku życia poza zwykłą emeryturą byli posłowie będą dostawali miesięcznie dodatkowo ok. 4 tys. zł z Parlamentu Europejskiego.

Po upływie kadencji na koncie są cztery miliony[/b][...]"

Żyć, nie umierać.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od lat nawołuję, od jakichś 17 lat :-) A myślałeś, że kogo popieram? Cała reszta to socjaliści, a nimi się brzydzę, fe!

 

@empireus: pozwól, że Ci nie odpowiem. Nazywanie JKMa pajacem i porównywanie go do Leppera.. sory, nie mój poziom. (a nazywać Tuska oszustem mam prawo, chyba wiadomo dlaczego) (poza tym widzę, że nie masz zielonego pojęcia o JKMie i wierzysz w to, co piszą/mówią o nim reżymowe i agenturalne media.. smutne).

 

Jutro o 12.00 jest we Wrocławiu spotkanie z JKMem: http://korwin-mikke.pl/polecane_spotkania/...wroclawiu/37907 - przyjdzie, posłuchajcie, całkowicie zmienicie zdanie na temat Korwina (jeżeli macie wyrobione przez media)

 

Alez nie raz pisalem, ze gdyby sie wsluchac w to, co JKM mowi, to ma sens. Podobnie Palikot... A nawet Lepper od czasu do czasu gadal z sensem. Tylko co z tego? Co innego klapac dziobem, a co innego zastac syf i jako tako to ogarnac. Ja w przeciwienstwie do Ciebie, nie tylko Tuska uwazam za oszusta. Uwazam, ze kazdy polityk to oszust. Ale tez jestem realista i dostrzegam populizm. Nie popadam w euforie, gdy ktos cos naobiecuje, albo glosi zyciowe madrosci. Niech najpierw to zrobi.

 

Co z tego ze JKM glosi rewelacyjne tezy? Zalozmy, ze zostaje dzisiaj premierem i ma zdecydowana wiekszosc w sejmie. Co zrobi? Wysle wszystko w kosmos?! Tylko CZYM?! Skoro Polska nie ma nawet satelity komunikacyjnego, o normalnych drogach/torach nawet nie wspominam...

Nagle wszystkim zabierze uposazenia emerytalne? Za takie cos grozilby mu lincz i stryczek/ukamienowanie, wiec tego nie zrobi.

 

Znioslby z dnia na dzien podatki? Rozumiem, ze sam by pilnowal porzadku, sam by leczyl chorych etc, a jesli mialoby to wszystko opierac sie, jak na Dzikim Zachodzie, ze za wszystko trzeba zaplacic, to emeryci, ktorzy nagle stracili uposazenia, mieliby po prostu zdechnac?! Nie no, jestem jak najbardziej ZA, pod warunkiem, ze paplajacy pajac stworzylby mi miejsce pracy i kazdemu obywatelowi, tak by KAZDEGO bylo stac na opieke medyczna, na utrzymanie rodziny, na zapewnienie sobie starosci itd. W przeciwnym wypadku jego rewelacyjne pomysly sa dobre, ale dla jakiegos panstewka w Afryce, a nie w socjalnej Europie. Gdybysmy byli wyspa na oceanie i nie musieli konkurowac z panstwami europejskimi, to moznaby pokusic sie o jego reformy, a tak... Sa to pomysly nieracjonalne. To juz Palikot wydaje mi sie bardziej wiarygodny i mniej oderwany od rzeczywistosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żyć, nie umierać.

 

Drugi wymarzony przez dzieci zawód (po milionerze) to polityk ;)

Na to wygląda, że kryzys jest pewnego rodzaju zrzuceniem odpowiedzialności z kilku niegospodarnych kadencji (ci sami ludzie krążą po Wiejskiej od wielu lat i pewnie też te same grupy nacisku im szepczą do uszu).

Niedługo (za 10-15 lat) wpadnie do nas hiperinflacja, która przybędzie z ratującej się przed finansową czarną dziurą Ameryki i wtedy problem ZUSu zniknie, bo i ZUS zniknie. Już widzę te reklamy: "Drodzy rodacy, my zawsze staraliśmy się powiedzieć wam, że najlepiej jest odkładać samemu na emeryturę, tylko robiliśmy to mało przekonywająco." ;)

 

Chyba pora na oferty w stylu zamienię domeny na sztabki złota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×