Jump to content
umberto

Bzdury, absurdy, bezsensy, buble, kicz

Recommended Posts

Mnie wczoraj utkwił taki fakt.

 

W TeFaŁeNiE były 2 newsy:

 

1. Rząd walczy z cenami cukru - oto mamy kolejna walkę oprócz innych walk z bezrobociem, biurokracją, dalej niech każdy sam sobie wymieni.

Było nie wp....lać się do VAT-u i w ogóle do gospodarki.

Poza tym skoro cukier kosztuje 5,50 i ludzie nadal kupują (bo przecież nie kradną) to znaczy, że cena jest jeszcze nadal za niska. Jak już tapczany będą pełne cukru to cena spadnie i to bez walki rządu.

 

2. Policja walczy ze złodziejami paliwa z baków pojazdów. To ja się pytam - do tej pory Policja nie łapała złodziei? To chyba jej zasrany obowiązek. Nie ważne czy chodzi o złodziei paliwa czy cukru. Złodziejstwo to złodziejstwo, a że jest to trend sezonowy to tym niech zajmą się socjologowie.

 

Wniosek:

Tak wygląda dzisiaj dziennikarstwo - aplikuje się przez coraz większe ekrany HD medialną papkę. Walka, walka, walka i ciągle walka, od rozbiorów Polski do dzisiaj.

Największą, darmową reklamę zyskał dyskont Biedronka. Za chwilę posypią się pozwy od innych sieci marketów, że u nich też jest tanio a w Biedronce przecież jest wyzysk.

 

Mógłbym tak pisać i pisać... ale trzeba jeszcze mieć czym myśleć...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merytorycznie najwyższych lotów dyskusja. Takim przerzucaniem się obelgami i niskich lotów żartami nie zakrzyczycie Panowie nieudolności Tuska.

Zawsze zastanawia mnie tylko jak łatwo "wykształceni z dużych miast" dają się nabierać na takie antypisowskie nastroje. Ciekawe czym by ich karmił Tusk gdyby nie było Kaczora.

Puk, puk! Jest tam kto w twojej główce? Czy dla ciebie włącza się "automatik", że jak ktoś jest anty-PiS to automatycznie jest pro-Herr-Tuske? Jeszcze raz "puk, puk"!

 

Whiskas'em dla kotów ;)?

 

Wydawało mi się, że w reklamie targetem są koty, ale nie wiem, może ty jadasz na obiad ze smakiem, może bezdomni w schronisku się delektują tym rarytasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co, miał być spadek cen? Zauważyłem też jak większość Polaków jeździ na wakacje do Egiptu i ogląda na 40 calowych plazmach w jakości HD wpadki Kłamczyńskiego ;)

Z ekonomicznego punktu widzenia ceny żywności powinny spadać. Jak wytłumaczycie to, że mimo iż siła robocza jest tańsza, to żywność (i nie tylko) jest u nas droższa niż na zachodzie europy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ekonomicznego punktu widzenia ceny żywności powinny spadać. Jak wytłumaczycie to, że mimo iż siła robocza jest tańsza, to żywność (i nie tylko) jest u nas droższa niż na zachodzie europy?

Po prostu Polska to spichlerz Europy. Polacy zawsze przezorni, robią zapasy aby na jesieni inne nacje europejskie kupowały u Nas cukier po 15 złotych.

Jeśli rząd dałby wolna rękę Polakom (o wolnej gospodarce mówię) to przechytrzyli byśmy niejednego "żyda".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='umberto' date='czw, 24 mar 11' post='404343']

[...]

 

Wydawało mi się, że w reklamie targetem są koty, [...]

 

Ba! Tak naprawdę targetem jest kot Alik. Nawet jeśli już nie żyje.

Sądzę jednak, że dobry Ojciec Narodu nakarmi Whiskas'em każdego aby wskutek działania karmy widział on wokół jedynie koty i ich towarzyszy, kaczki.

 

 

[...] ale nie wiem, może ty jadasz na obiad ze smakiem, [...]

 

Nawet gdyby tak było, to przecież się nie dowiesz. To wie tylko moja sunia. Być może nawet na obiad zjadamy koty.

 

[...]może bezdomni w schronisku się delektują tym rarytasem.

 

Rozczuliłeś mnie swoją lewicową wrażliwością.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
W temacie cen:

Internet za PIS: 2Mb: 100 zł

Internet za PO: 10Mb: 50 zł

 

;)

 

No właśnie, a społeczeństwo narzeka, że wszystko drożeje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W temacie cen:

Internet za PIS: 2Mb: 100 zł

Internet za PO: 10Mb: 50 zł

 

;)

Papier wszystko przyjmie ;-) Druty z lat gomulkowskich juz niestety nie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiałby jeszcze porozmawiać z producentami mąki, jabłek, ziemniaków itd. za które to Kłamczyński wczoraj przepłacił. Z browarami nie musi rozmawiać, bo piwo nie podrożało, ale Jarek nie pije piwa.

... bo piwo wiadomo co za zbereźnicy piją ;)

 

18950821113360890335710.jpg

 

0cz7fnf5du4umejms4jt.jpg

 

I tak wiadomo od kogo pan prezio JK spapugował:

 

Napieralski_kupuje_jaja_4289213.jpg

 

(kampania prezydencka 2010)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
W temacie cen:

Internet za PIS: 2Mb: 100 zł

Internet za PO: 10Mb: 50 zł

 

;)

Za PISu nowe Audi A8 kosztowało 200 tyś... za PO te same Audi kosztuje zaledwie 40 tyś

I kto jest dla nas lepszy? no kto? (wiadomo że PeŁo) ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
W temacie cen:

Internet za PIS: 2Mb: 100 zł

Internet za PO: 10Mb: 50 zł

 

;)

Ja "za PISu" miałem dokładnie taką samą cenę jak teraz, nic się nie zmieniło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja "za PISu" miałem dokładnie taką samą cenę jak teraz, nic się nie zmieniło ;)

Ale miales wolniejszy net za te sama cene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale miales wolniejszy net za te sama cene ;)

Nosz... pisalem, ze papier i ekran telewizora wszystko przyjmie ;-) Wez mi zalatw net 20Mb w odleglosci 1,5km od centrali, po linii ktora byla zbudowana w latach 70-ych ;-) Ja wprawdzie moge miec 10Mb, ale wiekszosc narodu nawet 2Mb osiaga z trudem... I za te 2Mb placi nadal wysokie kwoty. I nie - to nie wina telekomow ani "przebrzydlej tepsy", tylko wina regulacji rynku. Podziekujcie pannie Annie S. i rzadom PiS, jak i PO, bo to oni doprowadzili do tego, ze zamiast konkurencji, mamy nadal monopol i pozorowana konkurencje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny debilizm

 

Na forach Internetowych można znaleźć dużo wpisów, w których internauci żalą się, że jego sąsiad z bloku bez zgody podłączył się pod nieswoją sieć WiFi. Okazuje się, że prawo pozwala bronić się przed takimi złodziejami Internetu. Zgodnie, z art. 267 § 2 Kodeksu Karnego osoba, która bez zgody właściciela sieci podłączy się pod nią podlega karze do 2 lat więzienia..

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,911...a__Moze_Ci.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.tvn24.pl/12690,1697282,0,1,post...,wiadomosc.html

 

 

 

 

Władze Sieradza zafundowały mieszkańcom zegar słoneczny. Wydały na niego 20 tys. złotych, stanął on w centrum miasta i wygląda imponująco, jednak nie spełnia swojej roli. Przez większość dnia nie można odczytać z niego godziny, ponieważ słońce zasłania mu kamienica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równy dla wszystkich - w założeniach - program budowy boisk utrwala podział kraju. Ogłoszony w exposé Donalda Tuska w 2007 r. program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakończy się za rok. Kompleksy sportowe miały powstać w każdej gminie.

 

 

Na północy i zachodzie na gminę przypada jeden "orlik", na wschodzie i południu - pół

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że to się zmieni ale jak na razie w Polsce spóźnienie supernowoczesnego pociągu wynosi ... 40 minut :)

 

http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna...lasna,id,t.html

 

"Pojawiły się problemy techniczne, bo pojazd miał dużo większy pobór mocy niż wynosi tolerancja sieci trakcyjnej."

 

Czyli jak będzie przejeżdżał przez Kraków to w promieniu x km nie będzie prądu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Pojawiły się problemy techniczne, bo pojazd miał dużo większy pobór mocy niż wynosi tolerancja sieci trakcyjnej."

 

Czyli jak będzie przejeżdżał przez Kraków to w promieniu x km nie będzie prądu :)

 

 

Dokładnie tak będzie ;) ale przefrunąć możesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak będzie :) ale przefrunąć możesz :)

 

Ciekawe, czy wyświetlacz pokazuje polskie znaki.

 

***

 

"Ustawa hazardowa" - powoli widac, jaki to bubel.

 

Ja bym porównał to z ustawą o niepropagowaniu symboli komunistycznych.

 

Jak pójdziesz przez ulicę w koszulce realu madryt z logo BWIN, to ci pewnie wlepią mandat, ale jak kilkaset tysięcy obejrzy logo w TV, to już jest OK. Podobnie z ta drugą ustawą: jak w TV historycznej pokażą pomnik Lenina, to pewnie powinni stację zamknąć, bo propaguje się tzw. komunizm.

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,935056..._niezgodny.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brakuje jeszcze, aby bilety na przejazd autostradą były ważne np. na 50 km, albo na jechanie tylko lewym pasem.

 

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019...nie_jogurt.html

 

Z innej beczki ale związane z tematem.

Dopóki sąd nie uznał, że zabieranie przez Orange kwot z kart SIM prepaid są zgodne z prawem (czyli jednak nie jest to kradzież - chodzi o ośrodki finansowe nie wykorzystane w określonym terminie przez abonenta), wszyscy operatorzy jedynie blokowali połączenia wychodzące (to akurat zrozumiałe). W tej chwili pozostali śladem Orange również zaczęli zabierać środki finansowe wraz z blokowaniem połączeń.

Strach pomyśleć, gdyby na ten sam pomysł wpadły banki.

 

Wobec powyższego - postępowanie "operatora" autostrady mnie nie dziwi :lol:

Może niebawem okazać się tak, że nadpłata wynikająca z zaliczkowego płacenia za rachunki za gaz czy energię również może przepaść o ile klient tej nadpłaty w określonym terminie nie zredukuje.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×